Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1411
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Zaczepy da się wyregulowac, drgania są i będą.
    Kiera u mnie tsk samo, poprawienie to 10 min roboty.
    Telepanie silnikiem jest i będzie.


    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #1412
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Ad. 8. Odkąd ustawiłem czułość FCW na małą, nie mam problemów (kilka razy sygnał dźwiękowy tylko, nigdy mnie więcej nie zahamowało/przyhamowało).

  3. #1413
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Trochę odbiegając od obecnego tematu: zebrało mi się parę spraw i jestem prawie gotowy na swój pierwszy zestaw zgłoszeń gwarancyjnych..

    Chciałbym prosić o poradę, co z poniższej listy warto, a czego nie warto zgłaszać. Może coś z tej listy w ogóle nie jest usterką? Albo coś może spowodować niepotrzebne "zamrożenie" auta w serwisie na długie tygodnie?

    1. Spasowanie (zaczepów?) maski - tu są dwa problemy:
    - maska drży powyżej 140 km/h jak by się miała zaraz otworzyć
    - cięgno otwierania maski nie załapuje - maska nie odskakuje po pociągnięciu, trzeba kombinować żeby w ogóle otworzyć maskę. (BTW. cięgno otwierania maski to tak tani plastik, że za każdym razem mam wrażenie że mi się połamie w dłoni).

    2. Reflektory - wiązka światła drży na nierównościach.

    3. Zbieżność / geometria kół - kierownica nie jest w poziomie przy jeździe na wprost, ustawienie kierownicy w poziomie powoduje lekki zjazd w prawo (taka wyraźna zmiana pasa przy prędkości ok 100 kmh/h). Natomiast auto nie ściąga samo po puszczeniu kierownicy.

    4. Nierówna praca silnika na "ssaniu" po odpaleniu na zimno - to chyba złożony problem z kilkoma objawami:
    - na zimno silnik bardzo długo kręci zanim się uruchomi
    - jak już się uruchomi to wskakuje na ~1,5 tys obrotów i trzyma te obroty przez ok. minutę - to akurat raczej normalne
    - podczas tej minuty na podwyższonych obrotach zdarzają się drobne przerwy w zapłonie - takie pojedyncze szarpnięcia (nie wiem czy to już klasyczne wypadanie zapłonu, czy coś innego). Jeżeli np. podczas tej minuty manewruję na parkingu, to te szarpnięcia przekładają się na napęd auta, czyli czuć to w ruchu.

    5. Gwizdanie turbosprężarki - subtelny dźwięk słyszalny przy głębokim wciśnięciu pedału gazu (niezależnie od temperatury silnika).

    6. Przednie czujniki parkowania - klasyka, randomowo się uruchamiają, częściej jak są mokre (deszcz, mycie).

    7. Niestabilne działanie multimediów - w kontekście połączenia bluetooth ze smartfonem. Prawie nigdy nie da się przywrócić odtwarzania z telefonu po powrocie do auta.

    8. Działanie FCW - na przestrzeni 4 tys km dwa razy auto mi samo zahamowało bez żadnej przeszkody przede mną. Czułość ustawiona na średnią.
    generalnie tylko maskę warto zgłaszać - reszta to norma i nic z tym nie zrobisz. ale jak się uprzesz to oddasz auto i będziesz jeździć zastępczym parę dni, aby potem na końcu dowiedzieć się że to normalne i możesz bezpiecznie użytkować pojazd.

    z punktem 4. jest ciekawa sprawa jak masz wydech ragazzona - wtedy auto lekko strzela z wydechu na wolnych obrotach - miód

  4. #1414
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Kurcze, serio?

    Bardzo liczyłem na to że drgania maski i reflektorów uda się ogarnąć. Zgłoszę to mimo wszystko. Choćby po to żeby poszło dalej jakieś info, że to nie jest akceptowalne w samochodzie tej klasy. W bmw mi kiedyś maska drżała identycznie i okazało się że nie zatrzasnął się jeden zaczep. A drganie reflektorów przypomina mi jakieś stare zmęczone ciężarówki, w żadnej osobówce do tej pory czegoś takiego nie widziałem.

    No i te czujniki, strasznie irytujące, choć długo nie miałem z tym problemu. Ostatnio nastąpił nawrót. Też zgłoszę, może wystarczy przenieść tablicę o 1-2 mm wyżej.

    Szarpanie silnika na zimno, jeśli to norma, to mogę z tym żyć - akurat tu się obawiałem że to może zablokować auto na dłużej.
    Reszta to pierdoły.

  5. #1415
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Lampy nie powinny drgac. Ja regulowalem odboje maski ale to nic nie dało, ona jest z aluminium, jest cienka i drgania będą. Tablice lepiej dać ja taśmę dwustronna bez ramki.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #1416
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    U mnie również nie występują żadne drgania reflektorow , czujniki raz na parę miesięcy coś tam pikną niepotrzebnie , a do falującej maski już się przyzwyczaiłem

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  7. #1417
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    No ja bym jeszcze zgłosił zbieżność .Niestabilne działanie multimediów mam to samo trzeba nie raz ponownie włączyć bluetooth w telefonie , co do maski to pewnie regulacja zamka pomoże
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  8. #1418
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Bardzo liczyłem na to że drgania maski i reflektorów uda się ogarnąć.
    Maska u mnie też z jednej strony muszę zawsze sprawdzać i dopychać po nalewaniu spryskiwacza bo kiedyś jeździłem z niedomkniętą przez 2 tyg. Dobrze, że po mieście.
    W innych wątkach pisali, że to można wyregulować.

    Co do drgań przy dużych prędkościach to faktycznie stanowisko jest takie że to normalne w związku z tym, że jest aluminiowa.

    Reflektor nie drżał mi ani w super ani teraz w Veloce. Do zgłoszenia.

    Cytat Napisał piotr_147 Zobacz post
    Niestabilne działanie multimediów mam to samo trzeba nie raz ponownie włączyć bluetooth w telefonie
    Też mi się zdarza ale bardzo rzadko.

    Ja natomiast będę zgłaszał uszczelki. Tam gdzie są używane najczęściej czyli drzwi kierowcy i tylne prawe skrzypią niemiłosiernie. Jak się pojawi wilgoć to w czasie jazdy mam jak z żabami nad jeziorem. Wszystko skrzeczy na nierównościach. Jak się popchnie ręką drzwi to brzmią jak stary kredens. Jak jest sucho to trochę ciszej. Podobno była jakaś kampania na uszczelki i prawdopodobnie się na nią łapię.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #1419
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Uszczelki też mam rechoczące, choć dość delikatnie. Ale dopisuję do listy.

    Co do aluminiowości - w poprzednim aucie też była aluminiowa i nie było takich efektów. No ale może tu jest wyjątkowo cienka, więc rozumiem.

  10. #1420
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    To ciekawe co wymyslą na moje "chrupiace" przednie prawe kolo, im wiekszy skret tym bardziej "chrupie", co ciekawe po nocnym postoju nie slychac, dopiero po jakiejs chwili.

    w
    oddaj samochod na gwarancji do ASO mówili....
    standardy naprawy autoryzowanej stacji obsługi... naprawa polegająca na wymianie tylnego zderzaka,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	54a8763f-05d2-4b4f-8b69-9c7555568ae8.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	61.7 KB
ID:	259011


    chrupotanie w kole, zdiagnozowany zacisk do wymiany (luźny klocek po wewnętrznej stronie koła) choć tego nie rozumie... ja w pierwszej kolejnoscu wymienilbym klocki.... ale moze ktos chce miec w kolekcji taki zacisk .... ciekaw jestem czy klocki tez zostaną wymienione w ramach gwarancji, jest ich jeszcze ponad połowa.


    w

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory