• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

[Giulia] Wyłączenie start/stop

Już mam, ale muszę przetestować.
Testy przeszło pomyślnie, zrobię instrukcje montażu i dam znać.
 
Ostatnia edycja:
Mam A4 w dieslu z 2010r. Auto 7 lat, jestem pierwszym właścicielem, 2.0 143KM, przelot około 150kkm przeważnie w mieście z s&s. Akumulator oryginalny. Rozrusznik oryginalny. Stan bardzo dobry. Te systemu już nie są prowizorka chociaż wnerwiaja strasznie. W Audi S3 tego nie miałem wyłączone na stałe :)

Ojciec w S3 też wyłączał, w tym samym warsztacie. Zniżkę niedługo dostaniemy w tym cartronicu za wyłączanie tych systemów i to chyba będzie jedyna oszczędność z tym związana :D
 
Mam A4 w dieslu z 2010r. Auto 7 lat, jestem pierwszym właścicielem, 2.0 143KM, przelot około 150kkm przeważnie w mieście z s&s. Akumulator oryginalny. Rozrusznik oryginalny. Stan bardzo dobry. Te systemu już nie są prowizorka chociaż wnerwiaja strasznie. W Audi S3 tego nie miałem wyłączone na stałe :)

Fiat 500 0.9 TwinAir, uzywany w miescie, trasa max trzy razy w roku. S&S przestal dzialac sam z siebie po ok 30tys kilometrow, aku mimo ze potezny jak na tak male auto nie dal sobie jednak rady. Nie placze po nim.
 
a ja już się przyzwyczaiłem do wyłączania w sumie.... nie pamiętam, żeby się załączył ten system. Rano otwieram bramę garażową i już mi weszło w nawyk wciskanie przycisku jak czekam i tak bezczynnie, wracając mam do wjechania beznadziejne skrzyżowanie, na którym start/stop powoduje niemałe zagrożenie bo slot na wjazd jest w milisekundach ;) i zawsze jak się do niego zbliżam i bluźnię na czym świat stoi, przypomina mi się żeby wyłączyć "SS-mana" ;) czasem brak mozliwości dynamicznego ruszenia jest niebezpieczny - może trzeba jakąś petycję napisać do jajogłowców w UE że ten system generuje więcej niebezpieczeństw niż pożytku i że jest niezgodny z Koranem, wtedy na bank w tydzień zniknie z aut ;)
 
U mnie jest już odruchem, że następny ruch po uruchomieniu silnika to wciśnięcie wyłącznika SS. Niestety, trzeba uważać, bo raz się zdarzyło, że zamiast SS wcisnąłem wyłącznik czujników parkowania. Na szczęście jedyne cofanie jakie miałem potem, to wjazd do garażu tyłem. Zwróciłem uwagę, że przecież powinno pikać, a jest cisza. W nieznanym miejscu pewnie delikatnie do czegoś bym się przytulił.

Urządzenie z linku wygląda obiecująco, cena do przyjęcia, pytanie czy układ elektryczny Giulii to przyjmie bez żadnych zastrzeżeń.
 
Wszyscy straszą tym can, a Suba podpialem pod radio, działa 0 błędów, do stopu podpialem czujniki parkowania przednie(dodatkowe) działa i też 0 błędów.

To mysle ze tym bardziej, to tylko włącznik wyłącznik...

Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka
 
Genialnie jest to rozwiązane w Mazdzie Pedałem hamulca decydujesz czy chcesz skorzystać z systemu czy nie. Imho to powinien być standard.
 
Gościu mi sprawdza jak z giulia, czekam na info od nich. Ponoć maja jedna i spróbują podłączyć

Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka
 
Panowie, jak postępy z tematem S&S? Bo u siebie też będę musiał coś z tym zrobić.
Będę się jednak wybierał do czarodziejów z komputerem, to może coś tam odkryją z ustawieniami.

Ciekawi mnie taki wpis w instrukcji...o co chodzi?
ss.jpg
 
Np. zatrzymanie na środku skrzyżowania podczas skrętu w lewo.
 
Fajnie też jest jak np stoisz na światłach i słyszysz karetkę i odruchowo skręcasz najpierw nagle kierownicę bez puszczania hamulca żeby zacząć zmieniać pas i ustąpić. Taki ch... wspomaganie nie działa. Trzeba najpierw odpalić silnik. Bardzo bezpieczne. Super.
 
Fajnie też jest jak np stoisz na światłach i słyszysz karetkę i odruchowo skręcasz najpierw nagle kierownicę bez puszczania hamulca żeby zacząć zmieniać pas i ustąpić. Taki ch... wspomaganie nie działa. Trzeba najpierw odpalić silnik. Bardzo bezpieczne. Super.

Bez prądu nic nie zrobisz , dziwne to trochę, takie czasy.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
https://youtu.be/PlwKxytZjI0

Rozwiązanie jak to wyłączyć [emoji3]
Jak gość będzie miał płytki to mi da znać. Póki co zrobił jedna i działa jak na filmie.

Po wciśnięciu i przytrzymaniu 5 sek płytka się wyłącza (n0 wizyta w ASO). Pozniej ponowne 5sek przytrzymanie uruchamia płytkę.

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Żeby tylko z ceną nie wariował.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra