Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1371
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał ward Zobacz post
    Hej, przez długi czas szukałem sposobu wyłączenia asystenta pasa ruchu. W infotainment niestety jest tylko opcja zminy czułości, wczoraj przypadkowo okazało się, że na kierunkowskazie jest przycisk do wyłączania. Eureka!

    Mam jeszcze pytanie, ale to już chyba na inny temat, czy wasze Giulie trzymają temperaturę silnika na 4 pasku (przypuszczam, że jest to 90 st. C). U mnie odkąd zrobiło się nieco cieplej niestety temperatura silnika powyżej 130km/h na tempomacie idzie w górę o dodatkowy pasek. Nie wiem czy się tym przejmować czy po prostu postarać się zapomnieć - mam pewne obawy o trwałość silnika.

    Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia temperatury silnika w czasie jego pracy (oczywiście nie chodzi mi o dokładny odczyt w st. C, a nie o liczbę kresek na desce rozdzielczej)?
    M.in. dlatego by się nie przejmować konkretną temperaturą samochód wyposażony jest w czytnik liczony w "kreskach"

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  2. #1372
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał ward Zobacz post
    Hej, przez długi czas szukałem sposobu wyłączenia asystenta pasa ruchu. W infotainment niestety jest tylko opcja zminy czułości, wczoraj przypadkowo okazało się, że na kierunkowskazie jest przycisk do wyłączania. Eureka!

    Mam jeszcze pytanie, ale to już chyba na inny temat, czy wasze Giulie trzymają temperaturę silnika na 4 pasku (przypuszczam, że jest to 90 st. C). U mnie odkąd zrobiło się nieco cieplej niestety temperatura silnika powyżej 130km/h na tempomacie idzie w górę o dodatkowy pasek. Nie wiem czy się tym przejmować czy po prostu postarać się zapomnieć - mam pewne obawy o trwałość silnika.

    Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia temperatury silnika w czasie jego pracy (oczywiście nie chodzi mi o dokładny odczyt w st. C, a nie o liczbę kresek na desce rozdzielczej)?
    Ale tak ogólnie to wiesz, że to nie jest temperatura płynu chłodniczego, tylko temperatura oleju?

  3. #1373
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    U mnie przy temperaturze na zewnątrz poniżej 15 ° 3 kreski , powyżej tej temp. 4 , więcej nie widziałem mimo "autostradowych" prędkości

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  4. #1374
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    a co do kresek, to jeszcze chyba ciut to zmienili w jakiś wersjach firmwaru (chyba że mylę z poziomem oleju który też na pewno zmieniali)?

    mi w zimie raczej dochodzi tylko do 3 kresek, teraz i lato 4. nigdy więcej nie miałem, nawet jak dynamicznie przejechałem się po serpentynach deptając pedał gazu mocno przez kilka minut, podejżewam jednak że przy dłuższym takim przejeździe czy wyższej temperaturze na zewnątrz pewnie też te 5 albo i 6 kresek dałoby się uzyskać. w końcu to temperatura oleju a nie cieczy chłodzącej (która jest stabilizowana chłodnicą/wentylatorami/termostatem w granicach pewnie +-10C).

    co do odczytu temperatury cieczy chłodzącej, to w MESie jest parameter temperatura silnika oprócz osobnego temperatura oleju.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1375
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    tyle ze ja tutaj nie piję to "przeskakiwania" aka efektu akermana czy jak sie to zwie
    tylko efektu chrupotania w kole.

    W

  6. #1376
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    ojojoj Epsonix to ty nie wiesz że alfy od lat 70-tych chłodzą olej, a od kilku lat nawet podgrzewają i chłodzą

  7. #1377
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    ojojoj Epsonix to ty nie wiesz że alfy od lat 70-tych chłodzą olej, a od kilku lat nawet podgrzewają i chłodzą
    chłodnice oleju są, a chłodzenie w 2.0 z tego co wiem (popraw mnie jeśli się mylę, aż tak się nie interesowałem) jest robione pośrednio płynem chłodniczym, tak więc olej przy większym obciążeniu silnika będzie bardziej rozgrzany niż płyn chłodniczy (który i tak waha się +-ileśtam stopni. czytałem wpisy różnych ludzi którzy np po chipie podawali wartości typu 105-110C. sam nigdy tego tematu nie zgłebiałem bo mi to na nic niepotrzebne a z wpisów z forum odnośnie nowych aut wiem że ludziom w Giuliach pokazuje 3/4 lub 5 kresek na wyświetlaczu, dlatego nic dziwnego/niepokojącego we wpisie kolegi nie widzę. tym bardziej że na forum pisano o zmianach wyświetlania w którymś firmwarze (że było za dużo przypadków że ludzie mieli 5 kresek i jeździli zaniepokojeni do serwisu, stąd zmiana, wolą pokazywać mniej)

    o grzaniu oleju w Giulii nie wiedziałem - jest coś takiego? wiem że jest cyrkulacja po zgaszeniu żeby chłodzić układ (turbina głównie) - mocno słychać jaką pompę elektryczną.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1378
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    => Giulia
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cześć! Mam taką przypadłość w swojej Giulii.
    Chodzi o wskaźnik ile km jeszcze można zrobić na baku. W momencie jak zapala się rezerwa (tzn. kiedy jest już 1/4 baku) to znika mi liczba km do przejechania, a w tym miejscu zostają _ _ _
    Czy to jest normalne w Julce?

  9. #1379
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasperski Zobacz post
    Cześć! Mam taką przypadłość w swojej Giulii.
    Chodzi o wskaźnik ile km jeszcze można zrobić na baku. W momencie jak zapala się rezerwa (tzn. kiedy jest już 1/4 baku) to znika mi liczba km do przejechania, a w tym miejscu zostają _ _ _
    Czy to jest normalne w Julce?
    Jak spalanie średnie jest wyższe od tego co w baku to możliwe [emoji6]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #1380
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    hmmm u mnie znika pozno, chyba dopiero jak jest juz czerwono albo pozniej. spalanie srednie mam wysokie. cos obilo mi sie o uszy ze system warouje jak dobija sie pod korek przy tankowaniu, z drugiej strony ja leje zawsze do odbicia i wyjezdzam do piznego czerwonego, wiec wchodzi mi od 54 do 58l przy tankowaniu i problemow nie mam ze wskazywaniem. moze kwestia firmwarow w aucie, moja jest poaktializowana (dwukrotnie icm, ipc, ecu i pate innych juz od czasu produkcji sie aktualizowalo)

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory