Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1311
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Chyba nie do końca: złożone lusterka świadczyć mogą, że auto zostało zamknięte przynajmniej na chwilkę.Po otwarciu drzwi lusterka nadal pozostają zamknięte - do momentu włączenia zapłonu. Tak więc auto może być otwarte a lusterka złożone.
    Słusznie prawi, ale powiem Wam, że to nawet jest ok, czasem wracasz bo coś zapomniałeś z samochodu i nie wachluje tymi lusterkami, dopiero jak włączysz zapłon.
    Jedna rzecz natomiast mnie nieco irytuje, w poprzednim aucie miałem tak, że jak już go otworzyłem i otwierałem później już otwarte to już nie migał kierunkami i nie strzelał zamkami, a tutaj ile byś nie otwierał drzwi już otwartego auta to cały czas tak robi, nawet na myjce go myje lancą w okolicach klamek to cały czas "pracuje" zamkami i miga awaryjnymi, trochę to dziwne

  2. #1312
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Chyba nie do końca: złożone lusterka świadczyć mogą, że auto zostało zamknięte przynajmniej na chwilkę.Po otwarciu drzwi lusterka nadal pozostają zamknięte - do momentu włączenia zapłonu. Tak więc auto może być otwarte a lusterka złożone.
    jest to i tak jakies potwierdzenie, odchodzisz, nie jestes pewien czy zamknales, odwracasz glowe, widzisz lusterka zamkniete, idziesz dalej. tylko gdybys otwieral jeszcze raz po zamknieciu auta drzwi, to faktycznie lusterka nie beda wyznacznikiem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1313
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem klientkę, która darła ryja, że zostawia auto na parkingu i kilka razy (więcej niż dwa) po powrocie stwierdziła, że wszystkie szyby są otwarte. Oczywiście, jak większość nabywców aut, instrukcji nie miała w ręku i nie miała świadomości, że jej autko ma taką funkcję jak nasze Alfy - przytrzymanie przycisku otwarcia drzwi powoduje otwarcie szyb, a przycisku zamknięcia drzwi - zamknięcie szyb. Piszę to tylko dlatego, żeby pokazać, jak wiele może się dziać z naszym autem, którego kluczyki znajdują się w kieszeni. Dlatego niespecjalnie bym się kierował położeniem lusterek. Pomijam fakt, że ww. klientka miała wyjątkowe uzdolnienia do przypadkowego naciskania przycisków w pilocie. Trzeba było widzieć jej minę po udzieleniu wyjaśnień i zaleceniu lektury instrukcji.

  4. #1314
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    to ze nie znala instrukcji to jedna sprawa, ale co z tego ze ja to wiem, jak zdazylo mi sie juz kilka razy w 159 ze cos w kieszeni sie scisnelo i szyby sie otworzyly. raz mi deszcz napadal, na szczescie zorientowalem sie jeszcze tego dnia, bo moglo byc tak ze staloby do rana w ulewie. w Giulii tez mi sie zdazylo ze otworzyl mi sie bagaznik - u tesciow stalem pod domem i szalalem z synkiem, jakos te 2 kliki sie zrobily i jak przyszedlem za pare godzin to byl otwarty.

    producenci IMHO za slabo zabezpieczyli te specjalne funkcje otwierania - 2 kliki za latwo, przytrzymanie tez - powinno byc cos bardziej zaawansowanego - np jakis maly (trudniej wciskalny_ przycisk z boku pilota budzacy czasowo (30sek) mozliwosc dzialania tych funkcji specjalnych.

    w stanach moze byc i tak gorzej - nacisna 2x razy przycisk odpalania samochodu i on sie uruchamia z tego co wiem (przycisk w srodkowym rzedzie ktorego w EU wersjach nie ma). fajnie jak jest auto w garazu i caly smrod/toksyny potem idza do domu?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1315
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Mam od 8 lat auta z bezkluczykowym dostępem i od nastu z pilotem, ale nigdy nie zdarzyło mi się to co piszecie (samoczynne otwieranie szyb, bagażnika, czy drzwi)
    Z myjką jest rzeczywiście problem, ale wystarczy kluczyk na siedzenie położyć (a nie w kieszeni), albo gdzieś dalej od auta. Wtedy nie wariuje.
    Pozdro,
    Bartas

  6. #1316
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Mnie też się nie zdarzyło. Ale wspomnianej klientce zdarzyło się kilkakrotnie. I jeszcze jednemu klientowi, chyba z rok temu - identyczna sytuacja.

  7. #1317
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Mnie się przydarzyło także, w 159, kiedy to nosiłem kluczyk w kieszeni spodni, wieczorem bawiłem się z synem na dywanie... rano dopiero zauważyłem, że wszystkie szyby były otwarte (duży zasięg kluczyka...). Oczywiście akurat tej nocy musiało padać

  8. #1318
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Krótko mówiąc nigdy nie są do końca pewni czy auto się zamknęło czy nie.
    Rozwiązano to jakieś 20 lat temu. Mianowicie sygnałem dźwiękowym lub dyskretniejszym świetlnym

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    nawet na myjce go myje lancą w okolicach klamek to cały czas "pracuje" zamkami i miga awaryjnymi,
    też mnie to denerwuje
    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Piszę to tylko dlatego, żeby pokazać, jak wiele może się dziać z naszym autem, którego kluczyki znajdują się w kieszeni
    To wiem. Raz przyszedł do mnie znajomy i spytał po co mam otwarty bagażnik Na szczęście nie padało, nie było to miasto i stał tak może 2 min.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #1319
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Mam od 8 lat auta z bezkluczykowym dostępem i od nastu z pilotem, ale nigdy nie zdarzyło mi się to co piszecie (samoczynne otwieranie szyb, bagażnika, czy drzwi)
    Z myjką jest rzeczywiście problem, ale wystarczy kluczyk na siedzenie położyć (a nie w kieszeni), albo gdzieś dalej od auta. Wtedy nie wariuje.
    odkladaj dalej pilota na siedzenie jak jestes na myjni. oczywiscie marna szansa, ale gdyby jakis zul wskoczyl Ci do auta, to ubezpieczenie grosza Ci nie odda

    ja kluczyk nosze w kieszeni caly dzien, w kieszeni mam jeszcze portfel i klucze. jak sie gdzies zegne mocniej, kucne, jest szansa ze guzik sie wcisnie. w domu to jest mozliwe, u tesciow tez bo auto jest bardzo blisko, pod praca mam juz z 60m od biurka do auta i caly budynek pomiedzy, wiec ryzyka nie ma.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1320
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Usterki "mniejsze" - miał ktoś problem z otwieraniem klapki od wlewu paliwa?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory