Strona 7 z 354 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Karbon pokryty jest lakierem bezbarwnym który tez się rysuje. Może „wgniot” to za dużo powiedziane ale widać odciśnięty ślad. Dlatego pytam o jego twardość i plastyczność szczególnie lakieru bezbarwnego

  2. #62
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    W temacie usterki albo według mnie wady jest bardzo miękki lakier metaliczny. Zauważyłem ze nawet jak lekko zachcieć paznokciem to wychodzi od razu nie tyle ryska co mały wgniótł. Inne lakiery w innych samochodach rysują się tez ale nie maja tych wgniotow.
    Dla mnie, człowieka który dba o samochody , trochę mnie to denerwuje. Ma czarny metalic. A jak jest u was?
    Poczekaj 6-12 miesięcy. Będzie twardy jak kamień.

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Może opisując różnego rodzaju usterki warto byłoby podawać rocznik danego samochodu? Być może są jakieś zmiany między 2016 i 2017 i część bolączek wieku dziecięcego została w tym czasie wyeliminowanych?

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Od produkcji kwiecień 2017 to samochód bez wad Ja ma z czerwca i wszystko jest Ok

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Giulia Q, prod: maj 2017r.

    Usterka:
    Błędne wskazania temperatury na zewnątrz.

    Szczegóły:
    Po uruchomieniu auta komputer pokazał 22°C, kiedy temperatura wynosiła ok.15°C. Następnie pojawił się komunikat "Możliwe oblodzenie..." a na komputerze -7°C. Później powrót do normalnej temperatury, czyli 15°C i znów minus, tym razem "tylko" -5°C. Wariacje odbywały się przez całą podróż ok. 40min. Dodam, że temperatura na zewnątrz ma duży wpływ na działanie A/C i je włącza lub wyłącza przy danej temperaturze na zewnątrz.

    Znalazłem wątek na giuliaforums.com, ale tam jednemu z posiadaczy usterka ustąpiła samoczynnie dnia następnego, w wersji Ti, czyli Veloce.
    http://www.giuliaforums.com/forum/77...giulia-ti.html

    Jak widać nie jest to przypadek odosobniony.

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Giulia Veloce prod 2017

    Usterka - błędne wskazanie temp
    Np dzis w Poznaniu....:

    Jak kolega wyżej wspomina klima przestaje działać wiec robi sie ciepło
    Ten błąd u mnie pojawił sie juz chyba piąty raz w ciągu dwóch miesięcy, trzeba bedzie udać sie do ASO...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Panowie proponuje maila wysmarować do FCA. Niech napiszą wszyscy którzy to maja bo nadaje się to na kampanie . W tym wątku jest link do formularza na stronie www.

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Giulia Q, prod: maj 2017r.

    Usterka:
    Błędne wskazania temperatury na zewnątrz.

    Szczegóły:
    Po uruchomieniu auta komputer pokazał 22°C, kiedy temperatura wynosiła ok.15°C. Następnie pojawił się komunikat "Możliwe oblodzenie..." a na komputerze -7°C. Później powrót do normalnej temperatury, czyli 15°C i znów minus, tym razem "tylko" -5°C. Wariacje odbywały się przez całą podróż ok. 40min. Dodam, że temperatura na zewnątrz ma duży wpływ na działanie A/C i je włącza lub wyłącza przy danej temperaturze na zewnątrz.

    Znalazłem wątek na giuliaforums.com, ale tam jednemu z posiadaczy usterka ustąpiła samoczynnie dnia następnego, w wersji Ti, czyli Veloce.
    http://www.giuliaforums.com/forum/77...giulia-ti.html

    Jak widać nie jest to przypadek odosobniony.

    Jak wiadomo, pogoda zmienną jest. Temperatura jaka by nie była, na pewno się zmieni
    A poważnie - żal mi, że [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo, która już od modeli 159-Giulietta była bardzo bezawaryjna, aktualnie zaczyna zbliżać się do swojego dawnego poziomu. Aczkolwiek nawet jak miałem 156 to nie było takich cyrków. Myślę, że pewne rzeczy, w niektórych markach oczywiste, tutaj inżynierowie dopiero zaczynają rozgryzać. Prawdopodobnie poziom skomplikowania, ilość czujników, komputer - ich jeszcze przerasta. Bo co to oznacza "minus 12 stopni".
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Problem polega na tym ale to chyba jest we wszystkich koncernach ze jak nie będzie prikazu z centrali to ASO nie zawiele może zrobić bo nie ma wytycznych. Wiec FCA rules

  10. #70
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    ...Aczkolwiek nawet jak miałem 156 to nie było takich cyrków...
    Jak nie było ? identycznie było - ASO , ASO w kółko już na gwarancji tak samo. Widać Giulia miała nie tylko stylistycznie do 156 nawiązywać i jedno i drugie się udało najwyraźniej.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory