Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1651
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Przegoniłem trochę Giulie przez Niemcy i mam takie spostrzeżenie:
    przy ok. 190 km/h pojawia się buczenie (takie basowe, nie bardzo głośne) gdzieś z tylu, albo z napędu albo z łożysk(a) koła, ale za chwilę milknie jak się dalej przyspiesza
    przy ok 210 km/h pojawia się znowu i lekko nasila się do ok 218km/h - tyle jechałem max. Zaznaczam że jest do dosyć subtelne, pewnie nie każdy by w ogóle zwrócił uwagę. Nie towarzyszą temu żadne drgania.

    Ktoś się spotkał z czymś takim, może jakieś pomysły? Mój jedyny pomysł to opony, mam zamontowane te P7, to chyba nie są opony najwyższej jakości..

  2. #1652
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Przegoniłem trochę Giulie przez Niemcy i mam takie spostrzeżenie:
    przy ok. 190 km/h pojawia się buczenie (takie basowe, nie bardzo głośne) gdzieś z tylu, albo z napędu albo z łożysk(a) koła, ale za chwilę milknie jak się dalej przyspiesza
    przy ok 210 km/h pojawia się znowu i lekko nasila się do ok 218km/h - tyle jechałem max. Zaznaczam że jest do dosyć subtelne, pewnie nie każdy by w ogóle zwrócił uwagę. Nie towarzyszą temu żadne drgania.

    Ktoś się spotkał z czymś takim, może jakieś pomysły? Mój jedyny pomysł to opony, mam zamontowane te P7, to chyba nie są opony najwyższej jakości..
    mnie się wydawało, że mi się wydaje coś takiego w okolicach 170... hmm

  3. #1653
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Przegoniłem trochę Giulie przez Niemcy i mam takie spostrzeżenie:
    przy ok. 190 km/h pojawia się buczenie (takie basowe, nie bardzo głośne) gdzieś z tylu, albo z napędu albo z łożysk(a) koła, ale za chwilę milknie jak się dalej przyspiesza
    przy ok 210 km/h pojawia się znowu i lekko nasila się do ok 218km/h - tyle jechałem max. Zaznaczam że jest do dosyć subtelne, pewnie nie każdy by w ogóle zwrócił uwagę. Nie towarzyszą temu żadne drgania.

    Ktoś się spotkał z czymś takim, może jakieś pomysły? Mój jedyny pomysł to opony, mam zamontowane te P7, to chyba nie są opony najwyższej jakości..

    Sprawdź uszczelki. U mnie przy 190 był pisk i różne inne dźwięki. Zgłosiłem do serwisu. Poprawili i od tamtej pory jest ok. U mnie to była akurat przednia szyba ale może u ciebie warto sprawdzić inne uszczelki.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #1654
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Czarne ramki wokół szyb - w słońcu mają takie tęczowe przebarwienia, jakby detergent. Ciężko cokolwiek z tym zrobić, mają Koledzy u siebie coś takiego? Jakieś pomysły jak się tego pozbyć? Ponoć przyczyną może być chemia z myjki na BP.

  5. #1655
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Sprawdź uszczelki. U mnie przy 190 był pisk i różne inne dźwięki. Zgłosiłem do serwisu. Poprawili i od tamtej pory jest ok. U mnie to była akurat przednia szyba ale może u ciebie warto sprawdzić inne uszczelki.
    Dzięki za tipa, pytanie tylko jak je sprawdzić wyglądają wszystkie dobrze, solidnie siedzą na miejscu. Poobserwuję jeszcze tą przypadłość i najwyżej zgłoszę w ASO.

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    Czarne ramki wokół szyb - w słońcu mają takie tęczowe przebarwienia, jakby detergent. Ciężko cokolwiek z tym zrobić, mają Koledzy u siebie coś takiego? Jakieś pomysły jak się tego pozbyć? Ponoć przyczyną może być chemia z myjki na BP.
    Mowa o gumowych matowych czy metalowych lakierowanych? Zakładam że o gumowych - to przede wszystkim ja je "zaimpregnowalem" powłoką (tzn moj detailer to zrobił) jak auto było zabezpieczane po zakupie. Dzięki temu guma pozostaje czarna matowa i nie blaknie ani się nie odbarwia. Bez tego już jako nowa ta guma wyglądała słabo i miała delikatnie różne odcienie w różnych miejscach.

  6. #1656
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Czarne lakierowane.

  7. #1657
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    Czarne ramki wokół szyb - w słońcu mają takie tęczowe przebarwienia, jakby detergent. Ciężko cokolwiek z tym zrobić, mają Koledzy u siebie coś takiego? Jakieś pomysły jak się tego pozbyć? Ponoć przyczyną może być chemia z myjki na BP.
    Widziałem to na prasowej Giulii. Moim zdaniem to jakaś niedoróba tych czarnych ramek. Na srebrnych nic się nie dzieje.

  8. #1658
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Czarne wystarczy przetrzeć WD4000000 i jest git, do następnego mycia.

  9. #1659
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Spróbujemy. Ale to by się Zgadzało z tym że co mycie byla para od środka na szybie.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Update.

    Żadna uszczelka,przyczyna ta sama co miałem z lewej strony. Wiało pomiędzy lusterkiem a listwa ozdobna.

    Z tego co widziałem to w aucie już z 2017r w tym miejscu jest gumowa uszczelka.

    Ja na sztukę wcisnalem chusteczke i ustalo.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  10. #1660
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    - - - Updated - - -
    [MENTION=72491]Colsztok[/MENTION] Ja w zeszłym roku po zimie kazałem je wymienić, sól je kompletnie zniszczyła, teraz na nowych kładę regularnie wosk i czekam na zimę ...

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory