Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1121
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    No właśnie podejrzewam jakaś usterkę mechaniczną lub w serwisie źle ustawili interwał wymiany.

  2. #1122
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Olej wymienili inspekcje w InfoCenter ustawili, ale w sterowniku silnika procedury wymiany oleju nie zrobili. Panie to nie dizel z DPF

  3. #1123
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Kurła, czytam i nie wierzę, który to już akumulator, a przynajmniej podejrzenie? Jakaś partia wadliwa? Moje auto 1,5 roku stało na stocku, raczej nie wierzę, że ktoś w tym czasie dbał o baterię, a tym bardziej, że wymieniono ją przed wydaniem auta. Parkuję w nocy w garażu ale w dzień pod firmą, również na mrozie (jak jest). Jeżdżę po mieście, poza trasą raz na 2-3 tygodnie, same krótkie odcinki. No, do pracy mam 10 km, rano jadę z reguły w jednym kawałku ale wracam często krótkimi partiami, za każdym razem rozruch. I odpukać nic. Za kilka dni będzie rok, jak ją ujeżdżam.
    Nie nie. Nie denerwuj się. Nie irytuj. To normalne, że we współczesnych autach, a w alfach w szczególności akumulator to eksploatacja. Wynika to z niewłaściwej eksploatacji właśnie. To wina uzytkownika, bo jeździ na dystansach zbyt krotkich, do kt te pojazdy nie sa przeznaczone. Albo używasz za dużo fabrycznie montowanych odbiorników prądu np. w zimie podgrzewanych siedzeń albo ogrzewania szyby tylnej, wentylatora za dużo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    A u mnie coś nowego, po 5k od wymiany oleju komputer pokazuje komunikat wymienić olej silnikowy co jest?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Olej.

  4. #1124
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie nie. Nie denerwuj się. Nie irytuj.
    Jestem daleki od nerwów i irytacji. Po prostu mam nadzieję, że po raz kolejny miałem dobrą rękę przy odbieraniu auta. Odpukać ale jak dotąd wszystkie moje auta jeździły bezawaryjnie. Te do sportu w zasadzie też. Chyba, że sam coś zepsułem. Moją statystykę psuje tylko naprawa kompleksowa skrzyni w 166. Bardzo bolesna sprawa.

  5. #1125
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie nie. Nie denerwuj się. Nie irytuj. To normalne, że we współczesnych autach, a w alfach w szczególności akumulator to eksploatacja. Wynika to z niewłaściwej eksploatacji właśnie. To wina uzytkownika, bo jeździ na dystansach zbyt krotkich, do kt te pojazdy nie sa przeznaczone. Albo używasz za dużo fabrycznie montowanych odbiorników prądu np. w zimie podgrzewanych siedzeń albo ogrzewania szyby tylnej, wentylatora za dużo.

    - - - Updated - - -


    Olej.
    Wiem ze olej ale dlaczego po 5K

  6. #1126
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie nie. Nie denerwuj się. Nie irytuj. To normalne, że we współczesnych autach, a w alfach w szczególności akumulator to eksploatacja. Wynika to z niewłaściwej eksploatacji właśnie. To wina uzytkownika, bo jeździ na dystansach zbyt krotkich, do kt te pojazdy nie sa przeznaczone. Albo używasz za dużo fabrycznie montowanych odbiorników prądu np. w zimie podgrzewanych siedzeń albo ogrzewania szyby tylnej, wentylatora za dużo.

    - - - Updated - - -


    Olej.
    Nie zgodzę się z Tobą. Jeśli w tygodniu nie mam dalekiego przejazdu jadę zawsze w niedziele obwodnica Warszawy przynajmniej 30-40 minut. W zeszłym tygodniu Poznan w obie strony. Temepratury na plusie, nie używam ogrzewania tylnej szyby. Fakt, używałem podgrzewania kierownicy, ale bardzo rzadko i krótko. Nie mam nawigacji zewnętrznej i żadnego źródła zewnetrznego. Jedynie mysle o światłach, mam ustawione 60 sekund od wyłączenia zapłonu. Zrozumiałbym gdyby samochód stał na mrozie, ale w garażu gdzie jest 15 stopni? To jednak wadliwy produkt bo przy identycznej eksploatacji nie miałem problemów w volvo.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1127
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Wiem ze olej ale dlaczego po 5K
    Nie nie. Olej w sensie zignoruj.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Nie zgodzę się z Tobą. Jeśli w tygodniu nie mam dalekiego przejazdu jadę zawsze w niedziele obwodnica Warszawy przynajmniej 30-40 minut. W zeszłym tygodniu Poznan w obie strony. Temepratury na plusie, nie używam ogrzewania tylnej szyby. Fakt, używałem podgrzewania kierownicy, ale bardzo rzadko i krótko. Nie mam nawigacji zewnętrznej i żadnego źródła zewnetrznego. Jedynie mysle o światłach, mam ustawione 60 sekund od wyłączenia zapłonu. Zrozumiałbym gdyby samochód stał na mrozie, ale w garażu gdzie jest 15 stopni? To jednak wadliwy produkt bo przy identycznej eksploatacji nie miałem problemów w volvo.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Mnie tego nie musisz tlumaczyc. Ale zara stawia się tu w zwartej grupie ci, którzy zaczną Cię przekonywac, że 50 lat po lądowaniu na Księżycu, nie jest możliwie skonfigurowanie układu elektrycznego w aucie, który by się nie zesrawal przy normalnej eksploatacji.

  8. #1128
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie nie. Olej w sensie zignoruj.

    - - - Updated - - -



    Mnie tego nie musisz tlumaczyc. Ale zara stawia się tu w zwartej grupie ci, którzy zaczną Cię przekonywac, że 50 lat po lądowaniu na Księżycu, nie jest możliwie skonfigurowanie układu elektrycznego w aucie, który by się nie zesrawal przy normalnej eksploatacji.
    Ok, nie wyłapałem ironii


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1129
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie nie. Nie denerwuj się. Nie irytuj. To normalne, że we współczesnych autach, a w alfach w szczególności akumulator to eksploatacja. Wynika to z niewłaściwej eksploatacji właśnie. To wina uzytkownika, bo jeździ na dystansach zbyt krotkich, do kt te pojazdy nie sa przeznaczone. Albo używasz za dużo fabrycznie montowanych odbiorników prądu np. w zimie podgrzewanych siedzeń albo ogrzewania szyby tylnej, wentylatora za dużo.
    Dobre
    Ja kupiłem sobie rękawiczki żeby nie wyładowywać akumulatora grzaniem kierownicy. Do tylnej szyby mam odmrażacz w spayu aby nie używać elektrycznego ogrzewania. Staram się jeździć w dzień aby nie używać xenonów bo to spory pobór prądu. Dlatego u mnie akumulator jak nowy. Auto to trzeba używać z głową a nie na pałę wszystko włączać jak leci

    #pdk
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #1130
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Właśnie. Aż dziwię się dlaczego jeszcze rękawiczek, czapki uszanki futrzanej, kożucha z baranicą, zgrzewki odmrażacza do szyb i kalesonów nie dodają jako gratis do każdej Alfy, ewentualnie jako opcji za te marne 1000 zł, pod nazwą "Pakiet zimowy - kompleksowa ochrona akumulatora".

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory