Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1841
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio Q + Fiesta ST
    Postów
    17

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o zwykły szum że auto nie wyciszone, ale jakiś dziwny drażniący extra świst tylko od strony kierowcy;-((

  2. #1842
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kap Zobacz post
    Nie chodzi mi o zwykły szum że auto nie wyciszone, ale jakiś dziwny drażniący extra świst tylko od strony kierowcy;-((
    Zwolnij [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #1843
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Anioł Stróż się odzywa?

  4. #1844
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kap Zobacz post
    Nie chodzi mi o zwykły szum że auto nie wyciszone, ale jakiś dziwny drażniący extra świst tylko od strony kierowcy;-((
    U mnie w Giulii była podgięta uszczelka na drzwiach od strony kierowcy w okolicach lusterka, sprawdź to może? Teoretycznie można było ją z powrotem włożyć, ale w ASO wymienili mi całą na nową, bo miała już tendencję do odkształcania się.
    Pozdro,
    Bartas

  5. #1845
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Zwolnij
    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Anioł Stróż się odzywa?
    Kurcze nie róbcie sobie jaj , chłop wywalił kupę kasy na fajną furę i pisze, że to w sumie przy niższych prędkościach i na razie oszczędza i nie pałuje.
    Myślę, że to jak kolega bartas82 pisze będzie temat jakiejś uszczelki, albo listwy, może lusterka.
    Przyjrzyj się wygladem drzwi lewych i prawych, zobacz czy jakieś elementy wyglądają inaczej, może bardziej wystają nie pokrywają się.
    Później taki prosty i stary sposób podejrzany rejon zaklej szeroką taśmą, jeżeli efektu nie będzie to problem jest w tym miejscu. Zawsze szybciej później w ASO już pokazać gdzie niż mają sami szukać, wiem jak jest w ASO z praktyki i nie chodzi mi o ASO Alfy wcale
    Daj znać czy coś się udało namierzyć bo na pewno da się coś z tym zrobić i będzie ok.

  6. #1846
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Kurcze nie róbcie sobie jaj , chłop wywalił kupę kasy na fajną furę i pisze, że to w sumie przy niższych prędkościach i na razie oszczędza i nie pałuje.
    Myślę, że to jak kolega bartas82 pisze będzie temat jakiejś uszczelki, albo listwy, może lusterka.
    Przyjrzyj się wygladem drzwi lewych i prawych, zobacz czy jakieś elementy wyglądają inaczej, może bardziej wystają nie pokrywają się.
    Później taki prosty i stary sposób podejrzany rejon zaklej szeroką taśmą, jeżeli efektu nie będzie to problem jest w tym miejscu. Zawsze szybciej później w ASO już pokazać gdzie niż mają sami szukać, wiem jak jest w ASO z praktyki i nie chodzi mi o ASO Alfy wcale
    Daj znać czy coś się udało namierzyć bo na pewno da się coś z tym zrobić i będzie ok.
    No ja pisałem gdzie sprawdzić gdzie przeważnie wieje....

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #1847
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Ja wymieniłem podłokietnik na gwarancji. Mam veloce z brązowymi skorami i podłokietnik odcinsal mi się od łokcia. Pianka już nie wracała i był w tym miejscu twardy. Alfa uznała gwarancję i dostałem nowy podłokietnik - z tym że dostałem skórę Premium (ta milsza w dotyku). Jak skrzypi jedz niech ci wymienia - od tego jest gwarancja.
    Też właśnie z tego samego powodu wymienili mi podłokietnik i właśnie faktura się nie zgadza. Natomiast teraz za to szycie jest identyczne jak w pozostałej części auta... (nić bardziej połyskowa) Też tak masz?
    Z lewej nowy, z prawej stary podłokietnik
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podlokietnik.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	106.5 KB
ID:	266241
    Pozdro,
    Bartas

  8. #1848
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    dokładnie tak - ja mam wrażenie że jest to ta skóra premium - czyli ta opcja foteli dla Veloce za ponad 10 000 zł. ale dokładnie tak mam. powiem więcej nowy podłokietnik tak samo się odkształca więc bez skrupułów przed końcem gwarancji znowu zareklamuje.

  9. #1849
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Inny temat, nie wiem, czy podpinać pod usterki, ale hamulcowy. Ostatnio zauważyłem, podczas ostrego hamowania z prędkości parkingowej (ktoś mi wyjechał przed maskę i stanąłem dęba z 5-10km/h), że między zegarami wyświetliło mi się ostrzeżenie o niskim ciśnieniu płynu hamulcowego. Tego samego dnia przy podobnym hamowaniu było dokładnie to samo. Jestem po przeglądzie 15kkm. Przed przeglądem też z coś takiego raz mi się pojawiło (a przynajmniej raz na to zwróciłem uwagę), ale ostrzeżenie było tak krótko, że nie byłem w stanie go wcześniej przeczytać i potraktowałem to jako info o włączeniu ABS. Z reguły podczas ostrego hamowania nie skupiam się na desce rozdzielczej. Teraz mi się to udało. Ktoś wie coś na ten tamat?
    Ostatnio edytowane przez multicamil ; 23-02-2020 o 20:02

  10. #1850
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Zużyły się Tobie klocki w takim stopniu, że jeszcze są ale poziom płynu z tego powodu obniżył się na tyle, że przy ostrym bujnięciu odpłynął na ścianki zbiorniczka i spowodował wyświetlenie komunikatu o niskim jego poziomie. Z dolewaniem też nie przesadzaj, bo po założeniu nowych klocków i wciśnięciu tłoczków wywali ci go górą ze zbiorniczka. A płyn hamulcowy potrafi "zmyć" lakier z blachy.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory