Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2481
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekpl Zobacz post
    Czy tylko ja mam takie szczęście do ekranów LCD? Czy u was też się rozwarstwia? U mnie to jest 5 wymiana na nowy w ramach gwarancji. Może jest jakaś seria ekranów,które się nie rozwarstwiaja?
    Załącznik 275237
    Miałem w Maździe 3 podobnie. Zaczęły się bąbelki, potem coraz więcej. Auto było po gwarancji, więc kupiłem używkę i zamontowałem. Piszę o tym, ponieważ wydaje mi się, że rzeczywiście mógł mi się trafić felerny egzemplarz (ale u Ciebue 5x pod rząd?!?!), lub doświadczył specyficznych warunków. Wydaje mi się, że swego czasu mogłem go wyczyścić używając płynu do czyszczenia szyb, one mają różne składy chemiczne, potem doszło parkowanie w upale na pełnym słońcu. Mając na uwadze te przygody teraz w Giulii przecierałem - przez rok czasu używania auta i 17kkm - może 1 raz bardzo delikatnie ekran suchą mikrofibrą.

  2. #2482
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no to piszcie z chińczykiem kto zainteresowany - tylko pocisnąć go trzeba na cenę żeby to 2k nie kosztowało
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2483
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Proponuję zrobić akcję - zgłoszenie do FCA, by w Giulii/Stelvio MY2020 aplikacja pokazywała to co jest szczególnie istotne w kontekście częstych problemów - tj. stanu akumulatora. Myślę, że technicznie byłoby to do zrobienia i zaoszczędziłoby sporo kłopotów informując na czas, że przydałoby się doładować aku (po jeździe na krótkich odcinkach w mieście możemy mieć kiedyś z rana niemiłą niespodziankę...). Czy ktoś ma jakieś namiary/ adres e-mail do właściwej komórki firmy? Trochę szukałem, ale są naprawdę nieźle ukryci, podają w zasadzie nr telefonu na infolinię...

  4. #2484
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 147 fl
    Postów
    8

    Domyślnie

    Po przebrnięciu przez 249 stron powyższego wątku nabieram sporo wątpliwości co do zasadności mojego wyboru. Mam zarezerwowaną giulie z roku 2020 r. Wersja 2.0 200 z opcjonalnym doposażeniem. W tym tygodniu mam wyjechać autem z salonu. Leasing czeka na ostatni podpis. Nie ukrywam, że ręka zaczyna lekko drgać i zastanawiam się czy aby nie opuścić tego statku angielskim wyjściem

    Model który odbieram jest niby po FL, ale czy to coś da?Liczba awarii o których tutaj piszecie jest zatrważająca. Auto kosztuje sporo kasy, a niedoróbek jest moc. Do tej pory użytkuję MB i mając 5 różnych modeli jeden tylko raz wymieniali mi łożysko (na gwarancji) i uszczelkę drzwi. To wszystko w przeciągu 12 lat.
    Mój poprzedni GLC miał przy sprzedaży 92.000 km i jeździł jak nowy. Obecny (rok 2019) ma 26.000 i serwis widzę tylko na przeglądzie.

    Szukałem drugiego samochodu i po przejechaniu się alfą byłem i nadal jestem oczarowany. Nie chcę natomiast poświęcać życia na przepychanie się z serwisem czy testowanie aut zastępczych.

    Czy faktycznie tak wiele tych giulii jest wadliwych?Rozumiem, że na innych forach ludzie również żalą się na problemy ze swoimi samochodami, ale mam wrażenie, że alfa wiedzie tutaj prym.

    Muszę podjąć decyzję w tym tygodniu, ale nie chcę wpakować się na przysłowiową minę. Serce mówi tylko alfa, rozum natomiast ciągnie w kierunku niemieckiego MB.
    Gwarancja 5 lat jest dodatkowym atutem włochów, ale nie ukrywam, że nie chciałbym z niej korzystać

    Oczywiście sprzedawca w salonie twierdzi, że usterkowość giulii i stelio w żadnym stopniu nie przewyższa aut konkurencji.

    Dajcie jakąś rade chłopu bo wpadłem w sidła włoszki i nie wiem czy nie będzie to wrong way....

  5. #2485
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Trafiłeś na wątek, który powinien mieć tytuł "Suma wszystkich strachów" Zwróć tylko uwagę, że każdy z tych "strachów" wystąpił w innym aucie, a nie w jednym i tym samym.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #2486
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Daj spokój. Mam stelvio 280 km ponad 3 lata, ponad 100 tys. Coś tam jakieś pierdolki robiłem, ale w porównaniu do Mercedes żony i 2 audi wspólników to pikuś. Wejdź na forum audi , BMW to zobaczysz ... A mam auto z 2017 , więc przed poprawkami. Kupuj, rozkoszuj się jazdą a na wszelki przypadek masz gwarancję 5 lat.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  7. #2487
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał ukasz6 Zobacz post
    Dajcie jakąś rade chłopu bo wpadłem w sidła włoszki i nie wiem czy nie będzie to wrong way....
    Odbieraj i szerokiej drogi. Nie pożałujesz. Pamiętaj, że problemy, które dyskutuje się w Internecie to kropla w morzu pozytywów. Tych po prostu się nie widzi w postach tak często

  8. #2488
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał ukasz6 Zobacz post
    Po przebrnięciu przez 249 stron powyższego wątku nabieram sporo wątpliwości co do zasadności mojego wyboru. Mam zarezerwowaną giulie z roku 2020 r. Wersja 2.0 200 z opcjonalnym doposażeniem. W tym tygodniu mam wyjechać autem z salonu. Leasing czeka na ostatni podpis. Nie ukrywam, że ręka zaczyna lekko drgać i zastanawiam się czy aby nie opuścić tego statku angielskim wyjściem

    Model który odbieram jest niby po FL, ale czy to coś da?Liczba awarii o których tutaj piszecie jest zatrważająca. Auto kosztuje sporo kasy, a niedoróbek jest moc. Do tej pory użytkuję MB i mając 5 różnych modeli jeden tylko raz wymieniali mi łożysko (na gwarancji) i uszczelkę drzwi. To wszystko w przeciągu 12 lat.
    Mój poprzedni GLC miał przy sprzedaży 92.000 km i jeździł jak nowy. Obecny (rok 2019) ma 26.000 i serwis widzę tylko na przeglądzie.

    Szukałem drugiego samochodu i po przejechaniu się alfą byłem i nadal jestem oczarowany. Nie chcę natomiast poświęcać życia na przepychanie się z serwisem czy testowanie aut zastępczych.

    Czy faktycznie tak wiele tych giulii jest wadliwych?Rozumiem, że na innych forach ludzie również żalą się na problemy ze swoimi samochodami, ale mam wrażenie, że alfa wiedzie tutaj prym.

    Muszę podjąć decyzję w tym tygodniu, ale nie chcę wpakować się na przysłowiową minę. Serce mówi tylko alfa, rozum natomiast ciągnie w kierunku niemieckiego MB.
    Gwarancja 5 lat jest dodatkowym atutem włochów, ale nie ukrywam, że nie chciałbym z niej korzystać

    Oczywiście sprzedawca w salonie twierdzi, że usterkowość giulii i stelio w żadnym stopniu nie przewyższa aut konkurencji.

    Dajcie jakąś rade chłopu bo wpadłem w sidła włoszki i nie wiem czy nie będzie to wrong way....
    Jeśli jakieś wady istotne są tu zgłoszone to prześledź, czy na pewno dotyczą nowego auta, czy powypadkowego z USA (bo tych jest tu znaczna część). Zaraz mnie pewnie handlarze i inni żyjący z tych aut zakrzyczą, ale wydaje mi się, że z krajowymi autami nie jest źle. Szerokiej drogi!

  9. #2489
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 147 fl
    Postów
    8

    Domyślnie

    Mam świadomość tego,że na forum więcej jest tych negatywnych opinii i problemów niż dobrych stron.Taki to wątek.Tak czy inaczej im dalej czytałem tym więcej wątpliwości nabierałem.Niemieckie auta również się psują (nie doświadczyłem tego),ale tylu informacji o awariach nie ma.Moze fora mniej prężnie działają.

  10. #2490
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Trafiłeś na wątek, który powinien mieć tytuł "Suma wszystkich strachów" Zwróć tylko uwagę, że każdy z tych "strachów" wystąpił w innym aucie, a nie w jednym i tym samym.
    Czy ja wiem czy go pocieszyłeś? Lepiej chyba, by te wszystkie problemy były w 1 aucie, reszta OK, i zawsze można powiedzieć o tym 1 wadliwym - "ale się pechowy trafił"

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory