Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2831
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    U mnie czasem na bardzo złych drogach się zdarza jakiś podobny dźwięk, niezbyt głośny. Naciśnięcie tego plastiku, w którym siedzi włącznik świateł powoduje że dźwięk ustaje (ale to w Giulii).

    P.S. A co do postu kol. Analfabeta, to ja wcześniej narzekałem na ASO w tym zakresie, ale u mnie skutecznie w czasie przeglądu zlikwidowali brzęczenie w podszybiu (obluzowane mocowanie głośnika)

  2. #2832
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Mieszka w
    Komorniki / P-ń
    Auto
    AR Giulia Veloce Q4
    Postów
    2

    Domyślnie

    Na początek witam wszystkich bo jestem tutaj nowy.

    Mam 2 tematy, z którymi jakoś nie umiem sobie poradzić, a poszukać odpowiedzi na forum też nie umiem.

    1. Jaki jest sposób na to aby fotel przysuwał się bliżej kierownicy po każdorazowym naciśnięciu przycisku rozruchu?? Teraz jest tak, że raz się przesuwa po pierwszym naciśnięciu a raz jak odpalam silnik. Zupełnie jest to przypadkowe i nie wiem jak to ogarnąć

    2. Czy radio posiada funkcje RDS AF czyli podążanie za nadawaną stacją podczas przemieszczania się auta?? Pytam bo już drugi raz jadąc z Poznania do Koszalina w okolicach Czarnkowa radio zamiast przełączyć ESke nadawaną z Poznania na ESka Piła przestało wogóle odbierać.

    Z góry dziękuje za pomoc.

  3. #2833
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał aprzemko Zobacz post
    1. Jaki jest sposób na to aby fotel przysuwał się bliżej kierownicy po każdorazowym naciśnięciu przycisku rozruchu?? Teraz jest tak, że raz się przesuwa po pierwszym naciśnięciu a raz jak odpalam silnik. Zupełnie jest to przypadkowe i nie wiem jak to ogarnąć
    Przyjrzyj się czy w którymś z tych przypadków masz jeszcze otwarte drzwi. Ta opcja przysunie fotel dopiero jeśli je zamkniemy i włączymy zapłon.

  4. #2834
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Mieszka w
    Komorniki / P-ń
    Auto
    AR Giulia Veloce Q4
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzieje się to w obu przypadkach, zarówno otwartych drzwiach jak i zamkniętych.
    Zastanawiam się, czy wcześniejsze wyłączanie silnika ma na to wpływ czyli jeśli zgasze silnik przed czy po otwarciu drzwi i tego nie mam niestety przećwiczonego

  5. #2835
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Dla potomnych - Stelvio prod. X.2017, zakup wiosna 2018, przebieg ok. 49kkm, salon PL.
    Objawy - błędne wskazania lokalizacji w nawigacji, nie działa pobieranie aktualnego czasu z GPS.
    Diagnoza - po zdemontowaniu anteny GPSa ("płetwy rekina" na dachu) widać ślady wilgoci zarówno po obu stronach uszczelki, podstawy, jak i kropelki w środku obudowy - kondensat.

    Wymieniłem wszystkie "bebechy" anteny (płytkę, podstawę, uszczelkę) na używkę z 2018-go - działa jak nowe.

    Do wymiany odczepiłem podsufitkę od strony bagażnika (1 kołek), zdemontowałem tylne sufitowe uchwyty pasażerów oraz biały plastik osłony słupka C z prawej strony. W ten sposób można się dostać do śruby (klucz 10) podstawy anteny. Wtyczkę najłatwiej dostać po jej wyciągnięciu wraz z podstawką z profilu dachu.

  6. #2836
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Miałem chwilowa "awarie" systemu DNA w Q z 2019 r, nie działało pokretło ani nie był podwsiwtlony tryb jazdy - samochód jeżdził prawidlowo w trybie N. Usterke likwiduje sie wyciągająć i wkładajc z powrotem bezoiecznik F21 jakby ktos przerabiał temat.

  7. #2837
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Czy mogę prosić o informację, jakie żarówki są zastosowane do oświetlenia podłoża po otwarciu drzwi?

  8. #2838
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Kolego te zarowki toW5W czuwaj

  9. #2839
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareksz Zobacz post
    Kolego te zarowki toW5W czuwaj������
    Dziękuję

  10. #2840
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Siema grono, zapytam czy moze ktos mial taki problemik: auto po nocy w cieplym garazu po odpaleniu potrafi przez chwile nie chodzic na wszystkie cylindry... Olej zmieniony 3 tys km temu przebieg 32 tys km, swiece nie ruszane, jezdzone tylko na 98 paliwie, jazda dopiero po pojawieniu sie 2 kresek temperatury
    Ostatnio edytowane przez stunt_rider ; 16-11-2021 o 19:54

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory