Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Aktywny tempomat szczegóły?

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Nie od tego jest zwykły tempomat.
    A od czego jest zwykły tempomat? Oświeć mnie, bo pewnie źle go używam raz na rok na włoskich autostradach
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisQ Zobacz post
    Ma funkcję jazdy w korku, ale po zatrzymaniu dłuższym niż 5 sek trzeba wcisnąć przycisk 'RES' na kierownicy albo dotknąć gazu, żeby auto ruszyło. Jazda w korku nie jest zbyt komfortowa -- jak dla mnie hamowanie jest dość brutalne, przynajmniej w Q.
    Prędkości można ustawić w zakresie 30-180, ale oczywiście utrzymywanie prędkości działa od zera. Odległość od poprzedzającego samochodu -- w zakresie od 1 do 2 sekund. Na jazdę w korku nawet ta 1 sekunda to trochę za dużo (zatrzymuje się w sporej odległości za poprzedzającym samochodem)
    Na 90% u mnie nie trzeba wciskać gazu po 5 s... choć kojarzę, że po jakiejś sytuacji też musiałem wcisnąć.

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Na 90% u mnie nie trzeba wciskać gazu po 5 s
    Oj chyba mamy do czynienia jednak z tymi 10 procentami...

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Oj chyba mamy do czynienia jednak z tymi 10 procentami...
    Jutro (dziś) sprawdzę

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Oj chyba mamy do czynienia jednak z tymi 10 procentami...
    Miałeś rację... głupstwa pisałem

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Odgrzebuję ten wątek.

    Czy tempomat w Stelvio/Giulii może działać w trybie tempomatu nieaktywnego tak, aby samochód utrzymywał stałą prędkość niezależnie od warunków drogowych?
    jak wymienisz przyciski na kierownicy i przeprogramujesz proxi to tak wiem, nie taką odpowiedź chciałeś usłyszeć, no ale jak bardzo nie lubisz to się da.


    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Po 2000km obcowania z ACC doszedłem do wniosku, ze jest to jeszcze niedopracowana technologia. W moim przypadku znacznie lepiej sprawdziłby się tradycyjny tempomat.
    tak, jest niedopracowane, ale i tak uważam że lepiej jest mieć ACC niż zwykły CC. Ja na autostradach od razu zaczynam przysypiać, często dochodzi zmęczenie, noc itp. ACC traktuję jako pomoc, coś co najpewniej gdybym popełnił błąd uratuje tyłek mi i rodzinie.
    W normalnej jeździe często poprawiam ACC zawczasu dociskając trochę gaz (żeby nie zaczął hamować za autami zbyt daleko od nich). Mimo wad, chwalę sobie i polecam.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Dzięki Leszek. W tej sytuacji szkoda mojego zachodu.

    W trasie radzę sobie podobnie do Ciebie, tj. przytrzymuję pedał gazu, aby utrzymać prędkość zadaną na tempomacie, chociaż niekiedy zdarza się jeszcze, że radar reaguje szybciej ode mnie. Zapewne jest to przyzwyczajenie nabyte w poprzednim samochodzie, w którym jadąc prawym pasem z włączonym tempomatem i będąc wyprzedzanym przez samochód poruszający się lewym pasem mogłem szybko ocenić czy odległość między mną a poprzedzającym samochodem jest wystarczająco duża, aby przepuścić wyprzedzający mnie samochód bez konieczności hamowania.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 156-była, Stelvio B-Tech
    Postów
    19

    Domyślnie

    Posiadam Stelvio B-Tech nówka 200km przebiegu . Tempomat w trasie działa ok, samochód sam hamuje i jest wszystko zrozumiałe. Czy mógłby ktoś opisać jak działa tempomat adaptacyjny w korku ??? W dzisiejszych czasach trudno o korek jakieś plusy ale jak to się ustawia??? Dzięki za pomoc.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał orixon Zobacz post
    Posiadam Stelvio B-Tech nówka 200km przebiegu . Tempomat w trasie działa ok, samochód sam hamuje i jest wszystko zrozumiałe. Czy mógłby ktoś opisać jak działa tempomat adaptacyjny w korku ??? W dzisiejszych czasach trudno o korek jakieś plusy ale jak to się ustawia??? Dzięki za pomoc.
    Kiedy jedziesz za kimś i tempomat to łapie to sam zatrzyma samochód a tempomat pozostanie wciąż aktywny (zielony symbol). Kiedy postój będzie dłuższy niż ~2 sekundy to samochód sam nie wznowi jazdy - wtedy musisz albo wcisnąć na kierownicy Res (Resume) lub nacisnąć pedał gazu aby dać sygnał do jazdy.

    Tempomatu adaptacyjnego nie włączysz podczas postoju tj. jeśli wcześniej nie jechałeś z tempomatem w stanie aktywnym (zielony) lub nieaktywnym (biały symbol). Samochód musi być choć w minimalnym ruchu aby aktywować i ustawić prędkość.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie ma tego w instrukcji?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Tempomat . Zapala się kontrolka, tempomat nie działa
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-03-2022, 10:36
  2. Szczegóły: Integracja, terminy, składki
    Utworzone przez aga024 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 16:29
  3. Lusterko zewnętrzne - wymiana kilka pytań o szczegóły
    Utworzone przez antares w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 18:30
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 17:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory