Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1481
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Impuls do wtyczki lampy jest. To było sprawdzane miernikiem. Lampa raczej rozbieralna nie jest W poniedziałek będzie dokładna diagnoza.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #1482
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION], przypomniała mi się awaria kolegi kogoś z forum (nie pamiętam kto mi to pisał, ale to było w zeszłym roku) - właśnie u niego wywalało błąd S&S i chyba aku rozładowywało, a winną była właśnie lampa xenonowa -wg informacji jaki dostałem jakiś dość znaczny upływ w lampie i lampa właśnie była wymieniana. może jest jakaś wada projektowa lub produkcyjna która u niektórych wychodzi? ciekawe czy to jest naprawialne - mam na myśli już obsługę po gwrancji, bo wymieniać nietanie lampy za swoje to juz się nie uśmiecha (chyba dobrze zrobiłem że wziąłem 4-o letnią gwarancję, przy zakupie to było tylko ekstra 4k)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 22-06-2019 o 21:48
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1483
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Czy ktoś spotkał się może z komunikatem o awarii czujnika deszczu po myciu auta (załączone foto)?

    Zastanawiam się czy to tylko kolejny czujnik (po czujniku temperatury zewn.), który nie lubi wody, czy kolejna usterka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190622_201330.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	88.8 KB
ID:	259598

  4. #1484
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Czy ktoś spotkał się może z komunikatem o awarii czujnika deszczu po myciu auta (załączone foto)?

    Zastanawiam się czy to tylko kolejny czujnik (po czujniku temperatury zewn.), który nie lubi wody, czy kolejna usterka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190622_201330.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	88.8 KB
ID:	259598
    Ale to nie jest za szybą obok kamery? Odpukac nie miałem nigdy takiego komunikatu.. a dokładnego błędu nie masz jak odczytać? (np MESem? ) Jest szansa że po kilku cyklach rozruchu błąd zniknie o ile nie jest stały.. ja tak miałem z trybem awaryjnym samochodu po 3 ponownych uruchomieniach.. i potem na 2 dzień błąd zniknął.. w serwisie mówili że nic nie było (w co do końca nie wierzę )


    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #1485
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Nope, nie mam sprzętu. Dzisiaj po dwóch ponownych uruchomieniach (w ciągu ~2 godzin od wystąpienia) komunikat się utrzymywał, zobaczymy jutro. Jak do poniedziałku cały czas będzie, to chyba czeka mnie kolejna wizyta w ASO

    Też mi się wydaje że czujnik jest za szybą i nie wiem jakim cudem mycie mogłoby go uszkodzić.

  6. #1486
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Nope, nie mam sprzętu. Dzisiaj po dwóch ponownych uruchomieniach (w ciągu ~2 godzin od wystąpienia) komunikat się utrzymywał, zobaczymy jutro. Jak do poniedziałku cały czas będzie, to chyba czeka mnie kolejna wizyta w ASO

    Też mi się wydaje że czujnik jest za szybą i nie wiem jakim cudem mycie mogłoby go uszkodzić.
    Odpal 3 raz jeszcze dziś na wszelki wypadek.. konieczne są dłuższe przerwy żeby system się całkiem uspil i jutro mam nadzieję że już nie pojawi się..

    Nie wiem dokładnie jakie są wymagane interwaly. Ale wiem ze wielokrotne wykańczanie samochodu nie dało efektu u mni dopiero jak wyłączyłem przerwa i potem zniknął błąd.. przykładowy wątek gdzie ludzie opisują jak go u nich wyglądało..https://www.giuliaforums.com/threads...ry-pull.44550/

    Mówią że 3-5 wyłączeń z dłuższymi przerwami tak żeby auto weszlo w standby powinnno pomoc.. jak coś daj znać jak coś będziesz więcej wiedział. Jakiegoś OBD2 na Bluetooth nie masz od kogo pożyczyć? Bo powinno wystarczyć do odczytania błędu jak coś

    Ja niestety we Wrocławiu bo tak chętne bym pomógł..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #1487
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Dzięki, przypomniałeś mi że mam (miałem) elm327 na bluetooth, ale chyba odjechał wraz poprzednim autem Ale odpaliłem Alfę i błąd dalej występuje.

  8. #1488
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Dzięki, przypomniałeś mi że mam (miałem) elm327 na bluetooth, ale chyba odjechał wraz poprzednim autem Ale odpaliłem Alfę i błąd dalej występuje.
    Spoko daj się jej przespać może jutro będzie mniej marudna daj znać jak będzie jakaś zmiana.. w ostateczności po wizycie w ASO..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #1489
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    tylko nie kumam jakim cudem mycie auta moze cos miec do czujnika deszczu - przeciez on jest podklejony pod szyba i tam woda nie ma prawa sie dostac. predzej gdzies do wiazek, czy bcm - w stelvio np jest kampania bo woda sie dostawala po kablach i zalewala wtyki i sam bcm w kabinie. sciagnij dywanik pasazera, zdemobtuj plastikowa oslone i rzuc okiem po kablaxhywtykach przy bcm czy nie ma wody - zebys nie mial tak jak kokega [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION] ze mu auto samo zachamowalo na skrzyżowaniu i nie chcialo jechac dalej (czy cos takiego) - to wlasnie mial od wody na bcm

  10. #1490
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    U mnie wali, non stop, czy jadę spokojnie czy go mecze. Moze to kat... Nie mam pojęcia, płyny ustrojowe są w normie, nic nie wycieka.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Problem zlokalizowany, uciekł cały płyn z układu chłodzenia turbo. Jutro dzwonie do aso. W ok turbo jest różowo a dodatkowo pod rurka jest mokro.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory