Strona 3 z 352 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Niestety to tylko element wykonawczy, mózgi siedzą w Italii ASO działa szablonowo jak niema rozwiązania z centrali to znaczy ze taki problem nie istnieje.

    Wskaźnik oleju ( po wymianie oleju) pomiędzy zegarami pokazuje stan prawidłowy. natomiast na wyświetlaczu w konsoli pokazuje 4/5 Specjalista z ASO powiedział: To nic, stan jest prawidłowy pomiędzy MIN a MAX. Umarłem

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    w ogóle nie rozumiem czasem tego podejścia Alfy - niby oglądają każdy grosz, a zamiast po prostu wsadzić tradycyjny bagnet, to tworzą całą instalację związaną z pomiarem oleju dla idiotów (czasem mam wrażenie że tam jest plik .jpg wyświetlony a nie żaden czujnik Tak samo alert poziomu płynu do spryskiwaczy - można naprawdę dać znać, że się kończy i świecić delikatnie na pomarańczowo gdzieś w kącie zegarów, a tutaj? Jadę na nawigacji, i zamiast zjazdu z autostrady pojawia mi się IKONA dosłownie na cały wyświetlacz, że mi się kończy płyn..... i tak co pare sekund - jakbym miał stanąć na środku autostrady, włączyć awaryjne, wbić się w kamizele i dolać płynu - dobrze, że na czerwono nie świeci i nie wchodzi w jakiś tryb serwisowy, albo nie odpala hamulców jak przy Forward Collision Tak samo jak te super-potrzebne czujniki ciśnienia (cobym dopłacił w wulkanizacji +500 zł przy zmianie opon), czy ta instrukcja obsługi elektroniczna, ucząca mnie jak włączyć zapłon (skoro jestem w instrukcji to już raczej nawet z moim ptasim mózgiem chyba udało mi się jakoś odpalić). Kojarzy mi się z takim gospodarzem domu, co Ci pokazuje gdzie stoją kubki i jak się spuszcza wodę w kiblu, a nie powie gdzie się korki wyłącza jakby się palił telewizor )

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    W Q jest bagnet manualny . Zastanawiam się czy te usterki o których piszecie są powiązane z miesiącem i rokiem produkcji Giulii? Ja jak pisałem mam z 06/17 odbiór później a wy ? Napewno znacie przypadek Warsawdrive . On ma z 2016r. Choroby wieku dziecięcego. Jak powiedział mi gość z ASO kiedyś zanim wprowadzili nowy model to jakiś czas testowali a teraz testują klienci

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Ja mam 2017, 12 tys km i 0 problemow.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

    Ja mam 2017 i okrągłe 0 kłopotów z komputerem. Ale warsawdrive też dużo koloryzuje. Na autostradzie mu się bak skończył po 200km i to przez pływak bo nie pokazał dokładnie paliwa, please... jak się zapieprza 250Km/h na autostradzie to trzeba mieć świadomość ze jest wir w baku

    A co do płynu o którym pisze [MENTION=24088]makaronek[/MENTION], to 100% racji. To jest tak uciążliwe, ze jak jest lato, bez deszczu na kolejne 2 tygodnie, a tu Ci krzyczy dolej płyn!
    I pytanie pomocnicze - wam tez przy komunikacie rozświetla się ten wyświetlacz na maxa? Ja ma gdzieś na 30% podświetlenie ale jak walnie ze mało płynu, to 100%.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez kamilski ; 21-09-2017 o 20:53

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    dokładnie
    oczojeb

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Z moich to czujnik temperatury w lusterku został wymieniony a teraz rozłącza mi system ostrzegania o kolizji. Raz działa raz nie. Albo soft albo kamera w szybie przedniej padła.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    System jest też na dole po prawej w zderzaku.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Z tego, co udało mi się znaleźć na forum alfaowner i Giuliaforums większość usterek dotyczy wersji Q i 2.0T. Czy wiemy już jak na ich tle prezentuje się wersja z silnikiem Diesla? I imię duzo mniejszej usterkowości sam byłbym skłonny kupic diesla 150km i go zaczipowac zamiast stresować się z benzynowym silnikiem. Dość powiedzieć, że w jednym z tematów na alfaowner omawiano, że wykupienie pakietu serwisowego do diesla jest sporo tańsze niż do benzyny, co może wskazywać na częstsze problemy z silnikiem 2.0T.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cena pakietu serwisowego wynika niestety z tego, ze z jakiś powodów Q została zakwalifikowana do całej reszty benzynowych i bardzo podniosła średni koszt napraw - dla posiadaczy Q ta cena jest wielka promocja, dla 200/280 KM jest niedorzeczna.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory