Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Kontrolka check engine

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    U mnie po przeglądzie na 60k km po przejechaniu około 150km wyskoczył check engine razem ze StartStop nieaktywny. Podczas normalnej jazdy. Brak możliwości zmiany tryby na D lub A, zostało na N. Jako, że byłem daleko od domu i była niedziela - przejechałem kolejne 150 kilometrów. Gasiłem auto kilka razy. Nawet raz ostygło i po odpaleniu cały czas komunikat - sprawdź silnik i S&S nieaktywny. I mam wrażenie, że pomimo, że był zablokowany na trybie N to był trochę słabszy. Coś jak bym na A jechał. Po nocy odpalam rano auto - błędu nie ma. Wszystko samo wróciło do normy. Auto jeździ i działa normalnie. S&S działa. I teraz się zastanawiam: czy na przeglądzie coś zepsuli? Wymieniane były świece i pasek osprzętu. Czy to wina paliwa - chociaż od lat tankuję na jednym Lotosie benzynę 95 i nigdy nie miałem tego typu problemu... Zadzwoniłem do ASO i przedstawiłem problem - odpowiedź serwisanta: Jak błąd zniknął - jeździć dalej. Problemu nie ma. Do ASO mam około 70km więc trochę daleko. Chociaż otrzymałem informację, że w sumie przy okazji mogę podjechać i zrobią diagnostykę. Nie wiem co o tym myśleć. Czy jeździć jak ów człowiek z serwisu powiedział czy wybrać się do nich i zmarnować pół dnia na dojazd, sprawdzenie i powrót.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianekmi Zobacz post
    U mnie po przeglądzie na 60k km po przejechaniu około 150km wyskoczył check engine razem ze StartStop nieaktywny. Podczas normalnej jazdy. Brak możliwości zmiany tryby na D lub A, zostało na N. Jako, że byłem daleko od domu i była niedziela - przejechałem kolejne 150 kilometrów. Gasiłem auto kilka razy. Nawet raz ostygło i po odpaleniu cały czas komunikat - sprawdź silnik i S&S nieaktywny. I mam wrażenie, że pomimo, że był zablokowany na trybie N to był trochę słabszy. Coś jak bym na A jechał. Po nocy odpalam rano auto - błędu nie ma. Wszystko samo wróciło do normy. Auto jeździ i działa normalnie. S&S działa. I teraz się zastanawiam: czy na przeglądzie coś zepsuli? Wymieniane były świece i pasek osprzętu. Czy to wina paliwa - chociaż od lat tankuję na jednym Lotosie benzynę 95 i nigdy nie miałem tego typu problemu... Zadzwoniłem do ASO i przedstawiłem problem - odpowiedź serwisanta: Jak błąd zniknął - jeździć dalej. Problemu nie ma. Do ASO mam około 70km więc trochę daleko. Chociaż otrzymałem informację, że w sumie przy okazji mogę podjechać i zrobią diagnostykę. Nie wiem co o tym myśleć. Czy jeździć jak ów człowiek z serwisu powiedział czy wybrać się do nich i zmarnować pół dnia na dojazd, sprawdzenie i powrót.
    Mialem tak dwa razy w Stelvio, rok temu.
    ASO w Gdyni dlubalo caly dzien, nie znalezli przyczyny.
    Nikktorzy koledzy jako przyczyne wskazali zatankowanie E10, w co malo chce mi sie wiezyc. Motor jest do niej przystosowany, w innym wypadku nie mogli by sprzedawac chociazby w Niderlandach (E5 tam wycofaono calkowicie).
    W kazdym razie, nigdy wiecej sie nie powtorzylo. Byc moze TTTM.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Też właśnie Pan z serwisu podszedł do tematu na luzie jak z nim rozmawiałem i stwierdził, że skoro błąd sam zniknął to znaczy, że cyt. "auto samo się naprawiło". Nie sugerował, że koniecznie trzeba przyjechać, sprawdzić itd tylko widocznie ten typ tak ma i kropka. Chociaż niepokojące jest jak podczas normalnej jazdy wyświetla się wielki komunikat: Sprawdź silnik! I to oczekiwanie kiedy się pojawi znowu. Może czas zmienić stacje paliw na inną?

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianekmi Zobacz post
    Też właśnie Pan z serwisu podszedł do tematu na luzie jak z nim rozmawiałem i stwierdził, że skoro błąd sam zniknął to znaczy, że cyt. "auto samo się naprawiło". Nie sugerował, że koniecznie trzeba przyjechać, sprawdzić itd tylko widocznie ten typ tak ma i kropka. Chociaż niepokojące jest jak podczas normalnej jazdy wyświetla się wielki komunikat: Sprawdź silnik! I to oczekiwanie kiedy się pojawi znowu. Może czas zmienić stacje paliw na inną?
    byc moze lepiej tankowac paliwo na znanych stacjach, ja jak pisalem w ktoryms watku, dolalem ok 10l 98ki na jakiejs stacji 'no-name' (nie mialem wyjscia bo nie znalazlem Shella) na Mazurach i niby tam byl lotos dostawca, ale moze ta mieszanka w baku spowodowala ze jakis czujnik rzucil mi checka dzien pozniej rano.....ciezko stwierdzic

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    byc moze lepiej tankowac paliwo na znanych stacjach, ja jak pisalem w ktoryms watku, dolalem ok 10l 98ki na jakiejs stacji 'no-name' (nie mialem wyjscia bo nie znalazlem Shella) na Mazurach i niby tam byl lotos dostawca, ale moze ta mieszanka w baku spowodowala ze jakis czujnik rzucil mi checka dzien pozniej rano.....ciezko stwierdzic
    Nawet jesli tankujesz na Lotosie, to jest duza szansa, ze paliwo bedzie z Orlenu. Moze tez zdazyc sie na odwrot. Shell tez kupuje z Orlenu i Lotosu, poza V-Power ktore przyjezdza z dawnego DDR (ale nie 95). V-power 95 to benzyna z Orlenu plus uszlachetniacz Shellowski.
    Co do 98 to zdaje sie, ze nasze motory nie sa do niej przystosowane. Byla juz na ten temat dyskusja w innym watku.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Co do 98 to zdaje sie, ze nasze motory nie sa do niej przystosowane. Byla juz na ten temat dyskusja w innym watku.
    Ja tankuje tylko 98 - zero problemów CEL.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Ja tankuje tylko 98 - zero problemów CEL.
    ja przed mapa i po mapie zawsze tankowalem vpower racing 100, tez zero problemow przez jakies 5 miesiecy, dopiero jak niedawno w trasie dolalem 10l 98ki na jakims "zadupiu" to check wyskoczyl ale tez nie od razu...pare dni temu zatankowalem znowu do pelna 100tke na shellu i zadnych problemow

    btw, na zagranicznych forach czytalem, ze ludzie mieli problemy z CEL spowodowanym zasyfionym/wadliwym EGR-em, jesli przed CEL jest wyraznie wieksze zuzycie paliwa moze to miec wplyw
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 18-08-2020 o 07:27

Podobne wątki

  1. Alfa 156 kontrolka check engine
    Utworzone przez alfełke w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 04:44
  2. [159] Have engine check(kontrolka silnika)
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 10:15
  3. kontrolka ABS + check engine 156 2,4 JTD 140 KM
    Utworzone przez raczex w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 18:32
  4. [159] Zgasła kontrolka 'Have Engine Check'
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:30
  5. Kontrolka ''check engine''. Auto osłabło JTD
    Utworzone przez marcopol w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 18:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory