Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1421
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    U mnie występowało 1) 5) 6) Mi falowała maska pow. 140, zgłosiłem, 5min regulacji i spokój, do 230km/h nie ma drgań (więcej nie jechałem), więc na pewno da się wyeliminować to w 100%. Żadne tłumaczenie, że amelinum i ten typ tak ma.
    Lampy mi nie drgaja, ani na postoju, ani w trakcie jazdy.
    Auto z lutego 2019.
    Ja bym zgłaszał wszystko, niech naprawiają, albo chociaż odnotują w centrali.
    Pozdro,
    Bartas

  2. #1422
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    6. Przednie czujniki parkowania - klasyka, randomowo się uruchamiają, częściej jak są mokre (deszcz, mycie).
    jak zamontowana rejestracja przednia? ja kleiłem na taśmie dwustronnej i zero problemów z czujnikami

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    7. Niestabilne działanie multimediów - w kontekście połączenia bluetooth ze smartfonem. Prawie nigdy nie da się przywrócić odtwarzania z telefonu po powrocie do auta.
    jaki masz firmware infotainmentu? może update jest dostępny dla Ciebie (on nie wyskakuje z automatu, tylko ściąga się go z linka z service newsa i updatuje przez USB)

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    8. Działanie FCW - na przestrzeni 4 tys km dwa razy auto mi samo zahamowało bez żadnej przeszkody przede mną. Czułość ustawiona na średnią.
    to nie FCW tylko AEB a jego czułości nie regulujesz. jest o tym temat z filmikiem ode mnie - u mnie na 16tyś km raz bez przyczyny zahamował na nierównej drodze i raz mi dohamował przed progiem zwalniającym

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    standardy naprawy autoryzowanej stacji obsługi... naprawa polegająca na wymianie tylnego zderzaka,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 54a8763f-05d2-4b4f-8b69-9c7555568ae8.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 61.7 KB ID: 259011
    wymieniali ślizgi na nowe czy na starych? inna sprawa że auta z fabryki mają tego typu niedoskonałości - u mnie próbowali poprawiać bo przy odbiorze zakwestionowałem jakość montażu, po wymianie (z nowymi ślizgami) nie lepiej, jeśli nie ciut gorzej nawet... twierdzą że nic się nie da zrobić bo tam nic się nie reguluje.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1423
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    - - - Updated - - -


    wymieniali ślizgi na nowe czy na starych? inna sprawa że auta z fabryki mają tego typu niedoskonałości - u mnie próbowali poprawiać bo przy odbiorze zakwestionowałem jakość montażu, po wymianie (z nowymi ślizgami) nie lepiej, jeśli nie ciut gorzej nawet... twierdzą że nic się nie da zrobić bo tam nic się nie reguluje.
    w sumie nie wiem nie pytalem,
    chodzi o to jak mozna klientowi wydac dopiero co pomalowany zderzak z uszczerbionym rogiem.... przeciez to trzeba byc slepym zeby tego nie zauwazyc


    ps. na odstajaca klapke wlewu/krzywo zamontowana jest jakis manual ? to sie zglasza czy "ten typ tak ma?"

  4. #1424
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    w sumie nie wiem nie pytalem,
    chodzi o to jak mozna klientowi wydac dopiero co pomalowany zderzak z uszczerbionym rogiem.... przeciez to trzeba byc slepym zeby tego nie zauwazyc


    ps. na odstajaca klapke wlewu/krzywo zamontowana jest jakis manual ? to sie zglasza czy "ten typ tak ma?"
    ze zdjęcia nie widać uszczerbionego rogu - wyglądało jak odbicie światła. myślałem że piszesz o rozszerzającej się szparze.

    na odstającą klapkę jest service news, instrukcje dla aso co pomierzyć i jak, i żeby zgłosić do TESEO. nie wiem czy wtedy TESEO przysyła rekomendacje naprawy czy narazie ciągle gromadzą statystyki problemów w celu opracowania rozwiązania serwisowego. nie orientuję się aż tak bo mojego auta to akruat nie dotyczy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1425
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Proszę o informację od osób zgłaszających usterkę dot. hałasowania uszczelek drzwi: z tego co przeczytałem na forum, jest to problem znany w ASO. Jaki jest to dokładniej rodzaj hałasu, jaki ma charakter i kiedy występuje?
    Pytam, ponieważ od jakiegoś czasu podczas jazdy nawet na niewielkich nierównościach z drzwi kierowcy dobiegają u mnie jakieś dźwięki i nie wiem, czy to coś w środku, czy może chodzi o te uszczelki (niestety od pół roku jeżdżę codziennie po remontowanej drodze i samochód dostaje trochę w kość).

  6. #1426
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    z tego co kojarzę chodzi o swisty przy duzych predkosciach. u Ciebie raczej cos innego. moze na poczatek przesmaruj silikonem do uszczelek wszystkie uszczelki w drzwiach?

  7. #1427
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Z tego co u mnie zaobserwowałem:
    -drgania silnika, na zimnym czasem są ale chyba tak ma być, u żony w nowej A5 2,0 tsi potrafi rzucać silnikiem na jałowym cały czas... mało tego w poprzednim jej samochodzie seat leon 1,8 tsi było to naprawdę spore od nowości i cały czas i nic się więcej nie działo, nie łapał błędów.
    -drgania maski, no tak powyżej 200 km/h czasami drga, a czasami nie, ostatnio jechałem nową hondą civic to powyżej 160km/h myślałem że się wyrwie i odpadnie, aż sprawdzałem, czy zamknięta, ale jeżeli w alfie drga, to w civicu napie....la.
    -drgania reflektorów, no przy szybszej jeździe po ostrych nierównościach może i coś zadrga, ale to chyba przy soczewkach tak jest, w poprzednim superbie po zjeżdżaniu np. na tartce do parkingów drgało mocniej i nic się nie działo.
    -co do czujników, to mam teraz ponad 5000 km przebiegu i nigdy nie było fałszywego alarmu, mam zamontowaną przednią tablicę na ramce przez Bołtowicza, bardzo estetycznie z wykorzystaniem zaślepek białych oraz niebieskich na niebieskiej części tablicy bardzo ok.
    -co do skrzypień to czasem coś się odezwie w lewym słupku A i konsoli środkowej okolice nawiewów i podłokietnika, poza tym ok.
    -co do FCW, nigdy nie miałem psikusa z jego strony
    -multimedia nigdy nie zerwało połączenia, jeżeli chodzi o spotify, to przez BT, zaiste jak wracam do samochodu, przełącza na multimedia, ale czasem nie wznowi odtwarzania
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 03-06-2019 o 09:03

  8. #1428
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    -multimedia nigdy nie zerwało połączenia, jeżeli chodzi o spotify, to przez BT, zaiste jak wracam do samochodu, przełącza na multimedia, ale czasem nie wznowi odtwarzania
    jeszcze jeden komentarz z mojej strony odnosnie sluchania przez BT. w androidzie problem polega tez na tym ze np spotify sie zamyka sam po jakims czasie nieuzywania, a radio przez BT go nie odpali, bo ono tylko widzi jakby aktywne multimedia z podlaczonego urzadzenia (inaczej dziala to w przypadku podlaczenia android auto, tam odpala apke jak trzeba).
    rozwiazanie jest dosc proste, wystarczy sobie zainstalowac Automate na komorke i po podlaczeniu sie BT samochodu, flow odpali na telefonie Spotify (czy inny program, mozna zmodyfikowac latwo) wtedy juz mozna puscic sobie ta muze z radia. poproscie [MENTION=79678]kozak[/MENTION] to Wam udostepni swoj flow, ja mu go poprawialem i z tego co mi pisal to dziala nienajgorzej.
    Tu jest mala wada Automate jesli chce sie tez zrobic auto-play we flow (tak jest u kozaka), bo Autmate nie wykrywa polaczenia BT dla streamingu z zadnym profilem ktory ma do wyboru, wiec bazujemy na profilu hands-free. jak ten sie polaczy to nie zawsze jest juz polaczony profil do streamingu i jesli zrobi sie autoplay to gra w kieszeni zamiast z glosnikow auta. mozna dodac jakies opoznienie typu 10s, to zalatwia temat w 99% przypadkow, albo ominac autoplay i wlaczac recznie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1429
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    [Update] Wymieniono komplet panewek. Nic się nie zmieniło. Następni podejrzani : Pompa oleju i wałek.

  10. #1430
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    [Update] Wymieniono komplet panewek. Nic się nie zmieniło. Następni podejrzani : Pompa oleju i wałek.
    Uff czyli panewki są ok [emoji6]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory