Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2251
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    224

    Domyślnie

    Trudno stwierdzić, czy to problem z samochodem, czy z telefonem, niemniej widziałem, że parę osób zgłaszało podobne zastrzeżenia. Chodzi o ucinane komunikaty głosowe w Android Auto przy nawigacji Google Map. Pierwszy komunikat ucinany jest po podaniu odległości do manewru np. Za 500 metrów... i tu następuje ucięcie komunikatu głosowego. Nie wiadomo na jaki manewr się szykować, trzeba oderwać wzrok od drogi, żeby sprawdzić, co ma się za te ileś tam metrów wydarzyć. Kolejny komunikat jest już ok, mówi normalnie "trzymaj się lewego pasa", czy tam "skręć w prawo". Mam aktualną wersję Androida z wbudowanym już AA w system. Nie zauważyłem innych problemów, lecz ten akurat dla mnie jest dość irytujący. Ktoś wie jak wyeliminować ten błąd? Kwestia oprogramowania systemu w samochodzie, telefonu, czy ustawień Google? Nie miałem okazji sprawdzić, czy z innym telefonem będzie to działało lepiej. Czasem zdarzy mu się przekazać pełny komunikat, nie ma reguły.

  2. #2252
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    u mnie tak samo, choć czasem się to nie dzieje innym razem nie, a występuje to dopiero od roku czy coś takiego, wcześniej miałem dobrze, w międzyczasie były i zmiany telefonów, i updaty Androida i updaty AA (ładuje nowsze zaraz jak wychodzą).

    usterka auta (czy raczej firmwaru radia) to nie jest, raczej coś nie tak w obsłudze po stronie softu telefonu/aa/asystenta google czy coś takiego
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2253
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    u mnie tak samo, choć czasem się to nie dzieje innym razem nie, a występuje to dopiero od roku czy coś takiego, wcześniej miałem dobrze, w międzyczasie były i zmiany telefonów, i updaty Androida i updaty AA (ładuje nowsze zaraz jak wychodzą).

    usterka auta (czy raczej firmwaru radia) to nie jest, raczej coś nie tak w obsłudze po stronie softu telefonu/aa/asystenta google czy coś takiego
    To słabo, miałem nadzieję, że ktoś znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu. Co ciekawe w Focusie żony problem nie występuje, podobnie w KIA Proceed znajomego. Ale żona i znajomy nie mają AA zintegrowanego z Androidem, tylko jako oddzielną aplikację. Muszę sprawdzić jak to funkcjonuje z innymi telefonami, albo mój w innym samochodzie.

  4. #2254
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Zwróćcie uwagę czy u Was komunikaty GM w AA zależą od prędkości z jaką jedziecie i odległości do skrętu. Jeżeli jedzie się wolno to po pierwszym komunikacie w stylu za 500 m jest cisza aż dojedzie się do skrzyżowania i dopiero tuż przed nim jest np skręć w prawo. Wydaje mi się, że jeśli od pierwszego komunikatu zostaje np 300 m do skrętu to przerywa. W przypadku jak jadę szybko to całość mówi od razu bo inaczej przeleciałbym za skrzyżowanie.

  5. #2255
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    224

    Domyślnie

    Coś może w tym być, ale przy prędkościach autostradowych także pomija część komunikatu. Coś jest spaprane, nie wiem, czy ma to związek z prędkością i tym wyprzedzeniem komunikatu jaki musi dobrać do odległości i naszej prędkości. W każdym razie nie działa to w sposób komfortowy dla kierowcy. Mam nadzieję, że wyjdzie jakaś aktualizacja i problem zniknie.

  6. #2256
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Coś może w tym być, ale przy prędkościach autostradowych także pomija część komunikatu. Coś jest spaprane, nie wiem, czy ma to związek z prędkością i tym wyprzedzeniem komunikatu jaki musi dobrać do odległości i naszej prędkości. W każdym razie nie działa to w sposób komfortowy dla kierowcy. Mam nadzieję, że wyjdzie jakaś aktualizacja i problem zniknie.
    Widząc podejście G do AA to prędzej jeszcze bardziej to popsują niż naprawią np. za 500 m ........ odbočit vpravo

  7. #2257
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Widząc podejście G do AA to prędzej jeszcze bardziej to popsują niż naprawią np. za 500 m ........ odbočit vpravo
    Z tego co czytam, to problem pojawiał się już wcześniej i nie dotyczy wyłącznie PL wersji. Niektórzy twierdzą, że to pomaga:
    "Go to Settings.
    Click on Connected Devices
    Click on Currently Connected.
    Disable or Turn Off: Media Audio."

  8. #2258
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Q padło. Wyciek z prawej stryby zderzaka. Niemcy.



    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  9. #2259
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Mam następującą prośbę: w weekend byłem u rodziny, mają małego 2miesięcznego kotka. Gdy właściciele kotka już się zbierali, chcieli go zgarnąć. Uciekł pod moją Giulię. Gdy zajrzałem pod auto, nie było go. Dziwne, bo przecież nie widziałem odbiegającego od samochodu - pomyślałem. Po tym jak kot znowu zniknął przyjrzałem się i okazuje się, że znalazł jakąś dziurę pod osłoną na przodzie pod przednią osią, mniej więcej na środku, w którą wchodził i wychodził. Ponieważ to mały kotek, który bawiąc się gryzie co popadnie, a nie wiem ile razy siedział, moje pytanie. Czy kot może narobić w tym miejscu szkód, siedząc/gryząc. Giula 200km, jeśli to ma znaczenie.

  10. #2260
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    koty raczej nie niszcza/gryza, w tej kwestii kun sie obawiaj jesli parkujesz w miejscu gdzie wystepuja - mialem w poprzednich alfach wizyty kun i kosztowaly mnie kupe problemow i pieniedzy.
    jedyna szkoda jaka koty moga zrobic to drobne ryski na lakierze po pazurkach od lazenia po aucie, moje koty co chwile siedza na aucie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory