Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1361
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Jak wymyślili panewki to wiadomo, że nie mają pojęcia co to jest. Ja bym pojeździł , żeby to się nasiliło i podjechał pod koniec gwarancji, bo tak to rozbiorą Ci pół samochodu bez sensu a to pewnie jakaś pierdoła.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #1362
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Samochód mogę zabrać tylko na własną odpowiedzialność i z utratą gwarancji na tą usterkę.

  3. #1363
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    To lipa, jeszcze sobie pojeździsz Jeepem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1364
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie 25 tyś i jak się zrobiło ciepło i jeżdżę z otwartymi oknami to słyszę, że chyba jest coś nie tak w pracy silnika. Tzn niby wszystko ok działa ma moc itp ale ten dźwięk jest jakiś taki dziwny.

    W serwisie dowiedziałem się że na zimnym "brzęczenie" to jakiś osprzęt turbiny. Nie wiem jakaś klapa czy coś podobno i że ten typ tak ma. Nie dopytywałem bo się spieszyłem. W ogóle na zimnym to wiemy jak te silniki brzmią Po nagrzaniu ten dźwięk ustaje. Pojawia się natomiast ten drugi. Zgłoszę to przy przeglądzie na 30tys.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #1365
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja mam dokładnie 25 tyś i jak się zrobiło ciepło i jeżdżę z otwartymi oknami to słyszę, że chyba jest coś nie tak w pracy silnika. Tzn niby wszystko ok działa ma moc itp ale ten dźwięk jest jakiś taki dziwny.

    W serwisie dowiedziałem się że na zimnym "brzęczenie" to jakiś osprzęt turbiny. Nie wiem jakaś klapa czy coś podobno i że ten typ tak ma. Nie dopytywałem bo się spieszyłem. W ogóle na zimnym to wiemy jak te silniki brzmią Po nagrzaniu ten dźwięk ustaje. Pojawia się natomiast ten drugi. Zgłoszę to przy przeglądzie na 30tys.
    Możliwe, że mamy to samo. Dla mnie ten dźwięk też był jakiś taki dziwny - metaliczny.

  6. #1366
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    To ciekawe co wymyslą na moje "chrupiace" przednie prawe kolo, im wiekszy skret tym bardziej "chrupie", co ciekawe po nocnym postoju nie slychac, dopiero po jakiejs chwili.

    w

  7. #1367
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post

    W serwisie dowiedziałem się że na zimnym "brzęczenie" to jakiś osprzęt turbiny. Nie wiem jakaś klapa czy coś podobno i że ten typ tak ma. Nie dopytywałem bo się spieszyłem. W ogóle na zimnym to wiemy jak te silniki brzmią Po nagrzaniu ten dźwięk ustaje. Pojawia się natomiast ten drugi. Zgłoszę to przy przeglądzie na 30tys.
    Mam to samo brzeczenie. Jakiś zaworek przy turbinie. Odpalali nowe auto i też tak chodzi.



    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #1368
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    To ciekawe co wymyslą na moje "chrupiace" przednie prawe kolo, im wiekszy skret tym bardziej "chrupie", co ciekawe po nocnym postoju nie slychac, dopiero po jakiejs chwili.
    w skrócie – TTTM

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    Mam to samo brzeczenie. Jakiś zaworek przy turbinie. Odpalali nowe auto i też tak chodzi.
    Moim zdaniem do Multiair lub coś innego w głowicy.

  9. #1369
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    na zimnym dzwoni cięgno od wastegate, na ciepłym wyłącz-włącz klimę czy jest zmiana

  10. #1370
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulia 2.2
    Postów
    5

    Domyślnie

    Hej, przez długi czas szukałem sposobu wyłączenia asystenta pasa ruchu. W infotainment niestety jest tylko opcja zminy czułości, wczoraj przypadkowo okazało się, że na kierunkowskazie jest przycisk do wyłączania. Eureka!

    Mam jeszcze pytanie, ale to już chyba na inny temat, czy wasze Giulie trzymają temperaturę silnika na 4 pasku (przypuszczam, że jest to 90 st. C). U mnie odkąd zrobiło się nieco cieplej niestety temperatura silnika powyżej 130km/h na tempomacie idzie w górę o dodatkowy pasek. Nie wiem czy się tym przejmować czy po prostu postarać się zapomnieć - mam pewne obawy o trwałość silnika.

    Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia temperatury silnika w czasie jego pracy (oczywiście nie chodzi mi o dokładny odczyt w st. C, a nie o liczbę kresek na desce rozdzielczej)?
    Ostatnio edytowane przez ward ; 27-05-2019 o 13:32

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory