Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1171
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czujniki TPMS nie wywoluja co chwila falszywych alarmow (raz za 12 tys km sie zdarzylo ale faktycznie mialem tylko 2.4bar nominalnie nabite, dobilem i sie nie powtorzylo),
    U mnie na letnich ciągle były alarmy. Teraz mam zimówki i jak założyli tak ani jednego alarmu nie miałem. Zmiany temperatury były spore. Zaczynam podejrzewać czy to nie moje letnie opony są jakieś felerne :/
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #1172
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Te czujniki faktycznie są dla mnie zagadka. Ciśnienie miałem 2.3 i nie alarmowały, nagle przy 2.4 włączyły się. W trasie opona zagrzała się i było 2.5 i dalej alarm. Po restarcie to samo. Dziwne


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #1173
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION], masz te sane felgi i czujniki na zimowkach czy osobny komplet felg i ew czujnikow - pytam pod katem czy ruszane cos przy nich bylo (przekladanie) albo czy nie inny zestaw.

  4. #1174
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    @azar, masz te sane felgi i czujniki na zimowkach czy osobny komplet felg i ew czujnikow - pytam pod katem czy ruszane cos przy nich bylo (przekladanie) albo czy nie inny zestaw.
    Te same felgi te same czujniki. Ten sam serwis wymienia. Zobaczymy czy na wiosnę wróci problem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #1175
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Przy jakich szybkościach Wam maska faluje? Nie zauważyłem u siebie. Natomiast od jakiegoś czasu faktycznie mam problem z odbijaniem maski, jadę w sobotę zgłosić (myślałem że to kwestia niskich temperatur, wcześniej było OK).
    przy ok 290 "faluje"
    czyli praktycznie prawie nigdy
    w

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak sobie pomyslalem na pocieszenie: mam pare usterek ale nie mam wielu innych usterek ktore juz niejednego tutaj trapia : nie gubie zaslepek spryskiwaczy swiatel,
    nie stwierdzono

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie odstaje klapka wlewu,
    niestety stwierdzono

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    maska sie zamyka i nie faluje, nie trysnelo mi paliwo na silnik, w nadmuchu nic nie brzeczy, czujniki TPMS nie wywoluja co chwila falszywych alarmow (raz za 12 tys km sie zdarzylo ale faktycznie mialem tylko 2.4bar nominalnie nabite, dobilem i sie nie powtorzylo),
    nie stwierdzono

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    oparcia tylnej kanapy skladaja sie OK,
    to one sie skladaja ?!

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie nawalily mi zegary, woda nie dostaje sie do BCM (to akurat usterka ze stelvio) lub ECU (z Q), alarm nie uruchamia sie bez powodu (czy nie informuje ze byla proba wlamania raz w tygodniu), fotele nie trzeeszcza/skrzypia (wiele pierwszych ze skorami tak mialo - skora na boku pocierala o zaslepke),
    nie stwierdzono


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    fotel pasazera nie telepie sie na nierownosciach jak jest nieobciazony (to dotyczy raczej tych bez elektryki z tego co czytalem na AO)
    pas uderza w fotelu pasazera o carbonowy boczek co czasam iwyprowadza mnie z rownowagi, trzeba przystanac i poprawic pas


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    i pewnie wielu innych o ktorych na szybko zapomnialem. moze jutro jeszcze bede mial lepszy humor po wizycie w ASO (wymiana radia, sprezyn bagaznika, zagladniecie czemu tylna tarcza sie zrysowala, sprawdzenie aku)
    nie stwierdzono

    natomiast dodalbym:
    - nie dzialajace dwie gorne linijki ogrzewania tylnej szyby
    - lubiacy sie zapalic check engne (cisnienie paliwa) przy b mocnych przeciazeniach nawet z 1/3 baku
    - piszczace hamulce po postoju (w ustalonych warunkach temperatuty i wilgotnosci) - dwa dohamowania i cisza
    - "strzelajace/przesakujace" opony na pelnym skrecie na letnich oponach przy manewrach parkingowych (TTTM - ten typ tak ma - podobno)

    W

  6. #1176
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    to one sie skladaja ?!
    nie w Q, w każdej Veloce jest, w prawie każdej Super też(opcja za 0zł) i w niektórych GIulia&Business też jak ktoś dopłacił 1tyś.
    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    nie dzialajace dwie gorne linijki ogrzewania tylnej szyby
    to antena

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    - lubiacy sie zapalic check engne (cisnienie paliwa) przy b mocnych przeciazeniach nawet z 1/3 baku
    nie stwierdzono, ale nie mam Q

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    - piszczace hamulce po postoju (w ustalonych warunkach temperatuty i wilgotnosci) - dwa dohamowania i cisza
    nie stwierdzono ale nie mam Q
    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    - "strzelajace/przesakujace" opony na pelnym skrecie na letnich oponach przy manewrach parkingowych (TTTM - ten typ tak ma - podobno)
    to samo na RF 19", minimalnie na 18" zimowych bez RF, ale TTTM jak i wiele innych aut z ustawieniami ukł kierowniczego/zawieszenia bardziej sportowo i tylnym napędem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1177
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Ja już z pojedynczymi usterkami nie jeżdżę na serwis bo bym musiał zrezygnować z pracy żeby to ogarnąć ...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1178
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukicrx Zobacz post
    Ja już z pojedynczymi usterkami nie jeżdżę na serwis bo bym musiał zrezygnować z pracy żeby to ogarnąć ...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    tez jezdze z paketem usterek, co nie znaczy ze nie jest to kosztem pracy czyli i tak docelowo czasu wolnego bo postepy w usuwaniu dotychczas takie sobie. jestem teraz w aso i akurat z dzisiejsza wizyta wiaze wieksze nadzieje - testuja aku (moze bedzie wymiana ) wymienia radio i sprezyny bagaznika i maja sprawdzic czemu tarcza tyl sie przeorala do tego wymienic plastiki ktore uszkodzilibprzy poprzednim serwisie. jesli te sprawy rozwiaza dzisiaj skutecznie to w końcu mialbym auto takie jakie powinno wyjechac z salonu - dotychczas zawsze byli pare spraw nie tak, usuwanie ich szl9 mozolnie a za usunieta sprawe wskakiwala nowa

  9. #1179
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Po nowym roku zaczął zresetować mi się system audio. Po uruchomieniu samochodu, potrafił co ok. 2 do ok. 10 minut się wyłączać i ładować ponownie. Dla mnie wyglada to na wilgoć i zwarcie w urządzeniu. Serwis (szwajcarski) najpierw zaproponował update softu ale... oczywiście nie pomogło. Po kontakcie z kimś z Włoch mam decyzje o wymianie systemu audio. Czekam aż będą gotowi.
    Dodatkowo wymieniłem już dwa razy światło przeciwmgielne po stronie kierowcy z powodu "samoczynnie pękających uszu mocujacych". Podejrzewam naprężenia po tej stronie samochodu. Z drugiej strony nic się nie dzieje a lampy są takie same. Temat znany na niemieckim forum.
    Mój serwis zalał mi silnik olejem Motorex 5W30 a nie Selenią. Macie jakieś doświadczenia z tym olejem?https://www.motorex.com/fileadmin/_p...AE_5W30_1L.png

  10. #1180
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    ...
    Mój serwis zalał mi silnik olejem Motorex 5W30 a nie Selenią. Macie jakieś doświadczenia z tym olejem?https://www.motorex.com/fileadmin/_p...AE_5W30_1L.png
    Nie macie doświadczenia z tym olejem, co w sumie jest bardzo OK bo ten olej wydaje się całkiem nie na temat... Nawet używając wyszukiwarki na stronie tego "lokalnego" producenta (pewnie najwyższa marża w warsztacie i leją do wszystkiego...), wychodzi: CONCEPT X-C2 SAE 0W/30

    https://www.motorex.com/en-us/car-li...-x-c2-sae-0w30

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory