Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1791
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dusza86 Zobacz post
    Czy orientuje się ktoś czy Giulia wywala komunikat od braku ładowania? Padł mi nagle alternator tj. zgasiłem auto i już nie odpaliłem (aku zdechł) i zero informacji nt braku ładowania, świecących kontrolek etc.
    Myślę, że nie padł Ci alternator tylko akumulator. Być może z niedoładowania. Poczytaj o tym jak działa system jego ładowania w tym samochodzie. Są okoliczności eksploatacji, które wywołują rozładowywanie się akumulatora i nie sprzyjają jego ładowaniu. Z tego względu warto wyposażyć się w ładowarkę np. CTEK MXS 5.0: https://www.ctek.com/products/vehicle/mxs-5-0

    Spadek naładowania akumulatora w okolice 63% wywołał u mnie komunikat o niedostępności systemu start and stop oraz lawinę błędów w komputerze. Po naładowaniu akumulatora i skasowaniu błędów wszystko wróciło do normy.

    Polecam dezaktywować system start and stop po każdym uruchomieniu samochodu lub skorzystać z modułu od naszego forumowego kolegi epsonix: https://shop.stuff4car.com/pl/index....&product_id=52

  2. #1792
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    w AR zawsze tak było że jak padał aku, to było duże ryzyko padu alternatora - w pierwszej 159 miałem tak 2 razy na przestrzeni 8 lat. kolega [MENTION=84550]Dusza86[/MENTION] jeździł kilka razy w tyg trasy po kilkaset lub więcej km, w takim aucie, nawet jak jest ten głupi algorytm to aku jakoś tam jest naładowany. Jak był u mnie na początku grudnia z ciekawości sprawdzałem co mu pokazuje IBS, i podał 82 albo 88%, nie pamietam już (mógłbym sprawdzić w logach na laptopie), w każdym razie byłem zdziwiony że tak dużo bez doładowania - ale zaraz mi wyjaśnił jak jeździ.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1793
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w AR zawsze tak było że jak padał aku, to było duże ryzyko padu alternatora
    Czy mógłbyś rozwinąć temat?

  4. #1794
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    empiryczne doświadczenie/korelacja - pierwszą 159 kupiłem używaną 3 letnią w 2009r, powiedzmy w 2011 zaczął niedomagać aku, trochę na nim pojeździłem, nie miałem czasu się tym zająć, w końcu padł i alternator chwilę po zapaleniu auta (regulator wywaliło diodę, uszkodziło stojan). nowy aku, alternator pełna regeneracja (wymieniony stojan, sprzęgło jednokierunkowe, dany jakiś wzmocniony regulator i cokolwiek tam się robi jeszcze - chyba 700zł za samą regenerację). autem pojeździłem 4 lata, wziął brat, po roku aku zaczął mu się odzywać w zimie, olewał, przejeździł całe lato było w miarę nienajgorzej, kolejnej zimy na początku już duże problemy, olewał przez kilka tyg aż w końcu padł znów alternator, znów to samo wystrzał diody regulatora, uszkodzony stojan. z tego co pamietam to na forum 159 nie tylko ja miałem takie spostrzeżenie odnośnie padów alternatora przy już mocno zużytym akumulatorze. dlatego podejżewam że i w przypadku Giulii może być podobie - czy wtedy alternator jest przeciążony, czy specyfika użytego regulatora w warunkach wiecznie słabego aku potrafi doprowadzić do uszkodzenia alternatora, na to nie umiem odpowiedzieć, ale takie mam spostrzeżenie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1795
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Rozumiem. Bardzo dziękuje.

  6. #1796
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Nie mogę się doszukać, jaki dokładnie jest typ akumulatora w veloce? Potrzebuje ustawić parametry testera i nie idzie mi


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1797
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    W 159 miałem pad AKU (od nowości w samochodzie, działał 6 lat) co ciekawe w upalny dzień lata (37 stopni), ponoć jedna z cel uległa awarii. Aku miało 10,2V. Do pracy dojechałem, ale z pracy już nie odjechałem. Co do awarii AKU i korelacji do alternatora, u mnie nic takiego nie miało miejsca.

  8. #1798
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    55

    Domyślnie

    No właśnie robię bardzo podobnie Hee, potrzeba matką wynalazków.

  9. #1799
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    W 159 miałem pad AKU (od nowości w samochodzie, działał 6 lat) co ciekawe w upalny dzień lata (37 stopni), ponoć jedna z cel uległa awarii. Aku miało 10,2V. Do pracy dojechałem, ale z pracy już nie odjechałem. Co do awarii AKU i korelacji do alternatora, u mnie nic takiego nie miało miejsca.
    spoko, nie twierdzę że tak musi być, i w przypadku mojej 159 było ciut inaczej przy obu awariach - auto było męczone na słabym aku dłuższy czas zanim padł alternator. po prostu wiążę potencjalne problemy z aku z dodatkowym stresem dla alternatora.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1800
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Padł jednak alternator - sprzęgiełko się kreci a wirnik stoi. Przelot 40 k więc dość szybko. Przypuszczam, że po wyładowaniu pod max aku dwukrotnie będzie również sie kwalifikował do wymiany.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory