Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2241
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    możesz się powstrzymać od zbędnych komentarzy choć w jednym wątku?

  2. #2242
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    nie wiem czy dobra podpowiedz, a moze by odpiac akumulator, wypiac ecu i dac jakiejs odpowiedniej osobie zeby to dokladnie obejzala i wysuszyla? Kierowca zalal mi kiedys skrzynke bezpiecznikow w ducato, narobilo burdelu, auto nie odpalalo. Popalily sie sciezki, na desce choinka lacznie z mrugajacym przebiegiem. Auto krecilo nie odpalalo. Wymiana skrzybki z bezpiecznikami i przekaznikami pomoglo
    Ostatnio edytowane przez stunt_rider ; 20-08-2020 o 19:35

  3. #2243
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Przede wszystkim w przypadku zalania i problemów z elektroniką - nie jeździć do czasu wysuszenia, najlepiej odpiąć aku jeszcze.

  4. #2244
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Już tak nie przesadzajcie z tą skrzynką bezpieczników w bagażniku. Ona jest zamocowana w taki sposób, że nie można jej zalać, chyba że auto zacznie pływać w rzece Tydzień temu jechałem do Łeby i na 30 km przed celem podróży trafiła mi się kontrola trzeźwości. Wydmuchałem 0.1 promila po 8 godzinach jazdy od rana Po 15 minutach było już 0.0 (ale na zewnątrz) i nikt nie wiedział, dlaczego 2 różne alkomaty pokazały w aucie 0.1 promila

    Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pękła butelka Whiskey kupiona przed wyjazdem i włożona w reklamówce do bagażnika, a zawartość przesączyła się przez reklamówkę do bagażnika. Na skrzynce bezpieczników nie było żadnych śladów po zalaniu bagażnika
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #2245
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Jaki e konsekwencje 0,1 promila?
    No głownie takie, że dojechałem na miejsce pół godziny później W oczekiwaniu na kolejny pomiar pogadaliśmy o Alfach i nawigacji, która prowadzi wiejskimi drogami, zamiast główną drogą przez Lębork, a na koniec i tak nie wiedzieli, jak zakwalifikować taki przypadek w swoich notatkach i pewnie do dzisiaj nie są świadomi, że to był bardziej pomiar wdychanego powietrza, a nie wydychanego
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #2246
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    U mnie cos się zaczęło dziać z radiem. Nie włączylo się już 2gi raz, ekran czarny. Przebieg licznika miga.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    ciekawa sprawa, dosłownie wczoraj czy przedwczoraj na alfaowner czytałem o podobnym przypadku. po wejściu w proxi wszystkie moduły na tym samym CAN nie działały (czerwone EOL failed). u ciebie też tak było czy tylko radio? co łączy te 2 przypadki? dokładka do android auto/carplay - tyle że tamten gość ma box od KAP Trade (ma go od kilku miesięcy) a Ty ENG Custom.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    pod tym sturopianem jest ECU odpowiedzialne za sterowanie zawieszeniem,
    wysusz moze pomoze.
    dokładnie. [MENTION=84688]Gelo[/MENTION], zalałeś conajmniej wiązki od sterownika amorków przewodzącym płynem . myślę że czeka Cię nie tylko suszenie wszyskiego, może rozkręcenie sterownika (no chyba że jest hermtyczny, nie przyglądałem się mu), i oby nie doszło już do elektrolizy (przetrawianie się ścieżek na PCB - to cienka na 20um warstewka miedzi, czy przelotek - metalizację potrafi zjeść). raz zalałem sobie nowego laptopa piwkiem (oglądałem sobie film w weekend przed laptopem na kanapie), wyłączyłem od razu, ale zanim zdążyłem znaleźć odpowiednie śrubokręty i coś do porozpinania obudowy, zanim narozkręcałem się wszystkeigo żeby odpiąć baterię, to niestety doszło do uszkodzenia części płyty głównej (jakieś małe przetwornice DC-DC) i kości pamięci. popaliło mi nawet parę ścieżek i oprócz wymiany paru elementó trochę trzeba było posztukować. mimo wyczyszczenia do dziś czasem kleją mi się klawisze - gdzieś cholerstwo wlazło.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #2247
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ciekawa sprawa, dosłownie wczoraj czy przedwczoraj na alfaowner czytałem o podobnym przypadku. po wejściu w proxi wszystkie moduły na tym samym CAN nie działały (czerwone EOL failed). u ciebie też tak było czy tylko radio? co łączy te 2 przypadki? dokładka do android auto/carplay - tyle że tamten gość ma box od KAP Trade (ma go od kilku miesięcy) a Ty ENG Custom.

    - - - Updated - - -


    dokładnie. [MENTION=84688]Gelo[/MENTION], zalałeś conajmniej wiązki od sterownika amorków przewodzącym płynem . myślę że czeka Cię nie tylko suszenie wszyskiego, może rozkręcenie sterownika (no chyba że jest hermtyczny, nie przyglądałem się mu), i oby nie doszło już do elektrolizy (przetrawianie się ścieżek na PCB - to cienka na 20um warstewka miedzi, czy przelotek - metalizację potrafi zjeść).
    Jak już wcześniej pisałem, auto postało przez noc z otwartymi szybami, bagażnikiem z wyjętą matą i styropianową wkładką. Do rana wszystko odparowało a wszelkie objawy ustąpiły.

  8. #2248
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    oby nie było szkód które wyjdą później. widziałem w życiu kilka płytek po zalaniu jak ładnie podjedzone były ścieżki i z czasem robiły problemy (dalej je zżerało)
    styki to mógłbyś na wszelki wypadek samym alkoholem (izoproylowy do czyszczenia elektroniki) przemyć (bo nie wiadomo jakie tam dodatki w płynie do spryskiwaczy są i co w dłuższej perspektywie zrobią ze stykami) a potem ewentualnie jeszcze kontak sprayem popryskać parę razy i powyciągać/powkładać po kilka razy każdy wtyk a nadmiar który wypłynie pensetą z wacikiem powycierać wewenątrz gniazd.
    lepiej zrobić nadmiarową czynność niż potem mieć większe i kosztowne problemy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #2249
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ciekawa sprawa, dosłownie wczoraj czy przedwczoraj na alfaowner czytałem o podobnym przypadku. po wejściu w proxi wszystkie moduły na tym samym CAN nie działały (czerwone EOL failed). u ciebie też tak było czy tylko radio? co łączy te 2 przypadki? dokładka do android auto/carplay - tyle że tamten gość ma box od KAP Trade (ma go od kilku miesięcy) a Ty ENG Custom.
    o widzisz, moze ma to zwiazek. No tak sie zachowywal jakby wogole nie widzial radia. nie podpinalem jeszcze MES'a

  10. #2250
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jakby się to jeszcze raz zdarzyło, sprawdź MESem widoczność innych modułów na tym CAN.
    Tu masz wątek o któym wspominałem:
    https://www.alfaowner.com/threads/lo...#post-17608546
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory