Strona 9 z 17 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 167

Temat: Wyłączenie start/stop

  1. #81
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wild_Man
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Giulia 2.0TBi Lusso TI
    Postów
    4

    Domyślnie

    Tak nieśmiało poproszę o dopisanie również mnie do listy chętnych na moduł S&S

  2. #82
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Mnie to zastanawia od początku:
    - po odbiorze auta z salonu pojawił mi się komunikat "start/stop nieaktywne",
    - po skasowaniu błędów (5x włączenie/wyłączenie silnika), pojawiał się za każdym razem kiedy naciskałem przycisk od wyłączenia start/stop,
    - podjechałem do ASO (ADF Wrocław), potwierdzili że jest nieaktywowane, powiedzieli że to nie jest żadna usterka i spytali, czy mają aktywować?
    Oczywiście powiedziałem, że nie. Wolę bez.

    Nigdy więcej błąd się nie pojawił, start/stop nigdy się nie włączył, naciśnięcie przycisku dezaktywacji nie powoduje więcej w/w błędu.

    Cieszę się i dziwię - można nie aktywować/dezaktywować start/stop na stałe i w ASO wiedzą jak to zrobić?
    Czy ściemnili mnie i mam coś nie tak z tym systemem ale że go nie potrzebuję to sobie po prostu nie działa ¯\_(ツ)_/¯
    ani w witech ani w mes takiej opcji nie widzialem. jedyna zmiana jaka aso ma rovic przed wydaniem auta to wylaczenie trybu logistycznego i to raczej trzeba zrobic. gdyby to bylo tak proste jak napisali nie robilbym modulu wylacznika. na zadnym firum nikt nie wspimnial o takiej opcji a nawet Lio nie wie nic o tym i sam ma dystrybuowac moje wylaczniki

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Wild_Man Zobacz post
    Tak nieśmiało poproszę o dopisanie również mnie do listy chętnych na moduł S&S
    dopisalem wszystkich

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    A jednak chyba AKU
    Choć dziwne, że nawet na naładowanym nie działa..
    po naladowaniu u mnie ze 2 dni nie dzialal ss ale potem znow zaczal. moze tez jakies bledy siedzacw pamieci i blokuja?

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ani w witech ani w mes takiej opcji nie widzialem. jedyna zmiana jaka aso ma rovic przed wydaniem auta to wylaczenie trybu logistycznego i to raczej trzeba zrobic. gdyby to bylo tak proste jak napisali nie robilbym modulu wylacznika. na zadnym firum nikt nie wspimnial o takiej opcji a nawet Lio nie wie nic o tym i sam ma dystrybuowac moje wylaczniki

    - - - Updated - - -


    dopisalem wszystkich

    - - - Updated - - -



    po naladowaniu u mnie ze 2 dni nie dzialal ss ale potem znow zaczal. moze tez jakies bledy siedzacw pamieci i blokuja?
    Ale to tak słabo działa ze lepiej jak nie działa.. za szybko uruchamia jak się stoi na światłach wogole średni sens moim zdaniem działania tego systemu w taki sposób.. W Oplu mi to już o wiele lepiej działało..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ale to tak słabo działa ze lepiej jak nie działa.. za szybko uruchamia jak się stoi na światłach wogole średni sens moim zdaniem działania tego systemu w taki sposób.. W Oplu mi to już o wiele lepiej działało..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    moze skupili sie na testach spalania/emisji co2 z działaniem ss i dlatego jest to takie byle jakie ze lepiej wylaczyc. moim zdabiem w ogole system nie powinien byc automatyczny tylko miec guzik dostępny latwo na kierownicy bez odrywania rak ktorym moglibysmy zdecydowac o wylaczeniu/wlaczeniu samego silnika

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    - - - Updated - - -



    po naladowaniu u mnie ze 2 dni nie dzialal ss ale potem znow zaczal. moze tez jakies bledy siedzacw pamieci i blokuja?
    Wymienilem aku..zobaczymy

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    U mnie juz siedzi modul S&S
    instalacja zajela mi jakąś minute (dłużej rozpakowywałem paczki), poniewaz przyszedl zaprogramowany na wylaczenie S&S to po prostu wpiałem w minute iiiii... na tym skonczyla sie instalacja

    wyglada i daje "feeling" mega profi sprzętu, maly zgabny miesci sie gdzie sie ma miescic, super
    zawsze to pare miesistych przeklenstw mniej po zorientowaniu sie ze S&S wlaczyl sie na pierwszym skrzyzowaniu

    i moze brzmi to jak krypto reklama, ale szczerze mowiac mnie to wali, bo jestem mega zadowolony )))
    także Lechu dzięki!

    w kolejce czeka SGW Bypas...

    w

  7. #87
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę że urządzenie Ci pasuje i jesteś zadowolony. Tak, też już nie przeklinam bo nie wyłącza silnika akurat jak mam wyskoczyć z jakiejś podporządkowanej drogi, klima jak ma chłodzić to chłodzi a nie ściemnia (jak to jest przy wyłączonym silniku), aku lepiej doładowany. Jutro ogarniam dokumentację produkcyjną dla firmy która mi będzie montować na automatach do SMD 120szt płytek, w przyszłym tygodniu produkcja, potem testowanie (w przyszłym tygodniu tester automatyczny robię pod to, dotychczas testowałem w swoim aucie te 5 prototypów), zamknięcie w obudowę, naklejki i do bąbelków/pudełek. W przyszłym tygodniu strona już mam nadzieję będzie skończona (informatyk trochę ma poślizg z innymi projektami i mój się przesuwa w czasie) i też jeszcze formalności z bankiem w sprawie systemu szybkich płatności, liczę na to że sklep akurat ruszy we właściwym czasie jak urządzenia zaczną trafiać na półkę magazynową.

    Dam znać jak już będzie gotowe do zamawiania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #88
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Toż przecież ostatnie dwie czy trzy strony to zamówienia i to w zasadzie VIP-owskie

  9. #89
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    pewnie że VIPowskie, forum traktuję jako domowe, dlatego każdy alfaholik dostaje rabat 10%
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Czy przypadkiem w Alfie nie da się obsłużyć S&S pedałem hamulca?
    Nie mogę sprawdzic, bo auto jest w ASO, ale w Mercedesie, którego dostałem na zastępstwo tak działa.
    Lekkie naciśnięcie hamulca- SS wyłączony
    Mocniejsze naciśnięcie hamulca- SS włączony
    Mocne naciśnięcie hamulca- włącza się funkcja Hołd ( auto stoi po zdjęciu stopy z pedału hamulca)

    Moim zdaniem genialne rozwiązanie.

    Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Start/Stop w automacie
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2017, 23:06
  2. [Giulietta] Start & Stop
    Utworzone przez aivon w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 22:06
  3. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  4. [Giulietta] start&stop
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:54
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory