Strona 28 z 352 PierwszyPierwszy ... 18192021222324252627282930313233343536373878128 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 3520

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #271
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kermitt
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Stelvio ??
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ktoś na forum był zadowolony z serwisu w Opolu

  2. #272
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    W moim samochodzie zauważyłem pękniecie lakieru (przy prawym górnym rogu przedniej szyby), oddałem auto do lakierni ASO, aby naprawić ten defekt. Ze zdziwieniem zauważyłem, że w aucie zastępczym jest dokładnie to samo, tyle że po obu stronach (jak na poniższym zdjęciu) - tylko troszkę mniejsze są te pęknięcia. Czy ktoś z Was ma też coś takiego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180412_185434.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	27.2 KB
ID:	243905

  3. #273
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    też mam białą, sprawdzę jak Żona wróci z wyjazdu (pojechała na tydzień Alfą ;> ),
    swoją drogą, jak ja umawiałem się na poprawkę lakierniczą (inną niż pęknięcie), to serwis stwierdził, że nie jest to awaria, więc się zastępcze nie należy - super..

  4. #274
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    I mi wpadł ten robak ;(
    Słychać tylko przy wyłączonym radiu.
    Czy naprawili ?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ...samo przeszło. Zrobiło się cieplej i robaka gdzieś wywiało
    Mam inny problem. Zimówki na dystansie ok 14k wyząbkowały na tyle że od 90kmh huczą jak diabli. Serwis nie stwierdził żadnych problemów z zawiasem. Ząbki powstały tylko na przedniej osi. Tył jest gładziutki!
    Opony premium, nówki Dunlop 225/50/17.
    Starałem się pilnować optymalnego ciśnienia. O co biega ? Czy włoszka musi mieć koniecznie Pirelki ?

  5. #275
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jakieś tam są specjalne zimówki dedykowane, nie pamiętam jakiej firmy, ale mają oznaczenie AR - jest nawet w instrukcji napisane. Może są niesymetryczne żeby się nie ząbkowały
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #276
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    22

    Domyślnie

    Tak sobie czytam tu o waszych problemach....Jak to możliwe,że zarówno w mojej Giuli jak i mojego kuzyna nie ma ani jednej najminejszej awarii,niedociągnięć,mimo przejachania 40 tys.km auto w kazdym zakresie jest perfekcyjne..Dla porównania Pasek B7,którego również mam od nowosci miał sporo problemów i niedociągnięć..

  7. #277
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W mojej nie ma się do czego przyczepić. Na początku lusterko się zacinało przy otwieraniu, ale samo się wyruchało i działa idealnie. Poza delikatnym lakierem nie mam żadnych uwag. Niektórzy po prostu mają lekką paranoję i piszą, że Giulia się zepsuła, bo wskaźnik temperatury pokazuje 4 kreski a wcześniej pokazywał 3. Może oczekują, że skoro to Alfa, to powinna przy każdym odpaleniu generować jakiś błąd, coś losowo powinno się zepsuć, urwać lub po prostu przestać działać i szukają na siłę Skrzynia szarpnie przy zmianie biegu - na pewno już się sypie. Silnik się zatrzęsie na postoju - może rozrząd już pada. I tak dalej.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #278
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    W mojej nie ma się do czego przyczepić. Na początku lusterko się zacinało przy otwieraniu, ale samo się wyruchało i działa idealnie. Poza delikatnym lakierem nie mam żadnych uwag. Niektórzy po prostu mają lekką paranoję i piszą, że Giulia się zepsuła, bo wskaźnik temperatury pokazuje 4 kreski a wcześniej pokazywał 3. Może oczekują, że skoro to Alfa, to powinna przy każdym odpaleniu generować jakiś błąd, coś losowo powinno się zepsuć, urwać lub po prostu przestać działać i szukają na siłę Skrzynia szarpnie przy zmianie biegu - na pewno już się sypie. Silnik się zatrzęsie na postoju - może rozrząd już pada. I tak dalej.
    Nic już nie można napisać. Znowu jakbym gwałcił czyjąś matkę. Śmiałem napisać, że coś mi subiektywnie nie pasuje w boskim samochodzie.
    Tak to idealny samochód bez jednej wady. Najlepiej zaprojektowany i najlepiej zrobiony. Wszystko co śmiałem skrytykować to moje halucynacje a ergonomia jest wzorem do naśladowania. Alfa się nie psuje a VW to gówno. Wszyscy co chwalą to znawcy motoryzacji a jak się komuś coś nie podoba to szuka dziury w całym i się nie zna. Trzeba się cieszyć jazdą i wyłącznie chwalić ten nadsamochód. Jedynymi wątkami na tym forum powinny być debaty odnośnie jaką ceramikę położyć żeby podkreślić boskość albo ile sztuk w tym miesiącu sprzedano.

    Lepiej? Takiego forum chcecie? Jałowej dyskusji?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #279
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Gdzieś usłyszałem o usterkach wskaźnika poziomu oleju, tego między zegarami. W związku z tym, że chwilę po włączeniu zapłonu widzę taki wskaźnik, który po chwili znika ale na nim jakby nie widać stanu oleju (może źle widzę) mam prośbę: czy ktoś może wstawić tu foto takiego wskaźnika i kilka słów, kiedy i jak powinno się go zobaczyć. Instrukcję przeczytałem, na ogół nie miewam trudności w rozumieniu tekstów ale ta książka jakby z innego kraju.

  10. #280
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] u mnie on jest OK:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180414_230345.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	52.9 KB
ID:	244016

    Pojawia się u mnie parę sekund po włączeniu zapłonu (również bez uruchamiania silnika). To jest ta wersja co działa. azar ma taką, co nie działa Nie wiem dlaczego są dwie, inny soft? Ja mam wyświetlacz między zegarami ten większy (7") i infotainment też ten duży (8,8" Navi 3D), może np. na 6" wyśw. jest inny wskaźnik, ten co nie działa (z szarym tłem)?

    [MENTION=73165]azar[/MENTION] "Tak to idealny samochód bez jednej wady."
    Ja nie twierdzę, że nie ma wad. Napisałem tylko, że u mnie nie ma usterek, czyli że wszystko działa tak jak powinno - vel "nie ma się do czego przyczepić".
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 14-04-2018 o 22:19
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory