Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2741
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Bawił się ktoś z Was w demontaż foteli kierowcy i pasażera?
    W trakcie jazdy fotel pasażera stuka (przy pustym siedzeniu), a mój nieznośnie szura i strzela. Co kwartał ilość i natężenie dźwięków się nasila i wkurza mnie obowiązek włączania radia/spotify, żeby się nie w@&€”$ć.

    Być może ktoś już demontował fotele i smarował wszystko od spodu ������
    Poczytaj jest watek specjalny o tym.

  2. #2742
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co to znaczy sprawdzone, zmierzyłeś że mają 3V ok bez obciążenia czy dałeś nowe świeżynki?

    druga sprawa gdzie kluczyk jest - np w kieszeni z komórką,.
    Włoźono nowe baterie.
    Kluczyk trzymany jest daleko od komórek itp.
    Giulia odpala albo nie odpala. Widzi albo nie widzi kluczyka. 10 razy odpali ale 11 raz nie.
    Carserwis warszawski sobie z tym nie poradził. Nie wiedzą co jest.
    Auto z 2016, z jesieni, 2.0. Przebieg 76 tys.

  3. #2743
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Brzmi jak uszkodzenie anteny
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #2744
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Anteny? mógłbyś proszę ze dwa słowa więcej napisać? dzięki

  5. #2745
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Gdybam tylko, jest to łączność bezprzewodowa więc po obu stronach są anteny, w kluczyku pewnie w formie ścieżki na płytce w kształcie harmonijki.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #2746
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar couguarek
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Misano '20
    Postów
    1

    Domyślnie

    Ja mam też problemy, szczególnie z zamykaniem auta. Kluczyk potrafi być w ręku oddalony od komórki i innych "zakłócaczy". Prawie codziennie walczę z tym klikając przycisk klamki i przemieszczając pilot bliżej lub dalej auta...masakra. Oczywiście zamykanie z pilota też nie działa. Bateria wymieniona. W przyszłym tygodniu jadę do Bołtowicza na serwis. Po krótkim spotkaniu z handlowcem, stwierdził ewidentnie problem. Dodatkowo wczoraj radio zgubiło dwie z czterech zaprogramowanych stacji i tylko szumi. Nawet przy ręcznym ustawieniu na częstotliwość tej stacji radiowej. Alarm też potrafi się włączyć sam z siebie. Podobno może to być ze sobą powiązane...

  7. #2747
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    radio niech przy okazji zaktualizują bo był update dla MY2020 w tym roku, może coś pomoże.
    inne moduły też niech polecą updatami opcjonalnymi
    na alarm jest service news z tego roku, wymiana panela sufitowego z czujnikami nowy numer - SN jest wrzucony tu na forum w podwieszonym wątku
    co do innych spraw, niech szukają
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #2748
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Proszę o radę szanownych kolegów jakie klocki w stosunku do klocków Mopar pierwszy montaż są godne uwagi /zakupu. Tarcze mam standard, Stelvio 280km. Klocki padły po 26k km, słabo zważywszy że jeżdżę normalnie i a odczucia przy hamowaniu są "gumowe". Tarcze są jeszcze ok, wytrzymają myślę do 60k km. Ponadto w przyszłości myślę o innych tarczach+klockach, bo jak pisałem na fabrycznych hamowanie jest lekko gumowe, jakby przez mgłę. Co polecicie w tym temacie? Czy ktoś próbował założyć na przód cały zestaw tarcze + klocki + zaciski z QV? Czytałem na forum że nawiercane Zimmermann też są nieszczególnie, bo huczą i się wyginają. Dajcie znać proszę. Pzdr Rafał

    Wysłane przez Btechfan

  9. #2749
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Proszę o radę szanownych kolegów jakie klocki w stosunku do klocków Mopar pierwszy montaż są godne uwagi /zakupu. Tarcze mam standard, Stelvio 280km. Klocki padły po 26k km, słabo zważywszy że jeżdżę normalnie i a odczucia przy hamowaniu są "gumowe". Tarcze są jeszcze ok, wytrzymają myślę do 60k km. Ponadto w przyszłości myślę o innych tarczach+klockach, bo jak pisałem na fabrycznych hamowanie jest lekko gumowe, jakby przez mgłę. Co polecicie w tym temacie? Czy ktoś próbował założyć na przód cały zestaw tarcze + klocki + zaciski z QV? Czytałem na forum że nawiercane Zimmermann też są nieszczególnie, bo huczą i się wyginają. Dajcie znać proszę. Pzdr Rafał

    Wysłane przez Btechfan
    V CCTV c

    Wysłane przez Btechfan

  10. #2750
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Ja miałem blackout 3 dni po zakupie. Auto przejechało z salonu 150 km i zostało zamknięte w garażu, na drugi dzień otwarłem, zapakowałem bagażnik i zamknąłem. Na trzeci dzień już nie mogłem otworzyć bagażnika i nie działało kompletnie nic. Alfa Connect nie mialem. Za to, jak się okazało, zamknąłem w bagażniku zapasowy kluczyk. Nie wiem czy to mogło być powodem całkowitego rozładowania aku, ale tak podejrzewam. Podłączyłem prostownik C-Tek pod maską i ładowałem przez kilka godzin. Jak wróciłem, to wszystko działało bez błędów. Profilaktycznie w serwisie wymienili akumulator na gwarancji (auto stało kilka miesięcy w salonie). Od tej pory (prawie dwa lata i 35 tkm) problem się nie powtórzył.
    O0oj

    Wysłane przez Btechfan

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory