Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1811
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    są service newsy, tylko raporuj im problemy nie tylko te z AA (bo tego nie ma na liście poprawek w service newsie, chociaż u mnie zmiana naprawiła problemy z łącznością z AA), tylko powiedz im że CI się radio czasem restartuje i zawiesza i wiesz że jest service news na to i nowy firmware który niby ma poprawić. poupdatują Ci auto też za free, ale dopilnuj żeby to zrobili
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #1812
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    są service newsy, tylko raporuj im problemy nie tylko te z AA (bo tego nie ma na liście poprawek w service newsie, chociaż u mnie zmiana naprawiła problemy z łącznością z AA), tylko powiedz im że CI się radio czasem restartuje i zawiesza i wiesz że jest service news na to i nowy firmware który niby ma poprawić. poupdatują Ci auto też za free, ale dopilnuj żeby to zrobili
    potwierdzam, marudzenie na restarty radia powoduje ze je aktualizuja wraz ze wszystkimi powiązanymi komponentami, bez marudzenia tego nie robią

    w

  3. #1813
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Moją włoszkę trapi od jakiegoś czasu "niskie ciśnienie oleju" chwilkę po uruchomieniu silnika. Mignie i znika, sporadycznie poświeci parę sekund i gaśnie zawsze po dodaniu gazu. Pojawiło się to jakiś czas po wymianie oleju. Od tamtej pory Stelvio już 3 razy było w serwisie, ostatnio niby po wymianie czujnika oleju monit pojawił się od razu po opuszczeniu ASO. Nie wiem czy zmieniać serwis czy męczyć ich o usunięcie usterki. Niestety uszczelnienie słupka A po prawej też musieli poprawiać.
    Macie jakieś pomysły?

  4. #1814
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Może uszczelka smoka oleju. Tak było w poprzedniej wersji silnika 2,0 JTDm

  5. #1815
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Może uszczelka smoka oleju. Tak było w poprzedniej wersji silnika 2,0 MJTDm
    Ale to było głównie spowodowane dpfem... Ze ropa szła do oleju i uszczelka robiła się twarda.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  6. #1816
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    No ale kolega właśnie ma diesla.

  7. #1817
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    No ale kolega właśnie ma diesla.
    No wiem, ale uszczelka sama z siebie nie robiła się twarda, pytanie jak z wypalaniem dpfu i czy faktycznie zmieniali olej na serwisach [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #1818
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    W sumie to nigdy nie widziałem wypalania u mnie ani nie odczułem. Sygnalizuje to jakaś ikonką lampką? To mój pierwszy diesel i jak ba razie było wsio ok. Jeśli to sensor, wtyczka etc. to ok ale jesli to problemy z ropą w oleju lub z wypalaniem dpfa to kiepsko.
    Jeśli chodzi o sam olej, to po monicie auta o potrzebie wymiany oleju, ASO - jak twierdzi - pobrało próbkę i zbadali czy jest do wymiany. Niby był ok i tylko uzupelnili. Miałem przy 40tkm przejechanych tylko jedną wymianę oleju - zgodnie ze wskazaniem auta. Mam wizytę na poniedziałek, zobaczymy co powiedzą.
    Dzieki za podpowiedzi Wszystkim!

  9. #1819
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    W oplu też nie było i ludziom nagminnie padały silniki.
    Jak gasisz podczas wypalania to nadmiar ropy zostawal na tłoku i splywal do miski, parę razy i później problemy z uszczelka. Nie wiem jak jest w ar, czy to jakoś sygnalizuje.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  10. #1820
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w AR, ale myślę, że podobnie. W VAG jest tak, że jeżeli zapełnienie DPF nie osiągnie niebezpiecznego poziomu, to dopalanie odbywa się bez wiedzy kierowcy i bez żadnej kontrolki. Można to wyczuć po lekko zmienionej pracy silnika, czasem po podwyższonych obrotach biegu jałowego. Jeżeli nie ma okazji na pełne wypalenie, zgaszenie silnika w trakcie i przerwanie procedury, a zapełnienie DPF zwrośnie poza określony poziom (info z czujnika różnicy ciśnień przed i za DPF) zapala się kontrolka DPF, żeby ułatwić dopalenie (jazda jednostajna z prędkością obrotową 2000-3500 obr/min), jeżeli w odpowiednim czasie nie umożliwi się tego silnikowi (w przypadki VAG głównie 2 motogodziny) to przechodzi w tryb awaryjny i konieczność dopalania serwisowego

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory