Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1711
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Zgadza sie ale podejrzewam, ze ta marka sprzedała trochę więcej samochodów
    Też się zgadza, ale 6 stoi w jednym serwisie, w Polsce jest ich około 100. Ok może nie w każdym jest 6, powiedzmy optymistycznie że ze 2, a gdzie inne kraje?

  2. #1712
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Mój przebieg 29000

  3. #1713
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Z tym skrzypieniem mam podobnie od miesiąca coś skrzypią plastki na środku. jutro jadę na przegląd to kaze im sie z tym uporać bo zaczyna mnie drażnić .

  4. #1714
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Skrzypiący fotel kierowcy, w sumie to bardziej "cofający się", tak tykający. Ktoś miał taką przygodę, umieją to naprawić czy będę się z królami użerał?...

  5. #1715
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    U mnie pracują boczki drzwi, szczególnie na nierównościach. Jak przyłoży się mocniej palec do krawędzi boczka od strony kierowcy to słychać takie wybitne skrzypienie - też zaczyna mnie to wybitnie drażnić i chyba będę musiał pomęczyć ludzi w ASO o to. Wydaje mi się że mogło się coś poluzować po wymianie zewnętrznych klamek ze ścinającymi się przyciskami do bezkluczykowego zamykania auta. Miał ktoś kiedyś podobny problem?
    Ostatnio edytowane przez median09 ; 08-11-2019 o 13:26

  6. #1716
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Już się umówiłem na serwis, ale Pan nie wydawał się na zbytnio zaskoczonego ;p

  7. #1717
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    U mnie pracują boczki drzwi, szczególnie na nierównościach. Jak przyłoży się mocniej palec do krawędzi boczka od strony kierowcy to słychać takie wybitne skrzypienie - też zaczyna mnie to wybitnie drażnić i chyba będę musiał pomęczyć ludzi w ASO o to. Wydaje mi się że mogło się coś poluzować po wymianie zewnętrznych klamek ze ścinającymi się przyciskami do bezkluczykowego zamykania auta. Miał ktoś kiedyś podobny problem?
    No czegoś takiego na szczęście nie mam i mam nadzieję, że mieć nie będę, ale rzeczywiście tunel środkowy zaczyna mnie wku...ać. Spryskałem wszystkie połączenia, sprayem Wurth, olej do tworzyw sztucznych, nie zostawia śladów i na jakiś czas jest spokój, ale to rozwiązanie tymczasowe, obawiam się, że na serwisie można zgłosić, ale co niby z tym zrobią, bo nie mam pojęcia co mogą zrobić jeżeli chodzi o rozwiązanie stałe

  8. #1718
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    na serwisie na skrzypienia stosują smary w sprayu, zgłaszasz drugi raz, to walą więcej i w więcej miejsc. szkoda czasu, samemu trzeba szukać i sobie to rozwiązać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1719
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    U mnie pracują boczki drzwi, szczególnie na nierównościach. Jak przyłoży się mocniej palec do krawędzi boczka od strony kierowcy to słychać takie wybitne skrzypienie - też zaczyna mnie to wybitnie drażnić i chyba będę musiał pomęczyć ludzi w ASO o to. Wydaje mi się że mogło się coś poluzować po wymianie zewnętrznych klamek ze ścinającymi się przyciskami do bezkluczykowego zamykania auta. Miał ktoś kiedyś podobny problem?
    nie wiem czy to pomoze, ale zobacz moze czy to skrzypienie (a może trzaski) czy to nie kwestia pracy zamka od drzwi, może tam jest luz i powoduje ruch drzwi/uszczele

  10. #1720
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Przegoniłem trochę Giulie przez Niemcy i mam takie spostrzeżenie:
    przy ok. 190 km/h pojawia się buczenie (takie basowe, nie bardzo głośne) gdzieś z tylu, albo z napędu albo z łożysk(a) koła, ale za chwilę milknie jak się dalej przyspiesza
    przy ok 210 km/h pojawia się znowu i lekko nasila się do ok 218km/h - tyle jechałem max. Zaznaczam że jest do dosyć subtelne, pewnie nie każdy by w ogóle zwrócił uwagę. Nie towarzyszą temu żadne drgania.

    Ktoś się spotkał z czymś takim, może jakieś pomysły? Mój jedyny pomysł to opony, mam zamontowane te P7, to chyba nie są opony najwyższej jakości..
    Chciałem tylko potwierdzić, że to prawie na pewno opony / wyważenie kół. Po zmianie na zimówki (Pirelli SottoZero) problem przy 190km/h się nie pojawia, 210 póki co nie dobiłem.
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 08-11-2019 o 16:09 Powód: literówka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory