Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2011
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    No, bo ten aku to widze spora kobyła jest, a ja mam problem z kręgosłupem, więc chyba nie będę szalał.

    Jest pare wad, ale i tak uwielbiam Giulie, pomimo iż wcześniej nie miałem żadnej Alfy

    Ja przy najbliższej okazji tez pojade do ASO zeby mi ogarneli ten akumulator, ale zeby tak w rok doprowadzil go ktos do takiego stanu to ja pitole......

    a najlepszy motyw to jest taki,ze mam protokol odbiorczy ktory mi dali w ASO przy odebraniu tydz temu auta i tam jedna z pozycji to byla sprawdzenie/doladowanie akumulatora....zart jakis...
    6 miesięcy temu dostałem taki sam protokół, i co z tego. Pracownicy serwisów zlewają to, w moim przypadku wypuścili mnie jeszcze z ciśnieniem w oponach coś ok. 3,5 - 4,2 bara, takie życie.

  2. #2012
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał POl Zobacz post
    6 miesięcy temu dostałem taki sam protokół, i co z tego. Pracownicy serwisów zlewają to, w moim przypadku wypuścili mnie jeszcze z ciśnieniem w oponach coś ok. 3,5 - 4,2 bara, takie życie.
    ja tez musialem upuszczac, dopompowywac powietrze bo mialem tez jakies spore odchylenia od norm, ale dobra ASO jakie jest kazdy juz widzi, nie ma co tego watku zasmiecac nimi

  3. #2013
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Panowie, czy temat falującej maski przy 180km+ ktos przerabiał ostatnio? czy to nadaje się, żeby ASO poprawiło czy raczej samodzielnie montaż siłowników na przykład? (tak kolega ten problem rozwiązał w mustangu gt)

  4. #2014
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    było o tym już chyba sporo. Jak najbardziej kwestia do zgłoszenia, u mnie nic nie falowało od początku, ale koledzy zgłaszali i po regulacji było przeważnie OK. Kwestia bodajże regulacji odbojników, żeby chyba maska nie miała luzu i była podparta

  5. #2015
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    dzieki - trzeba bedzie to zglosic, bo troche oczoplasu idzie dostac .
    Widzialem kilkadziesiat stron wczesniej, ze ktos o tym wspominal, ale ciezko sie bylo dokopac do rozwiazania

  6. #2016
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia Veloce...Fiat i Honda.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    dzieki - trzeba bedzie to zglosic, bo troche oczoplasu idzie dostac .
    Widzialem kilkadziesiat stron wczesniej, ze ktos o tym wspominal, ale ciezko sie bylo dokopac do rozwiazania
    U mnie było to samo. Serwis wykręcił trochę odbojniki maski i się uspokoiło.

  7. #2017
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    2

    Post

    Cześć!

    Sciągnąłem Giulie z USA. Z VINU wynika, że w USA posiadała do zrobienia 3 kampanie serwisowe : t57, ua4, w05.
    Pierwsza z kampanii została zrobiona w USA natomiast 2 pozostałe niestety nie.

    Pytanie czy jest tutaj ktoś (najlepiej Warszawa lub okolice) kto mógłby mi sprawdzić czy z moją giulią jest wszystko ok ?
    Z tego co wyczytałem na forach w USA, te 2 pozostałe usterki mogą powodować nawet samozapłon.

    Miał ktoś podobny problem? FCA oczywiście się wypięło, a polskie serwisy w europejskich systemach nie widza tych kampanii.

  8. #2018
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    piękno kupowania auta z USA, coś za coś ($$$ w kieszeni zostają)

    w05 to z tego mi się rzuciło w oczy to tylko chyba pompa czy wentylator dłużej pracuje, poszukaj gdzieś widziałem tam pdf-a z kampani (facebooku alfa owners north america albo giuliaforums) ua4 nie kojarzę, ale jak jest opis problemu to może i sam sobie ogarniesz? samozapłony to raczej jakby się coś lało czy ocierało, firmware to raczej jakieś niuanse w działaniu elektroniki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #2019
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    2

    Domyślnie

    Z tego co znalazłem na innych forach to własnie chodzi o ua4 które powoduje przegrzanie katalizatora i pobliskich przewodów. I podobno w stanach robili jakieś update'y na softcie
    Ostatnio edytowane przez siarzewski ; 05-05-2020 o 18:57

  10. #2020
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    w05 to tylko:
    The Powertrain Control Module (PCM) software on about 57,000 of the above vehicles may not allow sufficient cooling time for the turbocharger oil feed. This condition can cause excessive thermal stress on the turbocharger oil feed line and over time develop into an oil weep.

    ua4 wygląda groźniej:
    The engine control software on about 34,300 of the above vehicles may contain
    inadequate catalytic converter overheat protection. Engine misfire conditions can
    lead to elevated catalytic converter temperatures. This may result in localized
    damage to wiring and components in the engine compartment near the catalyst. If
    certain engine compartment wiring or components are damaged, the customer may
    experience an engine stall resulting in a sudden loss of motive power, which can
    cause a vehicle crash without prior warning. In some cases, an engine Malfunction
    Indicator Lamp (“MIL”) may illuminate, the engine may operate roughly, there
    may be temporary loss of engine power, or a burning odor may be noticeable prior
    to an engine stall or engine compartment fire. An engine compartment fire may
    result in an increased risk of injury to motor vehicle occupants or persons outside
    the vehicle.


    Szukaj postu Max Schuller czy jakoś tak na Facebooku Alfa Owners North America, wrzucał na link do całego zestawu kampani, opisów problemów/rozwiązań itp
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory