Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2391
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    innamarka
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    bzdury na resorach - jak na razie np silniki, pompy oleju przeciekające chłodnice łuszczące się lampy usterki s&s czy DNA klękały w dziewicach z polskich salonów. Reszta dupereli dotycząca np usterek elektronicznych np padów aku, przeskakujących kół przy skręcie wibracji dotyczy wszystkich
    Co konkretnie masz na myśli pisząc o silnikach?

  2. #2392
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    no i wałkować będziemy jeszcze raz to co zostało już przedyskutowane...
    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] żebyś nie straszył tych co nie śledzą forum od początków Giulii.
    ze 2 przypadki pęknięcia bloku, o dziwo wykryte niedługo po serwisie w ASO zeszłej zimy - podejżenie w ASO wlali zimny olej na gorący silnik i pękł - chyba sam nawet taką teorie promowałeś?
    jeden przypadek pęknięcia tłoka - auto flotowe w 1.5r najechało 170tyś km - wrzucałeś fotki z serwisu
    może coś tam jeszcze było ale nie na forum o ile dobrze kojarzę

    reszta się zgadza, większość niedomagań niezależnie czy USA po wypadku czy EU, choć wiadomo auto powypadkowe no to też może mieć swoje dodatkowe sprawy (zależy jak było uszkodzone i jak starannie naprawione) które wychodzić mogą po dłuższym czasie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2393
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tak ale coś na rzeczy jest- znów znam kolejny przypadek stelvio 280 w tym roku z przebiegiem około 8 tkm- zimy jeszcze nie było- wg mojego mechanika problem st z jes t 4-rtym cylindrem ponoć niby ma słabsze odprowadzenie ciepła

  4. #2394
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    2017 Giulia Ti Q4 280 (USA)
    Postów
    21

    Domyślnie

    ehh... nie wiem czy coś popsułem i dostanę kijem po głowie czy o co chodzi. Giulią przejechałem się dopiero kilka razy i wyskakiwał komunikat service AWD system, wtedy wyskakiwała kontrolka FCW i ESC. pokazywało się w trakcie jazdy, nie zaraz po odpaleniu. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znikało. wszedłem w MES w Q4 transfer case w regulacje i kalibracje. najpierw wykonałem reset kalibracji. nie mogę natomiast wykonać kalibracji first calibration - nieudane (chociaż w opisie jest że w razie wymiany ecu więc nie wiem czy ją się powinno wykonać po resecie) i power down calibration (z włączonym silnikiem).
    jest jeszcze taki opis obok funkcji reset: "This procedure allows to reset the learned actuator angle from ECU memory". system sam się uczy jakichś wartości?

  5. #2395
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Nie wiem czy tylko moja Giulia to ma, ale po otworzeniu auta, czy zostawieniu go na "postojówkach" palą się tylko zewnętrzne lampy ,a te w klapie nie... Auto przez to wygląda dziwnie...

    Też tak macie ?
    Po odpaleniu auta palą się wszystkie lampy.

  6. #2396
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    455

    Domyślnie

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Nie wiem czy tylko moja Giulia to ma, ale po otworzeniu auta, czy zostawieniu go na "postojówkach" palą się tylko zewnętrzne lampy ,a te w klapie nie... Auto przez to wygląda dziwnie...

    Też tak macie ?
    Po odpaleniu auta palą się wszystkie lampy.
    Tak.

  7. #2397
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    2017 Giulia Ti Q4 280 (USA)
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cayman Zobacz post
    ehh... nie wiem czy coś popsułem i dostanę kijem po głowie czy o co chodzi. Giulią przejechałem się dopiero kilka razy i wyskakiwał komunikat service AWD system, wtedy wyskakiwała kontrolka FCW i ESC. pokazywało się w trakcie jazdy, nie zaraz po odpaleniu. po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znikało. wszedłem w MES w Q4 transfer case w regulacje i kalibracje. najpierw wykonałem reset kalibracji. nie mogę natomiast wykonać kalibracji first calibration - nieudane (chociaż w opisie jest że w razie wymiany ecu więc nie wiem czy ją się powinno wykonać po resecie) i power down calibration (z włączonym silnikiem).
    jest jeszcze taki opis obok funkcji reset: "This procedure allows to reset the learned actuator angle from ECU memory". system sam się uczy jakichś wartości?
    niejako ponowię, chociaż ogólnie czy ktoś coś kojarzy na temat kalibracji dyfra, o co chodzi z "wyuczonymi kątami" i czy bez tej kalibracji można się przemieszczać bez obaw o fizyczne popsucie czegoś.

  8. #2398
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cayman Zobacz post
    niejako ponowię, chociaż ogólnie czy ktoś coś kojarzy na temat kalibracji dyfra, o co chodzi z "wyuczonymi kątami" i czy bez tej kalibracji można się przemieszczać bez obaw o fizyczne popsucie czegoś.
    Nie udzielę Ci jednoznacznej odpowiedzi, ale osobiście bym się bał. W skrzyni rozdzielczej, zwanej przez Ciebie dyfrem, znajduje się silnik krokowy sterujący sprzęgłem załączającym przedni napęd. Jeśli kalibracja (wyuczenie kątów) się nie udała to nie wiesz w jaki sposób są one sterowane, ani na ile są one zasprzęglone. Być może w trybie awaryjnym przedni napęd jest rozłączany całkowicie, ale być może sprzęgła będą częściowo zasprzęglone co może spowodować ich przegrzanie lub zużycie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12_Integrated-actuation-chain-driven-Active-Transfer-Case.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	45.5 KB
ID:	273654

  9. #2399
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    przebieg 10.300 - wymiana katalizatora na gwarancji dzisiaj

    od nowosci praktycznie pojawial sie wielokrotnie blad P0420 i w konsekwencji check engine. Nie bylo to jakos super upierdliwe bo blad kasowalem i jezdzilem dalej, z reszta najczesciej wyskakiwal on w okreslonych warunkach - jazda z w miare stala predkoscia i dosc niskich obrotach na nierozgrzanym jeszcze do konca silniku. Jezdzac z manualna zmiana biegow i trzymajac obroty minimalnie wyzej nie wystepowal. Bylem z nim tez 2x w serwisie ze wzgledu na gwarancje i wg. ich instrukcji trzeba po prostu wymienic kata, na co po drugiej wizycie sie zdecydowalem.

    Nie wiem o co chodzi ale z jakiegos powodu po wymianie kata moj Ragazzon zaczal ladnie gadac, jest znacznie glosniej i po prostu lepiej. Nie mam pewnosci czy tamten kat byl rzeczywiscie jakis felerny (zapchany) czy po prostu nowy musi sie troche przepalic ale nie chce zeby to sie zmienialo

  10. #2400
    Użytkownik Świeżak Avatar bursz
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Giulia 2.0 200KM - po wyłączeniu silnika przez jakiś czas spod maski słyszeć buczenie. Czy to normalne?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory