Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1761
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Mówicie o środkowym podłokietniku? Co ciekawe ja mam taki sam problem, ale nie ze środkowym, tylko tym na drzwiach, pod lewym łokciem. Wygniata się, ale jeszcze nie jest całkowicie twardy.

  2. #1762
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    U mnie na środkowym to samo, mocno się wygniata i twardo się zrobiło w jednym miejscu. Zgłosiłem w ASO i powiedzieli, że nie kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej... No nic, pojeżdżę jeszcze trochę i zgłoszę ponownie.
    Pozdro,
    Bartas

  3. #1763
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    zgłoś ale twardo, nie ciaćkaj się z nimi, powiedz że problem jest na całym świece i ludziom wymieniają. nie może być tak że bubel robią - to prosty element który ma tylką jedną banalną funkcję, podpierać łokieć, a spieprzyli bo zaraz sie rozsuwa czy ugniata pianka i nie spełnia już swojej funkcji. Ja rozumiem że po 10 latach i 200tyś km takie coś się dzieje, ale to się robiło ludziom nawet po 5tyś km. pewnie wielu nie zwraca uwagi, inni oleją, inni nie opierają łokcia o podłokietnik, ale w premium można oczekiwać że będzie dobrze, a jak nie to dadzą nowy poprawiony. i tego wymagajmy, bo w końcu kasę za auta płacimy odpowiednią
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1764
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Tapicer dal wiecej gabki i teraz moj lokiec dopiero czuje sie jak w premium.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #1765
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    U mnie na środkowym to samo, mocno się wygniata i twardo się zrobiło w jednym miejscu. Zgłosiłem w ASO i powiedzieli, że nie kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej... No nic, pojeżdżę jeszcze trochę i zgłoszę ponownie.
    Dzwon na centrale i zgłaszam reklamację.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #1766
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ja rozumiem że po 10 latach i 200tyś km takie coś się dzieje
    Ponieważ moje drugie auto akurat niedługo kończy 10 lat i dobija do 200 tys. km, to melduję że w japońskich japończykach nic takiego się nie dzieje.
    Natomiast w przeciwieństwie do Julii nie grzeszą urodą :-))))
    W mojej po 15 tys. km czuć faktycznie, że trochę mało tej gąbki, ale dziury jeszcze nie wyczuwam.
    Być może to celowy zabieg mający zachęcić do trzymania rąk na kierownicy? :-)

  7. #1767
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Czy u was też tak głośno pompa paliwowa pracuje przy porannym rozruchu?
    Zauważyłem to ostatnio jak miałem otwartą szybę a auto stało w garażu.

  8. #1768
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Czy u was też tak głośno pompa paliwowa pracuje przy porannym rozruchu?
    Zauważyłem to ostatnio jak miałem otwartą szybę a auto stało w garażu.
    Ściany pomieszczenia wzmacniają dźwięk, a do tego miałeś otwartą szybę i nagle zwróciłeś na to uwagę.

  9. #1769
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Miałem dzisiaj taki przepadek rano odpaliłem Giulię a że był mróz włączyłem ogrzewanie szyb ,foteli itp.przejechałem jakieś 3 km ,po krótkim postoju odpalam a tu pojawia się mnóstwo błędów silnik pracuje jak by na dwa cylindry ,powoli w trybie awaryjnym dojechałem do domu, błędy skrzyni przekładni,wypadanie zapłonów itp.w domu podłączyłem prostownik do aku.po dwóch godzinach odpaliłem i silnik chodzi w miarę normalnie ,wykasowałem błędy i tu problem bo świeci się kontrolka silnika ,a błędów nie ma już żadnych .Przejechałem się kawałek i nie można zmienić trybu jazdy oraz nie działa s&s.stan naładowania akumulatora 85 % i nie mogę mocniej naładować.Ile powinna wynosić prawidłowa wartość naładowania aku. Myślę że te problemy mają związek z akumulatorem ale Giulia ma rok i chyba aku. nie trzeba wymieniać co roku.
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  10. #1770
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    IBS ocenia stan aku zgrubnie, 85% nienajgorzej. co do wymian to różnie, mój po 6mcach sprawiał problemy, po 8 był wymieniony na gwarancji. auto świeże z produkcji. nowy daje radę od prawie roku.
    sprawdź błędy jeszcze raz. jak nie to odłącz aku na chwilę i podłącz. potem odpal, może chodzić chwilę nierówno daj mu czas, w międzyczasie kierą do końca w jedną, drugą stronę i na środek raz żeby AST zniknęło, parę razy włącz wyłącz stacyjkę. podłącz kompa i sprawdź wtedy błędy. zrób cały skan DTC, nie tylko ECU
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory