Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1661
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Srebrne/chromowane ramki też są wrażliwe na chemię na myjniach bezdotykowych i bardzo ciężko coś zrobić z tymi przebarwieniami.

  2. #1662
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Zauważyłem że u mnie 1 może 2 razy w miesiącu odpali jakby na 3 gary. Oczywiście odpalenie na zimnym. Auto wtedy drży (cała buda wali) i z wydechu pierdzi (To akurat źle nie brzmi bo trochę jak stary mustang ). Pytanie czy zgłaszać to do ASO czy się tym nie przejmować bo."ten typ tak ma" wiem że ktoś miał wymianę silnika bo tak się często uruchamial - u mnie jest sporadycznie i żadnego check engine nie ma.

  3. #1663
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    koledze [MENTION=73165]azar[/MENTION] notorycznie odpalał na 3 gary, moduł multiair mu ostantio wymienili na gwarancji ale nie kojarzę czy to pomogło.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1664
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    eee
    to chyba nie mi coś si koledze pomyliło

    może mojej białej Super wypadał zapłon czy coś ale teraz Veloce mimo, że na zimno staram się zamykać szyby żeby nie słyszeć dźwięku silnika to z cylindrami wszystko ok
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #1665
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    faktycznie, odszukałem posta (https://www.forum.alfaholicy.org/giu...l#post2177872), multiaira wymianiali [MENTION=57068]Azalgo[/MENTION] właśnie ze względu na to że pracował na 3 gary, jednak nie widzę żadnego updatu czy pomogło
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1666
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Red face

    Ktoś coś mógłby doradzić? Wsiadam 20 min temu i błąd ciśnienia, dojechałem do domu spr i we wszystkich kołach Ok
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9D64A20F-3608-4411-8C4B-0362DC76A007.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	49.4 KB
ID:	261971  

  7. #1667
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    po jeździe opony się trochę rozgrzewają i te 0.1-0.2bar masz więcej. może trochę niedopompowane masz to jedko koło no albo czujnik szwankuje? inna sprawa że kilku forumowiczów się skarżyło na TPMS, tu jak jest błąd to go dalej pokazuje jak jest nawet już ciśnienie w normie - pamięta przez jakiś czas. miałes idento ciśnienie jak w innych kołach?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1668
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał , Zobacz post
    po jeździe opony się trochę rozgrzewają i te 0.1-0.2bar masz więcej. może trochę niedopompowane masz to jedko koło no albo czujnik szwankuje? inna sprawa że kilku forumowiczów się skarżyło na TPMS, tu jak jest błąd to go dalej pokazuje jak jest nawet już ciśnienie w normie - pamięta przez jakiś czas. miałes idento ciśnienie jak w innych kołach?
    Początkowo myślałem ze uchodzi powietrze jak pojawił sie komunikat, tak we wszystkich kołach było takie same ciśnienie, w domu spr i dobilem delikatnie więcej we wszystkich kołach . Może niska temperatura miała znaczenie ze coś zaświrowało?Postal cała noc w cieple , później sprawdze czy coś sie zmieniło

  9. #1669
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    U mnie w pierwszy weekend z samochodem było tak:

    1. lewe tylne spadło do poziomu ostrzeżenia
    2. dobiłem je do poziomu jaki system pokazywał dla reszty
    3. ostrzeżenia nie skasowało
    4. jadąc w trasie ostrzeżenie trzymało się jeszcze przez chwilę, nawet gdy na innych kołach było mniejsze (!) i system dla nich nie krzyczał
    5. gdzieś po drodze system przestał narzekać


  10. #1670
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Ktoś coś mógłby doradzić? Wsiadam 20 min temu i błąd ciśnienia, dojechałem do domu spr i we wszystkich kołach Ok
    Ja miałem identycznie, różnica 0,2 bara. Zaczęło niespodziewanie świecic przez cały dzień nic się nie zmieniło dalej różnica 0,2. Podjechałem na stację uzupełniłem, lampka zgasła wszystko ok, ale następnego dnia w kole znalazłem gwoździa, który później po wbiciu się uszczelnił, zatem sprawdź oponę na całym obwodzie

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory