Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1781
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=17564]koskar[/MENTION] - szczegółów nie znam, wiem tylko że takich tablic-przyrządów jest tylko kilka w ASO a są one podobno dostosowane do kalibracji kamer i radarów. U mnie wymieniali we Włoszech szybę i aby mi wydać samochód "sprawny" mechanik pojechał do drugiego ASO.

  2. #1782
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cześć, czy ktoś z Was spotkał się z problemem "nieszczelności" pneumatyki w fotelach? Zauważyłem, że już po paru/parunastu minutach schodzi mi powietrze z najniżej położonego podparcia lędźwiowego i muszę pompować od nowa. Na co dzień autem jeździ żona, która z tych ustawień nie korzysta, a mnie zdarza się głównie w dłuższej trasie więc wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, choć od początku działanie tych ustawień pozostawiało trochę do życzenia. Czy to tylko u mnie tak?

    Przy okazji, które z ASO z okolic Katowic rekomendujecie? Na pierwszym przeglądzie byłem w katowickim Ganinexie ale wrażenia mam oględnie mówiąc mieszane, a w związku z zaległymi akcjami serwisowymi (ACC i wskaźnik paliwa - z powodu braku elektryka nie udało się podczas przeglądu), odpryskiem na szybie oraz wspomnianymi fotelami czeka mnie kolejna wizyta - byłbym wdzięczny za rekomendację. Z góry dzięki.

  3. #1783
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    4

    Domyślnie el. szyby stelvio

    Witam, mam roczne Stelvio i sporadyczny problem z el. szybami. Przy zamykaniu zdarza się, że szyba staje i delikatnie się cofa. Po kilku próbach wreszcie się zamyka. Problem występuje na tyle rzadko, że nie byłem w stanie zademonstrować go w serwisie. W ASO zrobili kalibracje szyb, jednak od wizyty problem kilka razy się powtórzył (mam wrażenie, że występuje częściej gdy pada/ jest wilgotno).
    Czy ktoś ma pomysł co to może być? Albo przynajmniej jak bardziej powtarzalnie wymusić ten problem, żeby serwis się tym zajął na poważnie?

    Z innych uwag - trochę smuci kontrola jakości wnętrza. U mnie po odebraniu przynajmniej 3 elementy w środku zaczęły odpadać ze względu na złe złożenie/uszkodzone spinki (w tym obudowa kolumny kierowniczej dół i obudowa pod lusterkiem środkowym)

  4. #1784
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    kurcze, ciężki temat, nikt tu nic takiego nigdy nie raportował, również na zagranicznych forach się nie spotkałem. przynajmniej nagraj telefonem, jak nei wiedzą, niech wymienią sterownik i silnik i ew wiązkę drzwi? albo przynajmniej na początek oglądną czy tam w prowadnicy coś nie blokuje - może coś źle złożone, albo cos wpadło?
    co do elementów wnętrze odpadających - bardzo dziwne, albo Twoje składał jakiś idiota na linii, albo grzebał ktoś w serwisie z jakiś powodów i poniszczył
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1785
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Próbowałem nagrywać, ale jak na złość występuje najczęściej jak akurat odbieram bilecik na parking czy odbijam kartę. Na postoju kilka razy próbowałem i nie udało się złapać. Miałem nadzieję, że może ktoś to przerabiał z forum tylko nie potrafię znaleźć. Będę dalej polował z nagrywaniem i poinformuję jak uda się coś zrobić. Dzięki za szybką odpowiedź.
    EDIT: dodam tylko, że dzieje się to zarówno po stronie pasażera jak i kierowcy (z tyłu za rzadko korzystam, żeby stwierdzić czy tam też)

  6. #1786
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Czy orientuje się ktoś czy Giulia wywala komunikat od braku ładowania? Padł mi nagle alternator tj. zgasiłem auto i już nie odpaliłem (aku zdechł) i zero informacji nt braku ładowania, świecących kontrolek etc.

  7. #1787
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dusza86 Zobacz post
    Czy orientuje się ktoś czy Giulia wywala komunikat od braku ładowania? Padł mi nagle alternator tj. zgasiłem auto i już nie odpaliłem (aku zdechł) i zero informacji nt braku ładowania, świecących kontrolek etc.
    Było coś niedawno na forum o aku i ze właśnie slabo z błędami w tym temacie. Jedyne co to zaczęły pojawiać się bledy w innych modułach.. tym gorzej ze hamulec jest by wire i problemy z zasilaniem noga się przekładać nawet na brak hamulca (Czy tam mocno ograniczona możliwość bo podobno mechanicznie awaryjnie da się zachamowac)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #1788
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dusza86 Zobacz post
    Czy orientuje się ktoś czy Giulia wywala komunikat od braku ładowania? Padł mi nagle alternator tj. zgasiłem auto i już nie odpaliłem (aku zdechł) i zero informacji nt braku ładowania, świecących kontrolek etc.
    Sprawdzałeś miernikiem napięcie na AKU? Padaka czy powyżej 12V? Ogólnie o stan AKU dba (sprawdza) czujnik IBS (jest na klemie minusowej). Jak coś jest z nim nie tak to jak wyżej koledzy pisali mogą się dziać cuda.

  9. #1789
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Sprawdzałem, po akcji że odpaliłem auto na 20 min bez problemów po zgaszeniu już aku dno .. nawet nie zakrecił. Mierzyłem i miał 9v, później zszedł do 5v. Co najlepsze po odpaleniu z kabli nie było opcji zrzucenia ręcznego. Czujnik ibs hmm odpinałem i mierzyłem.. czy z nim czy bez nic się nie zmieniało. Po naładowaniu aku na max i odpaleniui napiecie było od 12.6 i zjeżdżało z dół. Ogólnie aku jest z maja ub. roku..

  10. #1790
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    aku ma zwarcie- wymiana.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory