Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1181
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Co do skręcania kół przy toczeniu się autem i przeskakiwania / efektu dziwnego dźwięku, tak, ten typ tak ma. Mnie się wydaje że to dlatego, że przy skręcie w Giulii/Stelvio koła nie skręcają się na krawędziach, tylko trą o podłoże całą swoją powierchnią. W zamian macie cudowne prowadzenie i trzymanie w zakrętach

    Chyba jakiś patent AR ma na to zawieszenie przednie wymyślony przy okazji pracy nad Giulią (pamiętam z jakiegoś filmika z YT jak jakiś koleś z FCA się tym chwalił).

    Ja to mam na letnich 17'' nawet. Na zimowych 17'' nie zauważyłem, pewnie efekt innej twardości gumy.

  2. #1182
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Serwis (szwajcarski) najpierw zaproponował update softu ale... oczywiście nie pomogło.
    ciekawe skąd mieli firmware - mi tego włosi nie chcieli dać (sprawa ciągnęła się tygodniami).

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Po kontakcie z kimś z Włoch mam decyzje o wymianie systemu audio. Czekam aż będą gotowi.
    Ja czekałem 5 miesięcy na nowe radio, przyszło w zeszłym tygodniu, dzisiaj był montaż. NIe bez kłopotów, przed proxi wyświetlał jak na 8.8" miałem obraz ucięty. Po proxi wszystko działało oprócz android auto. juz mnie zaczęli zbywać że przecież AA nie jest oficjalnie wspierane w Polsce, udowodniłem im na 4 autach salonowych z różnym konfigiem że w każdym startuje od razu (różne stelvio/giulie, z navi/bez, mały ekran/duży, nowsze i starsze firmwary niż w nowym radiu itp). Mówię, pewnie jest jakieś ustawienie w Proxi - patrzymy w kompie, nie ma nic - oni mają proxi automat który jedzie z konfigiem wg VIN. Po moich naciskach gość skontaktował się z działem TESEO, tam usłyszał żeby posprawdzał czy nie ma ustawień na to w module radia, i bingo. na początku tylko się łączył z telefonem ale ciągle nie wyświetlał nic odnośnie AA w samochodzi, ale jak odpiął interfejs OBD, coś tam był wyłączony samochód chwilę, chyba jeszcze proxi zapuścił jeszcze raz, AA ruszył i śmiga super jak narazie - póki co żadne problemy z AA które miałem na starym radiu nie wystąpiły, a sam AA mam wrażenie że łączy się znacznie szybciej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1183
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Ja mam tą niby "najlepszą, wszystkomającą" navi z 3D z wyświetlaczem 8,8" ale nie mam AA i CP. Firmware update robili z 002.009.043 na 002.009.055. A jak spasowanie kokpitu po wymianie jednostki? Nie trzeszczy Ci nic?

  4. #1184
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Ja mam tą niby "najlepszą, wszystkomającą" navi z 3D z wyświetlaczem 8,8" ale nie mam AA i CP. Firmware update robili z 002.009.043 na 002.009.055. A jak spasowanie kokpitu po wymianie jednostki? Nie trzeszczy Ci nic?
    aha, a no to 002.009.055 akurat wypuścili w ramach TSB dla dealerów, są linki nawet tu na forum bo ludzie posciągali zanim FCA zmienił że trzeba się logować.

    Radio jest w nogach kierowcy po lewej stronie, więc żadnego szczególnego grzebania przy panelach nie było - jest tam tylko plastikowa maskownica na całej szerokości nad pedałami, ja się wyciąga, jakieś wkręty ze 3 odkręca od radia i radio schodzi na dół. zeszło nam przez niedziałające AA - w sumie 2h straciliśmy na samo radio ale z obecną wiedzą to robota na 15 minut max.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1185
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    O i to pozytywna wiadomość. Mam nadzieję, że wyeliminują te restarty bo wkurza to niemiłosiernie.

  6. #1186
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Co do skręcania kół przy toczeniu się autem i przeskakiwania / efektu dziwnego dźwięku, tak, ten typ tak ma. Mnie się wydaje że to dlatego, że przy skręcie w Giulii/Stelvio koła nie skręcają się na krawędziach, tylko trą o podłoże całą swoją powierchnią. W zamian macie cudowne prowadzenie i trzymanie w zakrętach

    Chyba jakiś patent AR ma na to zawieszenie przednie wymyślony przy okazji pracy nad Giulią (pamiętam z jakiegoś filmika z YT jak jakiś koleś z FCA się tym chwalił).
    Żaden tam patent Alfy, to po prostu https://en.wikipedia.org/wiki/Ackerm...ering_geometry

  7. #1187
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Po nowym roku zaczął zresetować mi się system audio. Po uruchomieniu samochodu, potrafił co ok. 2 do ok. 10 minut się wyłączać i ładować ponownie. Dla mnie wyglada to na wilgoć i zwarcie w urządzeniu. Serwis (szwajcarski) najpierw zaproponował update softu ale... oczywiście nie pomogło. Po kontakcie z kimś z Włoch mam decyzje o wymianie systemu audio. Czekam aż będą gotowi.
    Dodatkowo wymieniłem już dwa razy światło przeciwmgielne po stronie kierowcy z powodu "samoczynnie pękających uszu mocujacych". Podejrzewam naprężenia po tej stronie samochodu. Z drugiej strony nic się nie dzieje a lampy są takie same. Temat znany na niemieckim forum.
    Mój serwis zalał mi silnik olejem Motorex 5W30 a nie Selenią. Macie jakieś doświadczenia z tym olejem?https://www.motorex.com/fileadmin/_p...AE_5W30_1L.png
    Heh przecież to jest już śmiechu warte. My tu się wypacamy nad liczbą atomową jonów dodatnio-ujemnych i mikropopiołów w olejach, a niektórzy naiwni to nawet do laboratorium oddawali olej na badanie, żeby im się jakiś cud objawił i plus zbilansowały z minusami, a tymczasem SZWAJCARSKI serwis ma to wszystko tam gdzie wszystkim słonce nie dochodzi i leje se do pojazdu premium olej znanej chyba tylko w Szwajcarii nikomu u nas nieznanej marki Motorex.

  8. #1188
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    [MENTION=80414]XJ6[/MENTION], mało się w olejach orientujesz, akurat Motorex robi bardzo dobre oleje - chyba jeden z najlepszych 5W40 C3 jaki można zalać np do Giulietty 1.4TB czy Giulietty/159 1.75TBi, nie pamiętam który model, ale był bardzo polecany przez olejowych guru którzy robili analizy składu/parametrów na odpowiednich forach.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1189
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Żaden tam patent Alfy, to po prostu https://en.wikipedia.org/wiki/Ackerm...ering_geometry
    Tak, wiem że podobne zawieszenia są w innych modelach, zwłaszcza (tylko?) RWD ale jednak jakieś patenty mają.

    http://www.chryslerpress-europe.co.u...iving-dynamics

  10. #1190
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=80414]XJ6[/MENTION], mało się w olejach orientujesz, akurat Motorex robi bardzo dobre oleje - chyba jeden z najlepszych 5W40 C3 jaki można zalać np do Giulietty 1.4TB czy Giulietty/159 1.75TBi, nie pamiętam który model, ale był bardzo polecany przez olejowych guru którzy robili analizy składu/parametrów na odpowiednich forach.
    Ok. Widać nie tylko ja się mało znam, bo nikt tutaj tego swietnego oleju nie poleca.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory