Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Veloce - wydech a DNA

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kuba_RS
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280KM
    Postów
    8

    Question Veloce - wydech a DNA

    Czesc. Zastanawiam sie nad kupnem benzynowej Veloce (a wlasciwie to jestem juz bardzo bliski decyzji ).

    Nie mam okazji posluchac na zywo jej wydechu i zastanawia mnie czego sie mozna po nim spodziewac. Czy zmiana ustawien DNA w jakis sposob wplywa na glosnosc wydechu? Wczoraj sprzedawca w ASO poinformowal mnie, ze w trybie Dynamic wydech jest glosniejszy, natomiast nie znalazlem takiej informacji w zadym mniej lub bardziej oficjalnym zrodle. Ktos moze potwierdzic / zdementowac?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    W trybie D nic z dźwiękiem sie nie zmienia, wydech raczej cichy i żeby cos wskórać trzeba kupić zewnętrznej firmy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba_RS Zobacz post
    Czesc. Zastanawiam sie nad kupnem benzynowej Veloce (a wlasciwie to jestem juz bardzo bliski decyzji ).

    Nie mam okazji posluchac na zywo jej wydechu i zastanawia mnie czego sie mozna po nim spodziewac. Czy zmiana ustawien DNA w jakis sposob wplywa na glosnosc wydechu? Wczoraj sprzedawca w ASO poinformowal mnie, ze w trybie Dynamic wydech jest glosniejszy, natomiast nie znalazlem takiej informacji w zadym mniej lub bardziej oficjalnym zrodle. Ktos moze potwierdzic / zdementowac?
    Zgłebiałem temat. Niestety benzyna 280 koni brzmi słabo , zwyczajnie. Ostatnio w cenniku stelvio, nie wiem jak z giulia, pojawil sie pakiet lepszy dzwiek. Po kilku tygodniach (!) Ustalania przez kilku różnych ludzi z FCA dostalem info, ze to niestety mikrofon w komorze silnika ktory łapie dzwiek i wzmacnia przez głośniki systemu audio. Ja też kupuje ten silnik ale w stelvio, i już sprawdzilem że dobry stroiciel w Łodzi zrobi mi za katalizoterem nowy wydech. Sterowany pilotem bedzie, tryb sport w ktorym mam obiecane rasowe brzmienie i tryb "podróż" na długie trasy nie męczący. Swoja droga powtarzam że nie pojmuję jak taka firma jak alfa , grająca nanemocjach, nie daje opcji sportowego wydechu w 300 konnej wersji benzynowej, i że w Q wydech sportowy jest dostepny tylko w trybie race...

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Tryb Race jest na tor i gdy go uruchomimy na ulicy to pozabijałby babcie i zwierzęta na chodniku (pewnie chodzi o normy do homologacji ). Ale tryb D jest trochę za słaby.Auto budzi się od około 3tys obr. Dla mnie porażką ale może update uczyniłby dźwięk sterowalnym.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Tryb Race jest na tor i gdy go uruchomimy na ulicy to pozabijałby babcie i zwierzęta na chodniku (pewnie chodzi o normy do homologacji ). Ale tryb D jest trochę za słaby.Auto budzi się od około 3tys obr. Dla mnie porażką ale może update uczyniłby dźwięk sterowalnym.
    No wlasnie. Jak w AMG. Masz klawisz wydech i kiedy chcesz to masz. Niezależnie od trybu. A nie podejrzewam żeby silniki w AMG byly cichsze od Q...

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Dzixon
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Oseredek / Affoltern a A
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    128

    Domyślnie

    No wydech w veloce mnie nie zadowala. Planuję zmienić na glosniejszy.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Panowie, tez temat zglebialem i jest kilka opcji do wyboru. Najfajniejsza opcja ( dzieki makaronek ) wydaje sie polska firma MGmotorsport, ktora juz taki wydech w Veloce robila dla jednego z kolegow ( nie znam detali ). Cena to ok 3k czyli calkiem spoko. Chlopaki sa znani z bardzo dobrej jakosci.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Panowie, tez temat zglebialem i jest kilka opcji do wyboru. Najfajniejsza opcja ( dzieki makaronek ) wydaje sie polska firma MGmotorsport, ktora juz taki wydech w Veloce robila dla jednego z kolegow ( nie znam detali ). Cena to ok 3k czyli calkiem spoko. Chlopaki sa znani z bardzo dobrej jakosci.
    A to mg jest też z możliwoscią regulacji ? W łodzi inochi sport za 4 robi z pilotem. Maja dobre opinie , a bryki zacne mają w pirtfolio, z ferrari włącznie.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Veloce ma dźwięk lepszy niż np. Giulietta QV. W trybie D nieznacznie zwiększa się jego brzmienie. Ale i tak wymieniam na Raghazzon

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    No to ciekawe, jechalem tylko julią 200 km, lekko mruczala, stelvio 280 podobnie. A giulietta QV po liftingu to już fajnie gada, całkiem inna ligi niż giulia. Ale nigdzie nie widzialem zeby veloce mialow specyfikacji inny wydech. Chyba że coś przeoczyłem...


    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory