Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2211
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cudowny monitoring Moparu, jak mniemam. U mnie kończy żywot końcem tego miesiąca i odpinam to dziadostwo. W moim przypadku aku poleciał do zera.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2212
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Dzięki - podpowiem im aby zobaczyli te nity.

    Niestety ale z dnia na dzień jest coraz gorzej.
    oddałem do ASO (Bołtowicz) - super robota zrobili w kilka godzin konserwacje stelaża - już nic nie skrzypi, nie puka nie trzeszczy.

    Dla mnie super robota polecam!

  3. #2213
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Jak juz podladowalem i odpalilem to wyskoczyl komunikat a'la "proba wlamania czy jakos tak"

    Do dzis jest to dla mnie zagadka co poszlo nie tak..czujnik przechylu raczej nie, bo stalem w miare rowno. Mial ktos podobne doswiadczenia?? moglo sie jakies dziadostwo probowac dostac i/lub czujnik ruchu w srodku np. jakas natretna mucha?

    czy sprawa do archiwum X?

    komunikat "wykryto próbe włamania" pojawia się kiedy podczas Twojej nieobecności aktywował się alarm. Gdyby tego nie było to przy prawdziwej próbie włamania, nawet byś się o niej nie dowiedział.
    Ja parkuje na strzeżonym parkingu wzdłóż ruchliwej ulicy i taki komunikat mam dość często - zakładam, że za sprawą sportowych aut, które tam latają. A co go aktywowało? to już zależy w jakich warunkach zostawiasz auto - ja raz byłem świadkiem, jak przejeżdżające głośne motocykle uruchomiły mi alarm. Sam pewnie wielokrotnie włączyłeś komuś alarm głośnym wydechem na parkingu w galerii. W innym aucie miałem źle ustawione czujniki ruchu, które łapały ruch za szybą samochodu. Może też być burza. Jeżeli z autem wszystko ok, to raczej wykluczyłbym rzeczywistą próbę włamania.
    Mówie o alarmie fabrycznym. Z moparu nie korzystam.

  4. #2214
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    komunikat "wykryto próbe włamania" pojawia się kiedy podczas Twojej nieobecności aktywował się alarm. Gdyby tego nie było to przy prawdziwej próbie włamania, nawet byś się o niej nie dowiedział.
    Ja parkuje na strzeżonym parkingu wzdłóż ruchliwej ulicy i taki komunikat mam dość często - zakładam, że za sprawą sportowych aut, które tam latają. A co go aktywowało? to już zależy w jakich warunkach zostawiasz auto - ja raz byłem świadkiem, jak przejeżdżające głośne motocykle uruchomiły mi alarm. Sam pewnie wielokrotnie włączyłeś komuś alarm głośnym wydechem na parkingu w galerii. W innym aucie miałem źle ustawione czujniki ruchu, które łapały ruch za szybą samochodu. Może też być burza. Jeżeli z autem wszystko ok, to raczej wykluczyłbym rzeczywistą próbę włamania.
    Mówie o alarmie fabrycznym. Z moparu nie korzystam.
    Może faktycznie warto byłoby zmiejszyć czułość alarmu. W sumie zdarzyło mi się to pierwszy raz przy alfie, no ale pierwszy raz też była w takich warunkach biwakowych.
    Pamiętam, że taki sam komunikat miałem, gdy w poprzednim aucie w środku odpadł z szyby uchwyt do kamerki i alarm zawył, ale tylko raz - więc to był typowo czujnik ruchu z alarmem.
    Przy Giulii z relacji świadków alarm uaktywniał się w jakichś interwałach czasowych - ale żeby wywalilo tak całkiem sprawny aku? dziwna sprawa...może jak będę w ASO to dam im to do sprawdzenia jakoś

  5. #2215
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Przy Giulii z relacji świadków alarm uaktywniał się w jakichś interwałach czasowych - ale żeby wywalilo tak całkiem sprawny aku? dziwna sprawa...może jak będę w ASO to dam im to do sprawdzenia jakoś
    Przecież wystarczy, że na biwaku zamknąłeś w aucie jakąś upierdliwą muchę, która co parę minut chciała się wydostać
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #2216
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Przecież wystarczy, że na biwaku zamknąłeś w aucie jakąś upierdliwą muchę, która co parę minut chciała się wydostać
    Potwierdzam, kiedyś po wylęgu, zamknąłem jak się okazało później około 10 krwiopijców skrzydlatych i tak samo włączał się alarm

  7. #2217
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Ja pierwsze co to szukałem po otwarciu auta delikwenta/delikwentów, ale może towarzystwo padło po nocy, bo przecież kto by to wytrzymał

  8. #2218
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Czy ktoś miał kiedyś problem z potrzaskującym plastikiem zegarów (cały element z tubami) na desce rozdzielczej? Na poprzecznych nierównościach (nawet przy mocniejszym przyspieszaniu bez nierówności) wydaje nieprzyjemny trzeszczący dźwięk. Dociskając ten element palcem i najeżdżając na nierówność nic nie wydaje dźwięku. Zastanawiam się czy jakoś samemu to sobie ogarnąć czy męczyć ASO.
    Ostatnio edytowane przez median09 ; 12-08-2020 o 09:13

  9. #2219
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    nie spotkałem się, ale może wyjmij liczniki, oblukaj, jeśli spinki są dobre, może przesmaruj jakimś neutralnym smarem elementy które się stykają z deską i załóż.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #2220
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Trochę się boję, że coś ułamie i później będę musiał ze swojej kieszeni to pokrywać. Na forach z USA czytałem że ludzie tam starali się podkładać jakiś materiał w szczelinę żeby to nie trzeszczało. Może póki jest gwarancja to zgłoszę to jeszcze w ASO, ale rada ogólnie dobra i pewnie by coś pomogło dzięki

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory