Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1331
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cześć!
    Odebrałem dzisiaj swoją Giulię i chciałbym wrócić do poruszanego już tu tematu tablicy rejestracyjnej i wariujących przednich czujników parkowania.

    Krótko po wyjeździe z salonu okazało się że przy każdym zatrzymaniu się przednie czujniki wykrywają przeszkodę (mimo że jej nie ma), a czasami wyświetla się też komunikat o możliwym zabrudzeniu czujników.

    Wklejam zdjęcie jak zamontowana jest tablica rejestracyjna. Czy ona może być przyczyną?
    Z tematem oczywiście wrócę do salonu w poniedziałek, ale z ciekawości pytam Was już dzisiaj.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-03-30 o 18.38.34-kopia.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	72.7 KB
ID:	256397

  2. #1332
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Cześć!
    Odebrałem dzisiaj swoją Giulię i chciałbym wrócić do poruszanego już tu tematu tablicy rejestracyjnej i wariujących przednich czujników parkowania.

    Krótko po wyjeździe z salonu okazało się że przy każdym zatrzymaniu się przednie czujniki wykrywają przeszkodę (mimo że jej nie ma), a czasami wyświetla się też komunikat o możliwym zabrudzeniu czujników.

    Wklejam zdjęcie jak zamontowana jest tablica rejestracyjna. Czy ona może być przyczyną?
    Z tematem oczywiście wrócę do salonu w poniedziałek, ale z ciekawości pytam Was już dzisiaj.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-03-30 o 18.38.34-kopia.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	72.7 KB
ID:	256397
    Słyszałem ze tak może się dziać.Czemu nie dają podkładki oryginalnej pod tablice.

  3. #1333
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Ja miałem to samo.
    Po pierwsze ramkę wywaliłem i przykręciłem rejestrację bezpośrednio do podkładki.
    Nawet to nie pomogło.
    Później serwis w gdańsku przeniósł podkładkę ździebko wyżej. Tak wyłamali mi tą okrągłą część i mam ogólnie ser szwajcarski w zderzaku ale ch.. , jest spokój

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #1334
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, ja w międzyczasie wpadłem na doskonały pomysł zejścia do auta i sprawdzenia samemu

    Samo wyciągnięcie tablicy rejestracyjnej powoduje, że czujniki zaczynają działać normalnie.

    Dodatkowo zauważyłem, że ramka tablicy (jest dokręcona do plastikowej podkładki dopasowanej do zderzaka) nachodzi na wysuwany element od spryskiwacza reflektorów, więc prawdopodobnie ramkę i tak muszę wywalić zanim pierwszy raz użyję spryskiwacza.

    Także kolejnym krokiem będzie przytwierdzenie tablicy bezpośrednio do podkładki, ale tu już w grę wchodzi wiercenie.. Mam nadzieję że u mnie to pomoże, chociaż [MENTION=72470]Trevor[/MENTION] nie nastroił mnie pozytywnie

    Edit: zastanawiam się też nad naklejką imitującą prawdziwą tablicę, przyklejoną do podkładki.
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 30-03-2019 o 19:36

  5. #1335
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Zamocuj tablicę wg patentu [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] czyli wywal wszystkie podkładki, a tablicę przyklej dobrą taśmą dwustronną. Ja też tak zrobiłem chociaż nie mam przednich czujników ale spryskiwacz już tak.

  6. #1336
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    dokladnie, pierwsze 3 zdjecia tu https://photos.app.goo.gl/i4luQZRCxVPeRvMu1

  7. #1337
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Hmm, dzięki za radę, ale narazie nie będę nic kleił do lakieru. Auto jeszcze wybiera się do detailingowca na zabezpieczenie lakieru powłoką. W sumie po nałożeniu powłoki też nie chciałbym kleić do lakieru.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] a próbowałeś może kleić/przykręcać tablicę do tej płaskiej (chyba fabrycznej) podkładki?
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 30-03-2019 o 22:44

  8. #1338
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    U mnie to załatwili na zerówce. 5 min pasowania i gotowe. Czasem wystarczy kilka mm. Mam normalnie przykręcaną. Obecnie 0 problemów z czujnikami.

    Dziwi mnie, że na zerówce się nie przykładają do tego przecież wiadomo o tym od dawna, że wariują czujniki. Jak kupowałem swoją pierwszą białą to była nowość a teraz już czasu trochę minęło. Powinni to z zamkniętymi oczami robić.

    Btw ubolewam, że w PL nie można stosować tablic naklejek.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #1339
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Hmm, dzięki za radę, ale narazie nie będę nic kleił do lakieru. Auto jeszcze wybiera się do detailingowca na zabezpieczenie lakieru powłoką. W sumie po nałożeniu powłoki też nie chciałbym kleić do lakieru.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] a próbowałeś może kleić/przykręcać tablicę do tej płaskiej (chyba fabrycznej) podkładki?
    nie montowalem tel podkladki (zabronilem ASO ja montowac przed wydaniem) i sam jeszczecw ASO sobie przykleilem rehestracje. noim zdaniem tsk wyglada najlepiej.

  10. #1340
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Prawda, wygląda to dobrze. Tylko nie chciałbym potem odkleić tablicy razem z lakierem

    A tak w zasadzie, to w czym dokładnie leży problem? W tym że odstająca w ramce tablica "zasłania widok" czujnikowi w atrapie chłodnicy? Czy może chodzi o to, że jest metalowa i wprowadza jakieś zakłócenia?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory