Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1721
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na serwisie na skrzypienia stosują smary w sprayu, zgłaszasz drugi raz, to walą więcej i w więcej miejsc. szkoda czasu, samemu trzeba szukać i sobie to rozwiązać.
    Dzis bylem w serwisie na przeglądzie. zgłosiłem ze skrzypi tunel środkowy i z tylu cos stuka w nawiewie.
    odpowiedz byla taka ze w nawiewie rzeczywiście jest luźna jakaś część maja wymienić cala kratkę , w tunelu środkowym maja wymienić dwa boczki przy kubkach te pionowe bo mówią ze to najbardziej skrzypi.
    jak miałem trochę czasu sprawdziłem jak jest w salonowych i te tunele środkowe jak sie je porusza to tez trzeszcza , ale w stelvio w giuli tunel trzyma sie sztywno i nic nie trzeszczy. zobaczymy maja zamówić części i zadzwonić. dam znać jak zrobią i czy sie cos poprawiło.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na serwisie na skrzypienia stosują smary w sprayu, zgłaszasz drugi raz, to walą więcej i w więcej miejsc. szkoda czasu, samemu trzeba szukać i sobie to rozwiązać.
    Dzis bylem w serwisie na przeglądzie. zgłosiłem ze skrzypi tunel środkowy i z tylu cos stuka w nawiewie.
    odpowiedz byla taka ze w nawiewie rzeczywiście jest luźna jakaś część maja wymienić cala kratkę , w tunelu środkowym maja wymienić dwa boczki przy kubkach te pionowe bo mówią ze to najbardziej skrzypi.
    jak miałem trochę czasu sprawdziłem jak jest w salonowych i te tunele środkowe jak sie je porusza to tez trzeszcza , ale w stelvio w giuli tunel trzyma sie sztywno i nic nie trzeszczy. zobaczymy maja zamówić części i zadzwonić. dam znać jak zrobią i czy sie cos poprawiło.

  2. #1722
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał kfiatek1985 Zobacz post
    Dzis bylem w serwisie na przeglądzie. zgłosiłem ze skrzypi tunel środkowy i z tylu cos stuka w nawiewie.
    odpowiedz byla taka ze w nawiewie rzeczywiście jest luźna jakaś część maja wymienić cala kratkę , w tunelu środkowym maja wymienić dwa boczki przy kubkach te pionowe bo mówią ze to najbardziej skrzypi.
    jak miałem trochę czasu sprawdziłem jak jest w salonowych i te tunele środkowe jak sie je porusza to tez trzeszcza , ale w stelvio w giuli tunel trzyma sie sztywno i nic nie trzeszczy. zobaczymy maja zamówić części i zadzwonić. dam znać jak zrobią i czy sie cos poprawiło.

    - - - Updated - - -



    Dzis bylem w serwisie na przeglądzie. zgłosiłem ze skrzypi tunel środkowy i z tylu cos stuka w nawiewie.
    odpowiedz byla taka ze w nawiewie rzeczywiście jest luźna jakaś część maja wymienić cala kratkę , w tunelu środkowym maja wymienić dwa boczki przy kubkach te pionowe bo mówią ze to najbardziej skrzypi.
    jak miałem trochę czasu sprawdziłem jak jest w salonowych i te tunele środkowe jak sie je porusza to tez trzeszcza , ale w stelvio w giuli tunel trzyma sie sztywno i nic nie trzeszczy. zobaczymy maja zamówić części i zadzwonić. dam znać jak zrobią i czy sie cos poprawiło.
    Który salon/serwis taki chętny do pomocy? Bo mi też skrzypi.

    A znacie sposób na skrzypiaca uszczelkę przy szybie bocznej przedniej od strony kierowcy ? Jak się minimalnie obniży szybę to przestaje.


    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  3. #1723
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    Który salon/serwis taki chętny do pomocy? Bo mi też skrzypi.

    A znacie sposób na skrzypiaca uszczelkę przy szybie bocznej przedniej od strony kierowcy ? Jak się minimalnie obniży szybę to przestaje.


    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
    gam w dlugolece .

  4. #1724
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    A znacie sposób na skrzypiaca uszczelkę przy szybie bocznej przedniej od strony kierowcy ? Jak się minimalnie obniży szybę to przestaje.
    Mam to samo. Zależy to chyba też od temperatury/wilgotności, bo gdy na gwarancji majster z ASO się przejechał, na złość była idealna cisza... oczywiście dzień później rano problem pojawił się ponownie Czasem mam wrażenie, jakby to był zaczep drzwi, ale faktycznie znika po minimalnym opuszczeniu szyby.
    Drugą rzeczą, która mnie irytuje niezmiernie, jest skrzypiący, obciążony ręką podłokietnik.

  5. #1725
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    kupić sobie silkon w spray-u - spryskać mocno wszystkie uszczelki oraz łączenie boczków z płatami drzwi, podobnie mocowania podłokietnika czy tunelu środkowego- co wycieknie przemyć aby nie było plam - spokój na wiele miesięcy. przetestowane. mam zajoba na tle wszystkich skrzypień trzeszczeń w aucie - jak na razie się sprawdza w 100% do ASO nie oddam ponieważ przy wymianę czegokolwiek plastikowego porysują i połamią inne elementy

  6. #1726
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie. W dniu wczorajszym pojawiła mi się kontrolka silnika silnika, awaria start-stop i napis sprawdź silnik. DNA nie działało, moc spadła bez tragedii ale tak jak powiedzmy tryb A. Dzisiaj podjechałem do serwisu, odczytany błąd czujnik różnicowy, dolna wartość nie osiągnięta.
    Zamówili czujnik, ok. Ale tu zaczynają się jaja. Auto jest wyprodukowane w grudniu 2018. Przy zakupie pytałem o GPF, bo raczej powinien być. Otrzymałem maila od handlowca, że po konsultacjach z działem serwisu moje auto nie posiada GPF, a teraz okazuje się że czujniki różnicowy???
    Pytam w serwisie mówią, że no wygląda że mam, pytam się czy do cholery po Vinie jednoznacznie nie można stwierdzić czy jest czy nie ma?

  7. #1727
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Auto jest wyprodukowane w grudniu 2018.
    Jeśli data produkcji jest pewna na 100% to GPF musi być w aucie (montowany od 06/2018).
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #1728
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jeśli data produkcji jest pewna na 100% to GPF musi być w aucie (montowany od 06/2018).
    dokładnie, choć nie wiem czy już od czerwca, ale na pewno we wrześniu już były GPFy. ja dlatego zamawiałem auto jeszcze przed - prod 4.2018
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1729
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, właśnie tak mi się jakoś wydawało, ale po odpowiedzi od handlowca jedynie się ucieszyłem, ale niestety GPF mam i ja

  10. #1730
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Massimo
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 GME
    Postów
    11

    Domyślnie

    @Kurynio
    Miałem identyczne objawy po przejechaniu 60 km, po odbiorze nowego auta (wyprodukowanego w 2019 r.) od dealiera. Problemem było znaczne rozładowanie akumulatora i przerwanie przeze mnie procesu wypalania filtra cząstek stałych. Zanim kupiłem auto, Stelvio stało na placu przez prawie 2 miesiące. Zaraz po odbiorze auta włączyłem, dodatkową kamerę, telefon, ogrzewanie kierownicy oraz kilka jeszcze rzeczy i tak jechałem sobie w korku przez 30 minut, gdzie system start/stop co chwilę wyłączał i włączał zapłon. W końcu pojawiły się identyczne komunikaty jak u Ciebie, dodatkowo samochód stracił moc i przy prędkości ok. 100 km/h przestał przyspieszać. Chwilę później pojawiła się dodatkowa kontrolka przypominająca rurkę z wydobywającym się dymem, wtedy jeszcze nie wiedziałem co ona oznacza. Trochę się wystraszyłem i zjechałem na parking by zadzwonić do dealera. Uzyskałem informację, że przyczyną może być zbyt duże rozładowanie akumulatora i polecono mi jechać dalej. Po około 30 minutach jazdy autostradą wróciła moc, ale komunikaty nie znikły, nie mogłem też zmienić trybu dna. Dwa dni później w serwisie Alfy okazało się, że konieczna była serwisowa regeneracja filtra GPF. Problemem był też brak adaptacji modułu BCM (przynajmniej tak wynika z dokumentów dot. wykonanej naprawy). Wszystkie problemy w godzinę ogarną technik elektronik, jedynie przy pomocy komputera.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory