Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1691
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Co do usterek to w mojej Giulii Super 2.0 200km (28kkm) pojawiło się skrzypienie fotela kierowcy (mam pełna skórę + elektrykę). Panowie w serwisie rozebrali osłony fotela, przesmarowali mechanizmy .... i nic nie się nie zmieniło. Jak skrzypiał tak skrzypi. Zamówili stelaż (dokładnie metalowy stelaż, na którym zamontowany jest fotel) i dopiero jego wymiana rozwiązała problem. Co do skrzypienia to w moim przypadku ujawniało się, gdy opierałem się mocnej lewą stroną pleców o oparcie. Co ciekawe skrzypiał tylko gdy ja siedziałem, żona nie miała tego problemu. Przy okazji wizyty w ASO zaktualizowano mi soft skrzyni oraz infotainmentu. I tu pojawił się zonk. O ile soft skrzyni został uaktualniony sprawnie, o tyle po update info bella przestała zapalać. Co się okazało makarony na serwerach posiadali złą konfigurację mojego egzemplarza, w ich konfigu miała elektryczną blokadę kierownicy, a w rzeczywistości jej nie ma, przez co po wyłączeniu zapłonu i ponownym jego włączeniu nie dało się uruchomić silnika (nie zgłaszał się moduł od blokady). Ticket ASO ->FCA BB -> FCA IT <->ASO. Kilka dni bez samochodu, finalnie wszystko gra i Bella cieszy jazdą. ASO podeszło do sprawy profesjonalnie, samochód zastępczy, info co się dzieje etc.

  2. #1692
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o fotel kierowcy, mnie również dotknął ten sam problem, stelaż jest nitowany i nity puszczają w miejscach "najczęstszego przeciążenia.." brak słów. Po wymianie wszystko śmiga, fotele zwykłe pół skóra. Problem pojawił się przy 40k km.

    Niestety mam problem również z ubytkiem płynu chłodzącego w silniku 2.2. Nie widać żadnego wycieku, do silnika tez sie nie dostaje, na razie Panowie z CarSerwis Warszawa, walczą
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  3. #1693
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Fotel piszczące-trzeszczący i u mnie....
    Problem z naprawą w ramach gwarancji.
    Jako, że radio czasem ma problem z listą kontaktów i listą ostatnich połączeń - zgłosiłem temat i jutro jadę na gwarancji do aso by zbadali temat....
    Zgłosiłem również trzeszczenie fotela kierowcy, zgłaszałem już jakiś czas temu ale - nie stwierdzono usterki; tym razem dopisano do listy do sprawdzenia i dostałem informację - że zobaczą ale to nie jest objęte przedłużona gwarancją.... WTF???
    Po 1 zgłosiłem temat po raz pierwszy przed upływem dwóch lat, po drugie to gdzie niby jest takie info?
    Coś wiecie na ten temat??


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1694
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Panowie, a zmieniając temat fotela (u mnie też czasem zatrzeszczy), a czy ktoś ma doświadczenie czy w ustawieniach czujnika świateł (są 3 stopnie) 1- to najpóźniej zapalające się światła, czy najwcześniej? Nie widzę róznicy, a zdecydowanie za wcześnie się włączają i muszę majdrać jasnością...

  5. #1695
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Fotel piszczące-trzeszczący i u mnie....
    Problem z naprawą w ramach gwarancji.
    Jako, że radio czasem ma problem z listą kontaktów i listą ostatnich połączeń - zgłosiłem temat i jutro jadę na gwarancji do aso by zbadali temat....
    Zgłosiłem również trzeszczenie fotela kierowcy, zgłaszałem już jakiś czas temu ale - nie stwierdzono usterki; tym razem dopisano do listy do sprawdzenia i dostałem informację - że zobaczą ale to nie jest objęte przedłużona gwarancją.... WTF???
    Po 1 zgłosiłem temat po raz pierwszy przed upływem dwóch lat, po drugie to gdzie niby jest takie info?
    Coś wiecie na ten temat??
    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    nie mam akurat dostępu do ksiązki gwarancyjnej, nie wiem czy coś tam jest napisane odnośnie momentu zgłoszenia wady, sprawdzę rano;
    ale jeśli masz przedłużoną gwarancję to wg dostępnej na stronie informacji obejmuje:
    "Silnik | Skrzynia biegów | Układ przeniesienia napędu | Układ chłodzenia i zasilania | Układ kierownicy | Układ klimatyzacji | Urządzenia elektryczne | Instalacja elektroniczna | Zawieszenia | Urządzenia elektroniczne | Hamulce | Systemy bezpieczeństwa | Przyrządy", wiec tu moze byc ciezko
    i wydaje się, że raczej trzeba by iść w kierunku zgłoszenia usterki przed upływem terminu gwarancji.

    a trzeszczy Ci fotel jako skrzypi podstawa etc, czy skóra?

  6. #1696
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    a trzeszczy Ci fotel jako skrzypi podstawa etc, czy skóra?
    Trzeszczy coś w podstawie...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1697
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaZzi_M Zobacz post
    Panowie, a zmieniając temat fotela (u mnie też czasem zatrzeszczy), a czy ktoś ma doświadczenie czy w ustawieniach czujnika świateł (są 3 stopnie) 1- to najpóźniej zapalające się światła, czy najwcześniej? Nie widzę róznicy, a zdecydowanie za wcześnie się włączają i muszę majdrać jasnością...
    1 to najpóźniej

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #1698
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    1 to najpóźniej

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Dziękuję złoty człowieku!

  9. #1699
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Panowie, ponad 50 tys km za mną i zauważyłem coś niepokojącego, mianowicie z okolicy kół wydobywa się biały dym i zapach jakby spalonego plastiku/gumy. Ten nieprzyjemny zapach jest zawsze po zakończonej jeździe - zaznaczam nie jest to coś normalnego, po prostu okropnie wali. Na początku myślałem, że dym wydobywa się z okolicy silnika, że jest jakiś wyciek (widok z miejsca kierowcy) - pojechałem z tym do serwisu, zrobili akcję serwisową, która była odpowiedzią na podobne objawy (wyciek płynu w okolicach turbo) ale oczywiście dzień po dalej był dym i zapach spalenizny. Przyjrzałem się temu bardziej i wydaje mi się właśnie, że epicentrum jest w okolicy hamulca/koła. Zaczęło się to wszystko jakieś 3 tygodnie temu. Jakieś pomysły?

  10. #1700
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Pojeździj chwilę, mi po tej akcji dymilo się spod maski jakby fura się jarała, a to glikol gdzieś im wyciekł i parowal. Na drugi dzień ustalo.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory