Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 167

Temat: Wyłączenie start/stop

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    polski rynek raczej nie zaspokoii koniecznosci inwestycji w 100+ urzadzeń

    ale jakbys robil to jeden przygarne, jak nie to kupie na ebay
    jakbym chociaz ta 100 w pierwsze np 3mce sprzedal, to taka serie moglbym moze wypuscic, a w miedzyczasie probowac zaoferowac to za granica. powiedzmy 30 pewnych klientow na alfaholikach mogloby mnie sklonic do inwestycji w te 100-200szt.
    czy koniecznie chcielibyscie wpinanie pomiedzy ori wiazke a panel? a moze wyjecie 4 pinow i adapter pasujacy pod to? no albo szybkozlaczki lub lutowanie pod 4 linie tez da rade? to ostatnie rozwiazanie jest najprostsze, mogloby to przyspieszyć znacznie termin wprowadzenia produktu. to drugie rozwiazanie to musze luknac na wtyczke czu bez problemu wyjmuje sie piny.

    dedykowana obudowa czy jakaś uniwersalna tez da rade?

  2. #52
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Auto
    Były auta polskie,francuskie,niemieckie,japońskie, teraz jest Stelvio FE
    Postów
    10

    Domyślnie

    Też bym wziął do Stelvio.

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jakbym chociaz ta 100 w pierwsze np 3mce sprzedal, to taka serie moglbym moze wypuscic, a w miedzyczasie probowac zaoferowac to za granica. powiedzmy 30 pewnych klientow na alfaholikach mogloby mnie sklonic do inwestycji w te 100-200szt.
    czy koniecznie chcielibyscie wpinanie pomiedzy ori wiazke a panel? a moze wyjecie 4 pinow i adapter pasujacy pod to? no albo szybkozlaczki lub lutowanie pod 4 linie tez da rade? to ostatnie rozwiazanie jest najprostsze, mogloby to przyspieszyć znacznie termin wprowadzenia produktu. to drugie rozwiazanie to musze luknac na wtyczke czu bez problemu wyjmuje sie piny.

    dedykowana obudowa czy jakaś uniwersalna tez da rade?
    masz zdjecie tej wtyczki/gniazda ?

    btw ten system pewnie obskoczy nie tylko alfy ale tez inne marki, wiec jakis tam potencjal rynku jest.

    w

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190216_132459.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	69.6 KB
ID:	255137Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190216_132516.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	72.0 KB
ID:	255138
    jeśli chodzi o rozstaw to pasuja zwykłe piny IDC 2x6, tylko jak u siebie nie zabezpieczyłem trytytką tylko obkleiłem taśmą izolacyjną za pierwszym razem to gdzieś przy wkładaniu/wyciąganiu kilkukrotnym (przeprogramowywanie) przegięła się wiązka i mimo wszystko wysunęła wystarczająco z jednej storny, tak że światła miałem na stałe włączone i pokrętło 0/Auto/On nie działało. z ciekawości zalukałem do ePera ze wtyczką, raz że tej akurat nie znalazłem, ale inne powiedzmy proste wtyczki - zgadnijcie ile sobie liczą - wszystkie wyświetla po 371zł/szt...

    co do innych aut, owszem, choć tu pewnym problemem może być różny sposób sterowania. jak to jest w innych autach nie wiadomo - już bym musiał kombinować, przynajmniej osobne wersje, albo większa płytka która potrafi sobie z różnymi typami interfejsów. od strony cyfrowej wszystko mogę zrobić dowolnie programowalne (czasy, rodzaj/polaryzacja sterowania, rodzaj potwierdzenia itp). jednak jeśli chodzi o wypuszczanie jakiejkolwiek wersji dla innego auta, to trzebaby mieć dostęp fizyczny do samochodu, chętnego właściciela na wyjęcie panelu i grzebanie (pomiar fizyczne/oscyloskop (w Giulii jest np sprawdzane impulsowom dioda LED też pracuje jako PWM), próba itp), no i czas na to umawianie się i grzebanie - z tym ostatnim jest największy problem. Myślę że póki co jeśli już to będzie Giulia/Stelvio, sprawdzę przy okazji jak to działa w Giulietcie żony (u niej akurat pamięta auto więc nie ma problemu, ale wielu ma G bez pamięci SS). jak by coś to rokowało to można pomyśleć o innych autach.pożyjemy zobaczymy, w sumie jeszcze nie wiem czy mi to potrzebne, robotę mam git, projektuje skomplikowane urządzenia które dają satysfakcję, forsa dobra. Z drugiej strony, cikawi mnie zaczęcie własnego biznesu - tego jeszcze nie robiłem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wracam z malym updatem, choc niektorzy byli ze mna w kontakcie wiec sie orientuja. mam nadzieje ze nie podpadam z ponizszym postem pod jakies paragrafy forumowego regulaminu, a jest choc troche to moze przymkniecie oko na starego kolege?

    wzialem sie za nowy biznes. wkrotce sklep i rozne artykuly na stuff4car.com. poki co mam bypass SGW do aut grupy FCA i juz wkrotce deaktywator start&stop w wersji produkcyjnej a nie takiej jak pokazalem na filmiku z przed kilku miesiecy. zrobione na ori gniazdach/wtyczkach wiec zadnnych sladow w aucie sie nie zostawia, zadnych podlutowan pod wiazki auta ktore moglyby sluzyc potem ASO za wymowke do nieuznania gwarancji. do tego moj sprawdza status diody led, wiec nic go nie oglupi. tez mozna zdeaktywowac urzadzenie a w przyszlosci gdyby sie zdarzylo ze FCA cos zmieni w programie BCMa jakim updatem to jest zlacze Mini USB i zawsze moge wypuscic poprawke ktora sobie z laptopa wgracie bez problemu.

    Kabelki pomontowane, plytki PCB na pierwsze 120szt wlasnie mi przyszly, reszte komponentów tez mam na stanie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190702_003206.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	73.5 KB
ID:	260595Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190725_141841.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	35.1 KB
ID:	260596

    Cenowo bedzie troche gorzej niz myslalem, jednak dolozenie ori gniazda/wtyku i kabli z kompatybilnymi pinami i robota z tym zwiazana to koszty ktore mnie zaskoczyly. no ale i tak uznalem ze taka wersja jest wlasciwa bo nie narusza wiazek/gwarancji. ceny jeszcze nie podaje bo chce zbudowac choc kilka prototypow w finalnej wersji. na pewno bedzie dobry rabat dla alfaholikow.

    Jakby jednak bylo duzo tez chetnych na wersje tansza bez ori zlacz a tylko 4 kable do podlutowania to mozemy pomyslec, paru sztuk jednak nie bede robil do tego (bo za tym idzie cala papierkologia - kompletacja w systemie magazynowym, instrukcja produkcyjna, instrukcja uzytkownika, nowe zdjecia itp).

    w przyszlym tygodniu planuje miec kilka sztuk dla tych ludzi ktorzy mnie od paru miesiecy meczyli mailami/PW o to urzadzenie. potem 2 tyg urlop i po urlopie, po 20tym sierpnia pojdzie produkcja calosci i otwieram sklep internetowy. bede dawal znac.

    prosze tylko nie zacznijmy w tym watku pytan o ceny czy tego typu sprawy, niech zostanie techniczno-informacyjny ze takie cos jest na rynku, natomiast do pytan/zamowien beda inne srodki komunikacji podane na stronie sklepu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-07-2019 o 14:07
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    taki mały update ode mnie. zlutowałem dzisiaj 5 szt prototypów, narazie montaż ręczny (5h samo lutowanie tych 5szt więc tak to nie może być robione bo moduł byłby zbyt drogi bo innych robót i kosztów jest jeszcze dużo), w przyszłym tygodniu mam gadać z gościem o montażu na automacie.
    Mam też prototypowe obudowy, wszystko tip-top więc zleciłem kolejne 100szt.

    Tak to mniej więcej wygląda po zmontowaniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190727_154056.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	96.7 KB
ID:	260690Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190727_163940.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	73.6 KB
ID:	260691Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190727_164133.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	76.4 KB
ID:	260692

    Montaż w aucie jak ktoś ma wprawę 1 minuta, na pierwszy raz powiedzmy 3 - wpina się pomiędzy panel świateł a wiązkę.

    te 2 sztuki z naklejkami to obiecane dla kolegów [MENTION=81519]doomin13[/MENTION] i [MENTION=25836]Suzumushi[/MENTION], jak nie będzie problemów/niespodzianek to pod koniec przyszłego tygodnia będę mógł je wysłać. Ze 2 szt jeszcze bym mógł posłać jak ktoś bardzo chce.
    Cena finalna jeszcze nieustalona, muszę jeszcze wycenić automatyczny montaż. Te kilka szt dla alfaholików będą po 200zł brutto (FVAT23%)+ wysyłka kurier lub paczkomat 15zł. Potem ustalę finalną cenę serii produkcyjnej a od niej dla alfaholików będzie -10%.

    Będę informował o postępach - wieczorem albo jutro biorę się za przerobienie kodu z prototypu na AVR na ten finalny na STM32. jest jeszcze parę rzeczy które muszę zmienić/dodać, będę działał pon/wt w trakcie testowanie.

    Jest port mini USB, więc w razie czego (czy to jeśli chodzi of poprawki dla firmweru beta, czy potem gdyby np FCA coś zmieniła w tym jak działa ten przycisk w nowszych wersjach firmwarów BCM) będzie mozna sobie wgrać update samemu z kompa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    lajkuję

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Ja poproszę i start/stop i bypass

  9. #59
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Auto
    Były auta polskie,francuskie,niemieckie,japońskie, teraz jest Stelvio FE
    Postów
    10

    Domyślnie

    Zamawiam moduł S/S

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Też staję do kolejki po SS.

Podobne wątki

  1. Start/Stop w automacie
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2017, 23:06
  2. [Giulietta] Start & Stop
    Utworzone przez aivon w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 22:06
  3. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  4. [Giulietta] start&stop
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:54
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory