Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1751
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Panowie,

    Przy wymianie opon zwróciłem uwagę na dziwną bruzdę na tarczy (w sumie występuje na obu tylnych, z przodu tarcze są ok).
    Załącznik 264264

    Co o tym sądzicie? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Czym to może być spowodowane? Uderzać do ASO z tym ?
    Auto musiało stać przez jakiś czas z zaciągniętym ręcznym, może jeszcze po umyciu. To jest ślad po tym, po kilku hamowaniach zniknie.

  2. #1752
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Na pewno nie od ręcznego bo u mnie to się pojawiło po paruset kilometrach od wyjazdu z salonu a pierwsze co zrobiłem to wyłączenie wszelkiej automatyki, włącznie z auto park. Ręcznego tez nie praktykuję a juz na pewno nie na długi postój

  3. #1753
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    witam panowie mam problem z dachem w mojej Giulii mianowicie otwiera sie normlanie ale przy zamknieciu gdy wraca na swoje polozenie prawa strona odstaje o jakis niecaly 1cm czym to moze byc spowodowane ma ktos jakis pomysł?[IMG][IMG][/IMG] [IMG][/IMG]

  4. #1754
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Nie znalazlem takiego watku na tym forum wiec napisze, ze lokiec mnie juz zaczal bolec. Dlatego, ze wyrobila sie gabka w podlokietniku i w zasadzie czuc juz tylko plastik pod skora. W ASO oczywiscie ponadnormatywne zuzycie. U tapicera oczywiscie sprawa jest doskonale znana. "My panie juz dla ASO takie sprawy robilismy w jeszcze niesprzedanych samochodach ". Podobno skora jest za luzno nakladana i sie gabka rozciaga. Juz sie umowilem i zobaczymy co z tego bedzie.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #1755
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Nie znalazlem takiego watku na tym forum wiec napisze, ze lokiec mnie juz zaczal bolec. Dlatego, ze wyrobila sie gabka w podlokietniku i w zasadzie czuc juz tylko plastik pod skora. W ASO oczywiscie ponadnormatywne zuzycie. U tapicera oczywiscie sprawa jest doskonale znana. "My panie juz dla ASO takie sprawy robilismy w jeszcze niesprzedanych samochodach ". Podobno skora jest za luzno nakladana i sie gabka rozciaga. Juz sie umowilem i zobaczymy co z tego bedzie.
    U mnie też już czuć wgniecenie.

  6. #1756
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    U mnie też już czuć wgniecenie.
    temat znany, na zagranicznych forach też było o tym, nawet chyba wczoraj gdzieś odpisywałem. u nas też ktoś z rok temu już wymieniał na gwarancji podłokietnik. ja zgłaszałem ze 2mce temu (przebieg wtedy ok 20tyśkm), ASO zamówiło nowy (choć sugerowałem oddanie do tapicera i zrobienie tego z porządnej pianki, bo obawiam się że nowy też rok wytrzyma), mam przy okazji jakiejś wizyty wymienić. na dłuższych wyjazdach łokieć boli - jest totalnie twardy - skóra na plastiku - zero wypełnienia pod łokciem. wizualnie praktycznie nie widać, bo skóra się podnosi jak jest nieobciążony łokciem, ale macając doskonale czuć gdzie jest problem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1757
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Nie znalazlem takiego watku na tym forum wiec napisze, ze lokiec mnie juz zaczal bolec. Dlatego, ze wyrobila sie gabka w podlokietniku i w zasadzie czuc juz tylko plastik pod skora. W ASO oczywiscie ponadnormatywne zuzycie. U tapicera oczywiscie sprawa jest doskonale znana. "My panie juz dla ASO takie sprawy robilismy w jeszcze niesprzedanych samochodach ". Podobno skora jest za luzno nakladana i sie gabka rozciaga. Juz sie umowilem i zobaczymy co z tego bedzie.
    nie jestem fachmenem, ale to raczej nie kwestia skóry, a jakości gąbki/wypełnienia..
    U mnie podłokietnik został wymieniony na gwarancji (chociaż mina Pana z ASO przy zgłoszeniu wady była dość bezcenna ;-) )
    albo mniej naciskam albo jest nieznacznie poprawiona jakość bo chyba mniej się ugniata, ale NIE jest tak, że wstaje do tego jak było na początku (może kwestia temperatury teraz?)

  8. #1758
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1759
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Trochę się boję, że ASO podejdzie do tematu - się pan opiera całym ciałem to nie ma siły aby się nie wygło

    No nie wiszę z łokciem na podłokietniku wykrzywiony tak, aby głowę trzymać nad tunelem środkowym Wgniecenie zauważyłem jakiś miesiąc, albo dwa temu. Przebieg 40 tys

  10. #1760
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    U mnie juz widac wgniecienie bo od kilku tygodni zmienialem polozenie lokcia aby bylo na miekkim. Teraz spora polac podlokietnika jest twarda.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory