Strona 2 z 352 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    To co piszecie jest przerażające, jak na auto warte 200 tys złotych.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Co istotne podawajmy wersję Giulii i miesiąc i rok produkcji. To wiele wyjaśni i pogrupuje. Moja Q jest z 06.2017 produkcja.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    A propos p5 [MENTION=75497]osy4[/MENTION] - myślałem, że to problem z układem kierowniczym, ale to te run-flaty, przy manewrach a szczególnie na mokrym. One po prostu przeskakują i powiedzieli mi i w Alfie i w BMW, że tak jest na RF. Ale serio aż tak? Nigdy nie miałem RF i nie wiem czy to naturalne zachowanie.

    Inna kwestia, to domykanie drzwi - w Accordzie muśnięcie pozwala, żeby je zamknąć, w Giulii muszę naprawdę mocno klapnąć, żeby się zamknęły - ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    A propos p5 [MENTION=75497]osy4[/MENTION] - myślałem, że to problem z układem kierowniczym, ale to te run-flaty, przy manewrach a szczególnie na mokrym. One po prostu przeskakują i powiedzieli mi i w Alfie i w BMW, że tak jest na RF. Ale serio aż tak? Nigdy nie miałem RF i nie wiem czy to naturalne zachowanie.

    Inna kwestia, to domykanie drzwi - w Accordzie muśnięcie pozwala, żeby je zamknąć, w Giulii muszę naprawdę mocno klapnąć, żeby się zamknęły - ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
    Nie wiem czy masz ROF. Jakie opony siedzą u ciebie ? U mnie Pirelli Corsa i to nie są ROF. W BMW X mam ROF i to dopiero jest waga . Tu w Giulii a w szczególności w Q jest walka o każdy kilogram . Ten efekt przy skręcaniu to jakiś kąt wyprzedzenia, i tak ma być. Tak samo jest w subaru i nie jest to wada tylko zaleta bo dobrze się prowadzi .
    Co do drzwi zauważyłem że działają na innej zasadzie niż u innych producentów. Mają ogranicznik ale nie ma skokowego otwierania drzwi dlatego kilka razy o tym zapomniałem i jak otwierałem drzwi to poleciały. Musiałem łapać je. Teraz uważam. Ale drzwi chodzą lekko. Może regulacja . ASO

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Byłem święcie przekonany, że mam run flaty i że to one jaki efekt dają.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Czytam Wasze posty i myślę, że po 3 miesiącach użytkowania i przejechanych ponad 4 tys. km. mogę dorzucić swoją opinię o występowaniu lub nie jakiś "dolegliwości" w moim egzemplarzu. W ubiegłym tygodniu wymieniłem dodatkowo olej oraz przeszedłem kampanię aktualizacyjną 6118. Mapy do 971.7832, MV-002.009.043, TV-002.009.043, instrukcja UM-002.008.021.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    2. okazjonalnie i bez wyraźnej przyczyny pojawiający się CHECK ENGINE + błąd START/STOP - "naprawa ASO" - wykasowanie błędów. 3 strony na giuliaforums nie przyniosły rozwiązania (coś tam majaczą o niedomkniętej masce po stronie pasażera, ale to bzdura wg mnie - nikt nie ruszał maski u mnie)

    4. słabo działające (jak się zachce) otwierania bagażnika z kluczyka - 1x z 2x działa po dwukrotnym naciśnięciu przycisku

    5. zbyt czuły alarm, mamy dwie giulie w biurze (jedna Q) i obie naprzemiennie wyją, szczególnie jak przyjedzie ktoś jakimś mocniejszym autem - choć AMG budzi nawet alarmy w polonezach (nawet jak ich nie ma

    8. zbyt czuły i niebezpieczny system FCW (antykolizyjny) - to jest dynamiczne auto, naprawdę czasem chce się wyprzedzić tuż zza poprzednika - automatyczne walenie auta po hamulach w najbardziej newralgicznym momencie wyprzedzania może być tragiczne w skutkach. Wyłączenie systemu zajmuje z 40 sekund. Poza tym chciałbym go mieć, bo w 90% jazdy może się przydać, i nie chcę go wyłączać - chcę, żeby działał mądrzej. Mam wrażenie że popsuło się po updacie softu z linka w innym temacie. W ogóle nie ma sensu tego updatu robić - nic nie poprawił, a kilka rzeczy, mam wrażenie - zepsuł (choć pewności nie mam)
    2. Nigdy nie doświadczyłem check engine czy błędu start/stop. Dwukrotnie jednak dowiedziałem się po otwarciu samochodu, że była jakaś próba otwarcia samochodu czy coś w tym stylu. Nie pamiętam już dokładnej treści komunikatu. Zdarzyło mi się to dwa miesiące temu i miesiąc temu. Zobaczymy czy aktualizacja będzie miała na to jakiś wpływ. Póki co komunikat nie pojawił się.

    4. Coś w tym jest. Mam podobne odczucie. Czasem otwieram samochód z pilota, wciskam 2x przycisk do otwierania bagażnika i nic się nie dzieje.

    5. Mój alarm nigdy nie wył.

    8. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu w związku z tym systemem. Zupełnie nie mam uwag. Jeżdżę z czułością ustawioną na średnio.

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Inna kwestia, to domykanie drzwi - w Accordzie muśnięcie pozwala, żeby je zamknąć, w Giulii muszę naprawdę mocno klapnąć, żeby się zamknęły - ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
    To pewnie kwestia przyzwyczajenia. U mnie zamykają się normalnie, ale moje normalnie to może być Twoje mocniej
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 20-09-2017 o 18:49

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lusaczek
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 2017
    Postów
    43

    Domyślnie

    Z tej waszej listy to w sumie dotarło do mnie jedynie ze rzeczywiście na zimnym silniku coś brzęczy ....to rozrząd? ...da radę to operować?

    Ze spalaniem mogło być lepiej ....ale tłumacze sobie ze 280km musi pic

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    To brzęczenie to jakaś wada rozrządu dwulitrowych benzyniakow? Proponuje zgłosić pojedynczo do FCA

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Nie dosyć ze brzęczy to wyczuwalne jest wypadanie zapłonu ( delikatne przerwy, szarpnięcia) w tym samym momencie gdy słychać rozrząd. Mi to wygląda na wadę napinacza ( luzuje się, wypuszcza olej) dopiero po zwiększeniu obrotów napinacz wypełnia się olejem, rozrząd łapie synchronizacje i jest spokój.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    teraz wytłumacz to naszym "orłom" z ASO )

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory