Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1611
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Głośno to jest i raczej niż z tym nie zrobisz. Chyba że może maty wygluszajace w drzwi coś dadzą? Już się przyzwyczaiłem... Ale gwiazd to nie jest normalny [emoji16] nie mam kiedy do aso jechać, chciałem sam znaleźć przyczynę ale nie dałem rady... Kleilem nawet dodatkowe uszczelki na drzwiach, ale nic to nie dało.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #1612
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Niedawno czytałem na forum o usterce polegającej na zamrażaniu jakiegoś przewodu przy długotrwałej pracy klimatyzacji. Potwierdzam, po kilku godzinach jazdy w temperaturze zew. 30st.C przy ciągłej pracy, klima przestaje działać. Chwilowo pomaga zmiana obiegu powietrza, ale finalnie trzeba wyłączyć i odczekać... po czym po jakimś czasie znów to samo. Przyznam, że jest to strasznie wkurzające, mam nadzieję, że znajdą jakieś rozwiązanie w ASO.

  3. #1613
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Głośno to jest i raczej niż z tym nie zrobisz. Chyba że może maty wygluszajace w drzwi coś dadzą? Już się przyzwyczaiłem... Ale gwiazd to nie jest normalny [emoji16] nie mam kiedy do aso jechać, chciałem sam znaleźć przyczynę ale nie dałem rady... Kleilem nawet dodatkowe uszczelki na drzwiach, ale nic to nie dało.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    auto mogło by być cichsze.., ale no gwizdać to na pewno nie powinno ;-)

    zauważyłem, że nowsze roczniki mają przeprojektowane lusterka i uszczelkę między trójkątem od lusterka a listwą na dole - pewnie tam powstają największe zawirowania, skoro to zmienili

  4. #1614
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    w aucie z 4.2018 nie narzekam na halas, chociaz nie moge powiedziec ze jest to ciche auta

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Niedawno czytałem na forum o usterce polegającej na zamrażaniu jakiegoś przewodu przy długotrwałej pracy klimatyzacji. Potwierdzam, po kilku godzinach jazdy w temperaturze zew. 30st.C przy ciągłej pracy, klima przestaje działać. Chwilowo pomaga zmiana obiegu powietrza, ale finalnie trzeba wyłączyć i odczekać... po czym po jakimś czasie znów to samo. Przyznam, że jest to strasznie wkurzające, mam nadzieję, że znajdą jakieś rozwiązanie w ASO.
    wiem o 2 przypadkach i zamarza o ile pamietam jak to koledzy nazwali zawor rozprezny. ktos pisal ze wystarczy w niego stuknac i czesto pomaga (nie pytajcie gdzie jest). pytanie tez czy cos poprawiali w nowszych rocznikach (choc jedno auto w ktorym byly takie problemy bylo z 11.2017, drugie nie wiem), mi sie jeszcze nie zdarzylo zeby klima przestala dzialac, a pare razy jednak robilem dlugie trasy w upaly.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1615
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Miałem taki problem po 8 godzinach jazdy w nocy w temp. około 20 stopni.
    Stelvio produkcja 08.2017.
    Wracałem w dzień i był upał 30 stopni i już wszystko działało.

  6. #1616
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Czyli nie wydawało mi się w drodze do Chorwacji, jakby przestała dmuchać zimnym , stałem w kolejce na granicy, zgasiłem na minutę , odpaliłem i wróciło do normy.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #1617
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To nie bug
    To feature
    Wymusza na kierowcy regularne odpoczynki
    Dobre dla zdrowia.

    Mi juz się 2 razy coś takiego zrobiło
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #1618
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Niedawno czytałem na forum o usterce polegającej na zamrażaniu jakiegoś przewodu przy długotrwałej pracy klimatyzacji. Potwierdzam, po kilku godzinach jazdy w temperaturze zew. 30st.C przy ciągłej pracy, klima przestaje działać. Chwilowo pomaga zmiana obiegu powietrza, ale finalnie trzeba wyłączyć i odczekać... po czym po jakimś czasie znów to samo. Przyznam, że jest to strasznie wkurzające, mam nadzieję, że znajdą jakieś rozwiązanie w ASO.
    Ja tak mam lub miałem. jest procedura serwisowa na ta dolegliwość, u mnie zmienili oprogramowanie. Problemem jest różnica odczytu temperatury na parowniku itd. Zamarza parownik a co za tym idzie i zawór rozprężny. Po 10-15 min zawór sam wróci do normalnej prac lu trzeba postukać.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 27-08-2019 o 18:35

  9. #1619
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Ja tak mam lub miałem. jest procedura serwisowa na ta dolegliwość, u mnie zmienili oprogramowanie. Problemem jest różnica odczytu temperatury na parowniku itd. Zamarza parownik a co za tym idzie i zawór rozprężny. Po 10-15 min zawór sam wróci do normalnej prac lu trzeba postukać.
    Dzięki za informację, dobrze, że zostało mi jeszcze kilka dni gwarancji

  10. #1620
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Robiłem ostatnio trasę, ok 8h i specjalnie zwracałem uwagę na klimę po lekturze w tym temacie, ale wszystko był ok ( auto z 02.2019). Zauważyłem natomiast inny problem:
    Dość mocno nagrzana podłoga bagażnika, tak, że walizki były ciepłe... zakładam, że to od napędu, ale żeby, aż tak mocno się grzał?
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory