Strona 84 z 354 PierwszyPierwszy ... 34747576777879808182838485868788899091929394134184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 3534

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #831
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ciężko jest ładnie symetrycznie pokazać temperaturę oleju bo ma zbyt duże wahania. W Veloce mam kreskę pod połową lub połowę. W Super miałem w połowie lub nad. Gdzieś czytałem na forum, że był update ze względu na rynek amerykański aby nie wskazywało ponad połowę dlatego teraz wskazuje mniej

    Dlatego ja bym został przy wskaźniku wody (bo ten zawsze powinien wskazywać jedną temperaturę) a temperaturę oleju pokazał graficznie w infotainmencie wraz z zakresami w normie i optymalnymi. Plus opis dlaczego tak się dzieje, że są wahania. Nawet może i wykres zmian w czasie. Może coś się pojawi w lifcie bo podobno ma być update infotainment (niepotwierdzone info).
    Ostatnio edytowane przez azar ; 17-11-2018 o 12:26
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #832
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Niby dlaczego wskaźnik temperatury wody miałby wskazywać zawsze stałą wartość? Patrzyłem na to kiedyś w 159 z podpiętym interfejsem, po nagrzaniu wskaźnik stał twardo na 90 stopni, a temperatura wody odczytana przez kompa zmieniała się znacząco. One też są wymyślone tak, że mają pokazywać twarde 90 mimo, że faktyczna temperatura waha się między 80 a 100 na przykład. Dopiero jak wzrośnie o ileś i na ileś to wskaźnik się podnosi - czyli de facto i tak miał 3 stany - zimno, dobrze, za ciepło. Z olejem w Giulii na bank jest tak samo, bo gdyby pokazywało faktyczną temperaturę, to kolejki do serwisów stałyby po horyzont. Jedna wielka ściema, żeby czepialscy nie marudzili.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #833
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    No oleju to nie musi. A wody powinien trzymać 90.
    bardzo sie mylisz. woda waha sie tez w zakresie np 83 do 91 tyle ze soft do wskaznika pisze się tak (mam na mysli np 159 rozne wersje silnikowe) ze te 82 do 95 pokazuje jako 90C, dlatego sie nie rusza jesli z autem jest w miare tip top. w giulietcie jeszcze lepiej od 70C pokazuje rowne 90C. prawdziwe odczyty w tych autach tylko przez obd. ja tam wole prawdziwe wskazania i w giulii olej mi pasuje a wahania temperatury akceptuje jako cos normalnego.

  4. #834
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    To by tu na forum był ruch przy dokładniejszych wskazaniach. Jednemu by pokazywało tyle przy takiej prędkości, drugiemu inaczej, a to podczas jazdy z wiatrem lub pod wiatr. Te wskaźniki są dla różnych kierowców: inżynierów, humanistów i zamożniejszych prostaków: wskazania temp. (oleju czy wody) są proste: "za zimno", "można cisnąć" i "uwaga, coś się dzieje".

  5. #835
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Kolego mówię o wskaźniku. Że powinien trzymać 90 bo wtedy jest wszystko Ok, nie licząc np 156 kiedy wskaźnik wskazywał właśnie bieżące wartości przez co bywamy różne pytania czy jest dobrze czy nie. Wiec wskaźnik powinien być skalibrowany tak że trzyma 90 w zakresie optymalnych temp. W swojej 159 miałem dpf monitor i na bieżąco monitorowaniem temp wody i wiem jakie ma wahania. Natomiast kalibracja czujnika oleju na podobnej zasadzie jest niepotrzebna bo właśnie lepiej jak wskazuje dokładna wartość jak aktualnie panuje.
    Dlatego

  6. #836
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    to po co skalują to jako 90C skoro w rzeczywistości nie jest 90C - niby wskaźnik a pokazuje coś żeby ludzie oszukiwać? bezsens. już uczciwiej byłoby 3 wartości zimny, OK, za ciepły. Wiele aut ma po prostu jedną kontrolkę która np gaśnie jak już silnik jest w miare rozgrzany i żadnych fakowanych wskaźników.

    aha, sprawdna 159 z nowym termostatem też w pewnych warunkach potrafiła spaść poniżej 90C - np poniżej -5C na zewnątrz, jadąc z górki kilkaset metrów i hamując silnikiem spadała o pół kratki - logując przez OBD prawdziwe dane, temperatura np była 80C przez chwilę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #837
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Z olejem w Giulii na bank jest tak samo, bo gdyby pokazywało faktyczną temperaturę, to kolejki do serwisów stałyby po horyzont.
    To dlaczego nie skalibrowali go z jeszcze większą tolerancją żeby wyeliminować nie tylko kolejki a nawet pytania na forum?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #838
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Bo następne pytanie by brzmiało: "dlaczego tak jest to skalibrowane?". To jak z dzieckiem - odpowiesz na pytanie i słyszysz: "a dlaczego?".

  9. #839
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Bo zaraz jeden mietek z drugim januszem by zobaczyli w MESie, że olej ma 70 stopni a wskaźnik pokazuje 100 i by było, że specjalnie zawyżają wskazania żebyś zajechał silnik na zimno, celowe postarzanie produktu, chemtrailsy i monsanto.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #840
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Reklamowal ktoś na gwarancji piszczace klocki? Nie wiem czy to tył cxy przód ale przy lekkim naciśnięciu hamulca piszcza.

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory