Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 167

Temat: Wyłączenie start/stop

  1. #141
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Miałem to na myśli, że są przełączniki DNA starszego typu, które można przerobić na DNA-R w prosty sposób, chociaż dla kogoś bez zdolności manualnych i technicznych może to być problemem, poza tym są te nowszego typu, w których trzeba większej ingerencji. Ale to był taki luźny temat do przemyślenia.
    Tak nawiasem mówiąc, dzisiaj wsiadłem do auta, uruchomiłem motor i z automatu wcisnąłem przycisk SS (żeby go wyłączyć). Teraz trzeba będzie się od tego odzwyczaić.

  2. #142
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    haha, odzwyczajaj sie. chociaz masz 3 sek na tego typu blad bo wylacznik dopiero wtedy sprawdza status i tylko jesli jest potrzeba to wylacza
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #143
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    3 sekundy to i tak za mało o tej porze. Ale nauczę się. Przed chwilką znowu musiałem wyjechać i już tylko wzrokowa kontrola czy działa.

  4. #144
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    haha, odzwyczajaj sie. chociaz masz 3 sek na tego typu blad bo wylacznik dopiero wtedy sprawdza status i tylko jesli jest potrzeba to wylacza
    epsonix, a może mógłbyś ogarnąć taki patent: w mercedesie jest taki przycisk bodajże REST, który po wyłączeniu silnika w zimie powoduje, że dmuchawa wentylatora nadal działa i dłużej utrzymuje się ciepło wewnątrz samochodu. Fajna opcja w przypadku krótkich postojów w mroźne dni. Dało by radę?

  5. #145
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    3 sekundy to i tak za mało o tej porze. Ale nauczę się. Przed chwilką znowu musiałem wyjechać i już tylko wzrokowa kontrola czy działa.
    więcej nie chcę bo ktoś celowo moze sobie życzyć. myślę że już dzisiaj się oduczysz naciskania



    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    epsonix, a może mógłbyś ogarnąć taki patent: w mercedesie jest taki przycisk bodajże REST, który po wyłączeniu silnika w zimie powoduje, że dmuchawa wentylatora nadal działa i dłużej utrzymuje się ciepło wewnątrz samochodu. Fajna opcja w przypadku krótkich postojów w mroźne dni. Dało by radę?
    ogólnie mam w głowie moduł komfortu (torchę programowalny) który poprawi parę spraw. tu jest jednak dodatkowy problem, że pewnie ginie zasilanie po wyłączeniu stacyjki - musiałbym dodać trochę kabli/przekaźnik do urządzenia żeby móc zasilić wentylator i samo urządzenie podtrzymać jakiś czas (np ze zwłocznej stacyjki). pomyślimy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #146
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    ogólnie mam w głowie moduł komfortu (torchę programowalny) który poprawi parę spraw. tu jest jednak dodatkowy problem, że pewnie ginie zasilanie po wyłączeniu stacyjki - musiałbym dodać trochę kabli/przekaźnik do urządzenia żeby móc zasilić wentylator i samo urządzenie podtrzymać jakiś czas (np ze zwłocznej stacyjki). pomyślimy.
    Fajnie

  7. #147
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    epsonix, a może mógłbyś ogarnąć taki patent: w mercedesie jest taki przycisk bodajże REST, który po wyłączeniu silnika w zimie powoduje, że dmuchawa wentylatora nadal działa i dłużej utrzymuje się ciepło wewnątrz samochodu. Fajna opcja w przypadku krótkich postojów w mroźne dni. Dało by radę?
    W REST (btw nie tylko w Mercedesie) nie chodzi tylko o pracę dmuchawy, ale głównie o dodatkowe podtrzymanie obiegu płynu w układzie chłodzenia. Bez tego płyn zgromadzony w nagrzewnicy szybko się chłodzi, a nie jest wymieniony na nowy - jeszcze ciepły. Nie wiem czy u nas w alfach jest elektryczna pompa wody, czy na pasku osprzętu? Myślę że jest el, ale jeśli nie i producent nie przewidział dodatkowej elektrycznej (a chyba też przewidział na potrzeby chłodzenia turbo?) to byłoby ciężko.

  8. #148
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    w 2.0 i możliwe że w 2.2 z tego co gdzieś czytałem na forum (i słyszę) działa pompa, ale jest to osobny obieg - i wątpię że jest związany z wnętrzem (mamy 2 zbiorniczki, 2 niezależne obiegi), tylko z turbiną/IC. tak czy siak, nawet bez obiegu, jakąś robotę to robi, jak będę miał trochę oddechu od uruchamiania sklepu na EU i produkcji, to będę obczajał co i jak jeśli chodzi o ulepszenia komfortu. może jakiś dedykowany wątek zrobię i przedyskutujemy co można polepszyć a ja będę na bieżąco robił testy konceptów w aucie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #149
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Sonobart
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TB
    Postów
    12

    Domyślnie

    epsonix - dzisiaj odebrałem s&s deaktywtor, muszę przyznać perfekcyjnie zorganizowane, zakup, przesyłka no i bardzo dobre wrażenie po otwarciu opakowania, łącznie z bardzo dobrze napisana instrukcją - co jest dość rzadkie... , generalnie trzymam kciuki i życzę powodzenia w realizacji następnych projektów !

  10. #150
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Dzięki za dobre słowa, przydają się - właściwie dopiero zaczynam przygodę z prowadzeniem biznesu i musze powiedzeć że są wzloty i upadki. Generalnie dnia za mało, zobowiązania (rodzina, okoliczności itp) ograniczają możliwość aby przysiąść jeszcze bardziej, a i tak pracuję od rana do nocy, produkty powoli powstają - na każdym kroku jakieś niespodzianki/problemy do rozwiązania. NIe mówię, kręci mnie to, tyle nowych rzeczy, ale pracuje 2x więcej niż przez ostatnie lata, zarabiam 5-10x mniej a do tego jeszcze inwestuję więcej niż zarabiam (sprzęt, oprogramowanie itp), więc na razie finansuję biznes z własnych oszczędności. Rozczarowanie duże to sprzedaż na EU - mimo kilku kanałów, pokazywania się na forach, tam sprzedaż jest o połowe mniejsza niż w PL, a to przecież na 10x większy rynek i grubsze portfele - to jest dla mnie mega zagadka. Na razie się nie poddaję, zdaję sobie sprawę że z 2 produktów wyżyć (zapłacić ratę leasingową haha) nie dam rady, no a o efektach biznesu będzie można rozmawiać po roku czy dwóch.
    w każdym razie do Giulii na pewno powstaną jakieś jeszcze gadżety/akcesoria, a potem zobaczymy czy wejdę w VAG żeby zarabiać na ilościach, czy wrócę do mojego dotychczasowego kontrahenta i będę sobie znów wiódł nudny ale bardzo dobrze opłacany żywot. tzn, tak czy siak ten biznes zobędę ciągnął, tylko nie wiem czy będę się tylko jemu poświęcał 100% czasu czy to będzie taki dodatek-hobby na "pół gwizdka". pożyjemy zobaczymy.
    w każdym razie dzięki wszystkim dotychczasowym moim klientom, bez Was to już bym pewnie snuł czarne scenariusze i "zwijał żagle"
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Start/Stop w automacie
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2017, 23:06
  2. [Giulietta] Start & Stop
    Utworzone przez aivon w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 22:06
  3. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  4. [Giulietta] start&stop
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:54
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory