Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1391
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Update. 2 panewki korbowe są przytarte -.-
    Panewki raczej same z sebie się nie przycieraja.
    Jakąś przyczyna musi być.
    Może Ci oleju nie zmeinili? Nie przegrzales go czasem? Bo gpfa chyba nie masz, albo jakimś cudem paliwo się dostało do oleju.


    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #1392
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem temperatury oleju większej niż połowa skali. Olej zmieniłem po 3 k i potem co 11 k. Chyba że nie zmienili ale tego to już się nie dowiem.

  3. #1393
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    No to grubo... Ja bym zarządał wymiany silnika na nowy bo to pewnie jakaś wada fabryczna. Nie słyszałem nigdy o podobnym przypadku w 1.4 TB lub 1.8 TBI.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1394
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Update. 2 panewki korbowe są przytarte -.-
    niedobrze. w zeszlym roku dostalem info od jednego kolegi na forum ze w aso u niego byla 2.0 18tys przebiegu na wymiane silnika, a serwisant wspomnial koledze ze byly w innych aso w polsce jeszcze 2szt ma wymiane. przyczyn nie znam, potwierdzic tez nie mogę, ale info od kokegi ktoremu ufam (nie bede pisal kto bo nie wiem czy dobie zyczy)

  5. #1395
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Z moich obserwacji wynika, że żółta rezerwa zapala się wtedy, gdy w baku zostaje ok. 10 litrów paliwa, a przy czerwonej rezerwie jakieś 6 litrów. Czy wam też tak wychodzi?
    Tak to działało w poprzednich generacjach czyli w 159kach ale w Giulii musze przyznać algorytm jest zjebany.
    W mojej czasem jest chwila przerwy między pierwszym komornikiem a drugim, ale czasem zapala się dosłownie jeden po drugim.
    Na szczęście mam kopciucha więc margines na szukanie wodopoju większy, ale miałem sytuację na autostradzie, gdzie zapalił się jeden po drugim i był stres. W benzynach a tym bardziej w Q może to sprawiać kłopoty.

  6. #1396
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    faktycznie znika szybko jak już zapali się rezerwa, ja chyba jestem odważny skoro na stację potrafię pojechać po 10-20km od zgaśnięcia ostatniej kreski. no ale raz weszło 58.3l, choc z reguły ok 54-56
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1397
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Tak to działało w poprzednich generacjach czyli w 159kach ale w Giulii musze przyznać algorytm jest zjebany.
    W mojej czasem jest chwila przerwy między pierwszym komornikiem a drugim, ale czasem zapala się dosłownie jeden po drugim.
    Na szczęście mam kopciucha więc margines na szukanie wodopoju większy, ale miałem sytuację na autostradzie, gdzie zapalił się jeden po drugim i był stres. W benzynach a tym bardziej w Q może to sprawiać kłopoty.
    Bo pierwsza rezerwa zapala się zazwyczaj wtedy, gdy depniesz po garach i chwilowe spalanie skacze ponad 20l/100km, a potem jak wrócisz do normalnej jazdy, to pokazywany na wyświetlaczu zasięg auta potrafi jeszcze rosnąć, zamiast spadać.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #1398
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Update. 2 panewki korbowe są przytarte -.-
    trochę mnie zmartwiłeś
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #1399
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Update. 2 panewki korbowe są przytarte -.-
    Rzeczywiście niedobrze... Pewnie olej wymieniać max co kilka tysięcy km trzeba będzie dla spokoju...

  10. #1400
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Rzeczywiście niedobrze... Pewnie olej wymieniać max co kilka tysięcy km trzeba będzie dla spokoju...
    szkoda ze nie pobralem probki zlewanego oleju do analizy przy pierwszym przegladzie - byla to juz druga wymiana (pierwsza 7.5tys km), wiec silnik przeplukany po produkcji i tu mialbym (mielibysmy) jakis obraz tego czy cos/co metalicznego pojawia sie w oleju. moj silnik nie ma latwo bo 80% to miasto a tez mam ciezka noge. Przy nastepnym przegladzie za rok zatem bedzie dopiero kolejna mozliwosc u mnie. No chyba ze ktos wybiera sie na zmiane wkrotce? W razie czego tanie analizy robi kolega wlyszkow (archoil.pl), chyba cos ponizej 100zl (normalnie ok 300-500 z tego co kiedys sie interesowalem)- on ma bardzo duze znizki w laboratorium ze wzgledu na stala wspolprace i stad fajna cena. sam robilem badanie w poprzednich 2 alfach.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory