Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2141
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jakto gdzie zmierza? Do optymalizacji kosztów czyli robienia wszystkiego taniej. W innych markach to samo. Kamień walnie, odprysku nawet lakieru nie widać, ewentualnie w powiększeniu że doszło do uszkodzenia lakieru i już purchel z ruda rośnie pięknie

  2. #2142
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Zgłaszaj. Mi zszedł klar z prawego lusterka (plama średnicy kilku cm), trochę się podłamałem bo nie wiedziałem że takie coś ogarniają na gwarancji. W serwisie w GAM Długołęka jak zobaczyli powiedzieli żebym zgłosił, uznano na gwarancji, wczoraj lakierowali

  3. #2143
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Byłem już w ASO i powiedzieli, że zrobią, ale... do tej naprawy trzeba wyciąć szybę przednią, a za to już zapłacić nie chcą (3tys.zł)
    A że szybę mam uszkodzoną od uderzenia kamienia, zgłosiłem szkodę do ubezpieczyciela - jeśli pozytywnie to rozpatrzą, uda się wszystko zrobić, tylko zniżkę stracę

  4. #2144
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Mam pytanie o ACC. Dzisiaj zauważyłem, że po zatrzymaniu nie rusza, robi to dopiero gdy musnę gaz. Czy tak ten system ma działać? Wydaje mi się że wcześniej ruszał sam po postoju, bez dotknięcia gazu. Giulia My2020

  5. #2145
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    Mam pytanie o ACC. Dzisiaj zauważyłem, że po zatrzymaniu nie rusza, robi to dopiero gdy musnę gaz. Czy tak ten system ma działać? Wydaje mi się że wcześniej ruszał sam po postoju, bez dotknięcia gazu. Giulia My2020
    Tak, po 3s trzeba gaz albo manetke

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  6. #2146
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Muszę Kolegę poprawić w instrukcji napisano dwie sekundy.

  7. #2147
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Nie chcę mnożyć wątków więc pozwólcie że tu zapytam - czy częsta zmiana trybów w DNA jest jakimś zagrożeniem dla auta? Często przy dużym ruchu, płaskiej czy ze spadkiem trasie używam A i żagluję. Gdy trzeba wyprzedzać, idę w D, bo wiadomo, A kastruje np. moment. Drugi temat to działanie kickdowna. W wersji 200KM mam wrażenie, że kickdown na trasie, np. gdy chcemy z 80 szybko wyprzedzić, to redukuje i trzyma na wysokich obrotach, przez co chyba odrobinę słabiej przyspiesza, ale e być może tylko mi się wydaje.

  8. #2148
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    Drugi temat to działanie kickdowna. W wersji 200KM mam wrażenie, że kickdown na trasie, np. gdy chcemy z 80 szybko wyprzedzić, to redukuje i trzyma na wysokich obrotach, przez co chyba odrobinę słabiej przyspiesza, ale e być może tylko mi się wydaje.
    U mnie było podobnie dopóki nie zagościł box i nie nauczyłem się operować manetkami. Przedtem jak przekroczył ok 4000 obr/min to miałem wrażenie, że samochód przestaje przyśpieszać a obroty rosły dalej.

  9. #2149
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    W wersji 200KM mam wrażenie, że kickdown na trasie, np. gdy chcemy z 80 szybko wyprzedzić, to redukuje i trzyma na wysokich obrotach, przez co chyba odrobinę słabiej przyspiesza, ale e być może tylko mi się wydaje.
    Typowy objaw wykastrowanego silnika, czyli program skrzyni zachowuje się jakbyś miał Veloce, a silnik na wyższych obrotach nie ma mocy bo jest ograniczony przez soft ECU. Rozwiązaniem jest albo używanie manetek, albo zmiana softu na wersję 280KM i wtedy wszystko będzie SI

    Tak, jak pisze fuji, BOX jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie ingerujesz w oryginalne oprogramowanie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #2150
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Jest tak jak piszecie. A co z częstą zmianą D N A w trakcie jazdy, czy jest to niepożądane? Ja bawię się tym często...

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory