Strona 320 z 354 PierwszyPierwszy ... 220270310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,191 do 3,200 z 3532

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3191
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Co da zmiana aku jak coś go wyraźnie drenuje? Zamów odrazu czwarty.
    Ktoś mierzył pobór prądu po kilkunastu minutach od wyłączenia samochodu, czy masz podejście "jest gwara to niech się martwią"?

  2. #3192
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Co da zmiana aku jak coś go wyraźnie drenuje? Zamów odrazu czwarty.
    Ktoś mierzył pobór prądu po kilkunastu minutach od wyłączenia samochodu, czy masz podejście "jest gwara to niech się martwią"?
    Podejście takie jak najbardziej mam, Alfa chwali się 5 letnią full gwarancją, to niech się wykażą. Co do zamawiania czwartego - śmieszne. Pierwszy miał 2 ogniwa padnięte fabrycznie i objawy były identyczne jak przy tym. Ale pewnie wiesz lepiej i sobie wymyślam. Pobór prądu podobno ktoś mierzył, ale to było w ASO i nikomu na ręce nie patrzyłem więc głowy nie dam.

  3. #3193
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Cytat Napisał kczan Zobacz post
    Ale pewnie wiesz lepiej i sobie wymyślam.
    Nic takiego nie powiedziałem. Czwarty to w sumie bardziej oni powinni zamówić niż Ty :⁠-⁠). Statystycznie nie bardzo chce mi się po prostu wierzyć w dwa identycznie padnięte aku w zakładam dość krótkim czasie. Albo coś je drenuje albo coś z ładowaniem, niech żyje IBS!
    No nic, powodzenia, daj znać z miesiąc po wymianie jak sprawy stoją.

  4. #3194
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Nic takiego nie powiedziałem. Czwarty to w sumie bardziej oni powinni zamówić niż Ty :⁠-⁠). Statystycznie nie bardzo chce mi się po prostu wierzyć w dwa identycznie padnięte aku w zakładam dość krótkim czasie. Albo coś je drenuje albo coś z ładowaniem, niech żyje IBS!
    No nic, powodzenia, daj znać z miesiąc po wymianie jak sprawy stoją.
    Ok, to może źle to odebrałem. Na szczęście samochód świeży więc każde aku zamawia ASO, a nie ja. Przyjęli w serwisie podejrzewając kolejny wadliwy akumulator, ja chyba mam takie szczęście po prostu.

  5. #3195
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareckiw Zobacz post
    Hej, ostatnio po ok 250km trasy autostradowej wyskoczył mi check engine. Samochód wszedł w tryb N, ale wszystkie systemy działały oraz moc nie była ograniczona. Stało się to podczas przyspieszania 100-150kmh na ok połowę pedału przyspieszenia po kickdown, bo zwolniłem przed wyprzedzającymi i chciałem powrócić do predkosci wyższej. Po zatrzymaniu auta na stacji i odczekaniu kilku minut niestety błąd pozostał. Zrobiłem jeszcze 100km do celu bez większych problemów. Na drugi dzień to samo, check pozostał.
    ---> do sedna: Nie pytałbym was o wróżenie z fusów zanim podepne auto po kompa, ale: dodatkowo samochód zapala z opóźnieniem (na zimnym i ciepłym tak samo) tzn rozrusznik kręci ok 1-2 sekundy i następnie odpala normalnie. Druga anomalia to mam wrażenie że samochód pracuje głośniej, twardziej i coś szeleści/chrobota w okolicy wentylatora/chłodnicy ogólnie przed silnikiem.
    Jakieś rady na szybko? Myślicie że mogę podjechać te 5-10km do warsztatu/kompa, czy to wygląda na coś poważniejszego?
    Filmik z odpalania https://drive.google.com/file/d/1NSw...ew?usp=sharing . Mogę jeszcze nagrać samą pracę, ale raczej jakość telefonu nie pozwoli odróżnić klekotu standardowego od tych szelestów w okolicy chłodnicy.
    AKTUALIZACJA:
    obd na telefon pokazał błąd P0016-00 - Timing/revs synchronization. W związku z tym autko zaliczyło pierwszą podróż na lawecie przez pół kraju i okazało się to uzasadnione...
    padł mi napinacz rozrządu firmy ina! Cały rozrząd robiony 4 tyś km temu. Dosłownie rozleciał się tak jak można ukręcić śrubę... Na szczęście nic więcej się nie stało. Naprawa w ramach gwarancji - warsztat dobierał czesci, wziął sprawę na klatę i będzie się dogadywał z hurtownią a ja cieszę się autkiem na nowo.

    p.s. nie polecam laweciarza z pz motu z bemowa - podstawili takie wspaniałe podwyzszenie pod najazdy, że przerysowali zderzak od spodu...
    Ostatnio edytowane przez mareckiw ; 05-03-2023 o 18:28

  6. #3196
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Stelvio
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam. Nie grzała mi szyba tylna i lusterka. Zaproponowno mi wymiane aku na nowy. Wymieniłem ale problem został.
    Sprawdzałem bezpiecznik, jest cały. Co to może być? Aku 95ah

  7. #3197
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Może być np nowy ale nie naładowany?
    Naładuj porządnie a jak dalej problem to soft i odczyt przez obd.

  8. #3198
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Giulia 2021 2.0 Business
    Postów
    2

    Domyślnie

    Okazuje się, że brak światła w bagażniku w Giulii może być związany z uszkodzonym zamkiem pokrywy bagażnika. Dziś zgłosiłem się z tym problemem do ASO i została postawiona taka diagnoza. Jest błąd zamka klapy i komputer nie dostaje info, że jest otwarta przez co nie zaświeca światła.Podobnie jak w 159 nie ma tu osobnego bezpiecznika (światła wewnątrz działają). Wykluczyłem też od razu żarówkę, bo w Julce są dwa światła - trochę dziwne jakby się na raz spaliły. Na szczęście nowy zamek obejmie gwarancja i za tydzień ma być naprawione [emoji16]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #3199
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Mam błędy U2007-64 (Entertainment Telematic Module) i B140A-13 (błąd subwoofera). Nie działa mi też sterowanie jasnością ekranu (prawdopodobnie przez U2007-64). Czy ktoś się z tym spotkał i podpowie gdzie szukać problemu?

  10. #3200
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Takiego "szczęścia" jak ja dzisiaj miałem to chyba nikt nie miał. Normalnie załamka. Odebrałem po 17 auto z salonu po podpisaniu leasingu. Zatankowałem, bo oczywiście paliwa było tylko 3 litry. Wyjechałem z Łodzi, wjechałem na autostradę i w połowie drogi do domu zaświecił się check, autem trzęsie, skrzynia szarpie. Zatrzymałem się na MOP, telefon do salonu a oni żebym bez umawiania jutro do nich przyjechał. Ja się pytam czy z tym checkiem mogę jechać a oni do mnie, że nigdzie nie jest napisane, że z checkiem nie można jeździć. W środku było czuć jakiś zapach spalenizny ale teraz wieczorem jak wszedłem do auta i tego zapachu nie było czuć. Check się nadal świeci. Zrobiłem autem 70 km. Auto kupione jako wyprzedaż rocznika 2022 z lipca. I jak tu się cieszyć. Jestem załamany

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory