Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1851
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Jestem po przeglądzie 15kkm u Dukiewicza, zgłaszałem również okazyjne piszczenie klocków z przodu, usłyszałem, że poczyścili, posprawdzali, ale klocki są w bardzo dobrym stanie, nie ma potrzeby wymiany i koniec końców ograniczyło się do wyczyszczenia. Nadal czasem piszczą. Dodam, że ten alert pojawiał się już dużo wcześniej, a auto odebrałem w kwietniu 2019. Dopiero teraz udało mi się zidentyfikować co jest na nim napisane.
    Ostatnio edytowane przez multicamil ; 23-02-2020 o 21:23

  2. #1852
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    U mnie też potrafią piszczeć, ale tylko jak są zimne przez pierwsze 1-2 hamowania, później jest cisza. Ja mam 33kkm przebiegu i klocka jest sporo zarówno z przodu jaki i z tyłu.

  3. #1853
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    U mnie też piszczą. Po wymianie na nowe muszę przyuważyć ale chyba też, może rzadziej po prostu.

    W serwisie mówią że sportowe klocki to mogą piszczeć, zwłaszcza jak są zimne.

  4. #1854
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    U mnie też puszczą jak są zimne zazwyczaj.. W sumie na początku nie piszczaly

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #1855
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Czyli zdecydowanie za późno.
    Nie będę polemizował. Auto jest serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta i "specjalistów" z autoryzowanej stacji obsługi, więc oni wiedzą lepiej ode mnie. Tyle teorii.

    Wracając do "niskiego cisnienia oleju"...
    Najpierw aso wymieniło czujnik oleju - nie pomogło
    Potem po konsultacji z Alfą podjęto decyzję o wymianie pompy oleju - pomogło na tyle, że kominikat się już nie pojawia. Pytanie czy w między czasie nie ucierpiały inne podzepspoły

    Zrobiłem update ETM do 090.000.061 - dalej nie mam opcji wyłączenia odjeżdżania fotela, trzeba to aktywować w komputerze?

  6. #1856
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Nie będę polemizował. Auto jest serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta i "specjalistów" z autoryzowanej stacji obsługi, więc oni wiedzą lepiej ode mnie. Tyle teorii.

    Wracając do "niskiego cisnienia oleju"...
    Najpierw aso wymieniło czujnik oleju - nie pomogło
    Potem po konsultacji z Alfą podjęto decyzję o wymianie pompy oleju - pomogło na tyle, że kominikat się już nie pojawia. Pytanie czy w między czasie nie ucierpiały inne podzepspoły

    Zrobiłem update ETM do 090.000.061 - dalej nie mam opcji wyłączenia odjeżdżania fotela, trzeba to aktywować w komputerze?
    Epsonix napisał poradnik:
    https://stuff4car.com/?strona=aktualnosc&id=13

    Long story short Trzeba opcje w Proxi uaktywnić.


    A masz ta wersje softu jakos zeby sie podzielić? Ja mam wersję 85 aktualnie.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #1857
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Zrobiłem update ETM do 090.000.061 - dalej nie mam opcji wyłączenia odjeżdżania fotela, trzeba to aktywować w komputerze?
    i tak raczej nie zadziała, w menu pojawi się owszem. miałem do roboty auto z 3.2018 i mimo wgrania wtedy MV085 i zmian proxi nie ruszyło. no chyba że sprawa jeszcze poupdatowania wszystkiego co się da w aucie, z tym że już tez mam przećwiczone w samochodzie z połowy 2017 mimo poupdatowania dalej nie rusza (przypadek wymienianego radia), tak więc może coś być w modułach których się nie updatuje (inna wersja hardware), bądź po prostu updaty opcjonalne nie wyskakują nawet z jakiś powodów.

    raczej musisz czekać na mój moduł który to zdeaktywuje, dobre wieści są takie że wczoraj pierwszy raz podłączałem się do magistrali i ściągnąłem trochę danych do analizy, będę z tym grzebał w najbliższym czasie.


    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    A masz ta wersje softu jakos zeby sie podzielić? Ja mam wersję 85 aktualnie.
    z miesiąc temu dałem jwq na alfaowner, a on wkleił w wątku. z resztą pisałem tu na forum i dawałem linka - chyba nie czytasz
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1858
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    raczej musisz czekać na mój moduł który to zdeaktywuje, dobre wieści są takie że wczoraj pierwszy raz podłączałem się do magistrali i ściągnąłem trochę danych do analizy, będę z tym grzebał w najbliższym czasie.
    Ehhhh to lipa. Czekam w takim razie na rezultaty twoich "przegrzebek"

  9. #1859
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    i tak raczej nie zadziała, w menu pojawi się owszem. miałem do roboty auto z 3.2018 i mimo wgrania wtedy MV085 i zmian proxi nie ruszyło. no chyba że sprawa jeszcze poupdatowania wszystkiego co się da w aucie, z tym że już tez mam przećwiczone w samochodzie z połowy 2017 mimo poupdatowania dalej nie rusza (przypadek wymienianego radia), tak więc może coś być w modułach których się nie updatuje (inna wersja hardware), bądź po prostu updaty opcjonalne nie wyskakują nawet z jakiś powodów.

    raczej musisz czekać na mój moduł który to zdeaktywuje, dobre wieści są takie że wczoraj pierwszy raz podłączałem się do magistrali i ściągnąłem trochę danych do analizy, będę z tym grzebał w najbliższym czasie.



    z miesiąc temu dałem jwq na alfaowner, a on wkleił w wątku. z resztą pisałem tu na forum i dawałem linka - chyba nie czytasz
    Hehe no może pisałeś ale jakoś musialem mieć co innego na głowie raczej krytycznych updatow tam nie ma Chyba ze ktoś ma wersję która bylaby świętym gralem A mianowicie Android Auto full screen

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 28-02-2020 o 19:30

  10. #1860
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    np taki: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200228_115339.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	66.5 KB
ID:	266533
    to akurat dokładka od koreańczyka - forumowy zdesperowany kolega (nie napiszę kto, ale pewnie wielu wie) się zdecydował i dzisiaj montowałem

    narazie tyłka nie urywa, dużo poprawili, ale AA jest rozciągnięte trochę w poziomie a przede wszystkim ten badziewny mikrofon do rozmów nie przystaje. nie wiem czemu nie zrobili podłączenia pod ori mikrofony i ich nie używają. może z jakimś lepszym mikrofonem się poprawi, a jeszcze dojdą jakieś updaty firmwarów (choć carplay, szczgólnie po WiFi tak na szybkim teście spoko). napisałem maila dzisiaj do KAPTrade z feedbackiem, ciekawe czy potraktują to jako wartościową opinię i się nią przejmą/poprawią czy olewka. narazie nie biorę się za dystrybucję, za bardzo mnie wkurzyli 2mce temu.

    podejżewam że chińczyk od Lio na podobnym poziomie (mikrofon podobny)

    więcej foto:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200228_113401.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	86.7 KB
ID:	266535Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200228_115427.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	77.3 KB
ID:	266536Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200228_115448.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	92.0 KB
ID:	266537Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200228_115718.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	80.8 KB
ID:	266538
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory