Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1891
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    też o tym myślę jako pierwszy typ i w swoim przedostatnim poście zwróciłem koledze uwagę że ma niżej zamontowaną rejestrację niż ja - z jego zdjęcia nie było widać czy własnie nei wchodzi w konflikt z czujnikiem na kratce zderzaka



    ja ramki nie montowałem - leży sobie na półce w garażu, nie wiem po co Ty montowałeś - brzydko wygląda jeszcze to ucięcie. jak będziesz przesuwał rejestrację to wywal
    Samochód kupiony jako używany od dealera, także ramka już była. Wczoraj ASO w Poznaniu na ul. Michała stwierdził, że ta ramka im coś nie pasuje i będą zamawiać pod VIN nową - także zobaczymy

  2. #1892
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ramka pod vin auta? [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #1893
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Tak powiedział ale wiadomo, chodzi o model

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  4. #1894
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał palacz82 Zobacz post
    Samochód kupiony jako używany od dealera, także ramka już była. Wczoraj ASO w Poznaniu na ul. Michała stwierdził, że ta ramka im coś nie pasuje i będą zamawiać pod VIN nową - także zobaczymy
    W Voyagerze powinni to ogarnąć - sam ich z tym męczyłem właśnie. Niech Ci też nałożą zaślepki na śruby białe i niebieskie to nie będą się tak rzucać te 4 śruby. Zobacz sobie na Mazdy stojące obok (ten sam serwis) jak mają fajnie zrobione przednie rejestracje (mają same podkładki, bez ramek) - powiedz, że chcesz tak samo i już
    Pozdro,
    Bartas

  5. #1895
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja mam na taśmę dwustronna i trzyma jak szlag. 0 problemów. Zderzak cały, bez dziur itp...

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  6. #1896
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Problem :
    Cytat Napisał domus1984 Zobacz post
    4.
    Brak ogrzewania tylnej szyby i lusterek, (jeśli jeżdżę kilka dni tylko jeżdżę po mieście) zauważyłem ok 25000km
    Akumulator niedoładowany (poniżej 50%) - standard nawet w sprawnych jeśli używasz S&S, jeździsz ogólnie krótkie odcinki, czekasz na kogoś w aucie na postoju (radio/lampki itp). częściowo wynika to z idiotycznego algorytmu "inteligentnego alternatora), który powyżej 75% obniża ładowanie - barkuje zbudowania zapasu np w dłuższej trasie.
    oczywiście na to może dojść problem z aku (były problemy nawet z nowymi).
    w nowszych autach z Alfa Connected Services jest podejżenie że coś to czasem mocno przydrenuje aku na postoju (2 przypadki takich Stelvio znam gdzie auto po trasie padło w nocy - aku rozładowany totalnie) - nie wiem czy jakiś błąd firmwarowy?

    Jako część poprawki wyłączać S&S - tu mogę polecić swój dezaktywator (https://shop.stuff4car.com/pl/akcesoria-samochodowe) - 1 minuta instalacja plug&play, w przyszłości również moduł który będzie trochę oszukiwał algorytm inteligentnego alternatora tak żeby ładować akumulator do blisko 100%
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 21-04-2020 o 12:23
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1897
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Czy ktoś ma, robił logi auta w Mes? Ja zrobiłem logi z ciekawości i zaciekawiła mnie jedna wartość...

    Temp powierza w kolektorze ssacym, na 4ce ponad 120 stopni... Przy pełnym obciążeniu.

    Ktoś może zobaczyć jak to jest u was?

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #1898
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Czy ktoś spotkał się kiedyś z problemem z wylotami powietrza na tylną kanapę? Nieważne na jaką temperaturą nastawię klimatyzację, z Auto, bez Auto zawsze z wylotów leci ciepłe powietrze. Czytałem trochę tutaj o tym w wątku i z tego co opowiadają, to będzie wymagało całkowitego rozebrania deski rozdzielczej w przypadku awarii :/
    https://www.giuliaforums.com/threads...hot-air.15449/

  9. #1899
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Czy ktoś spotkał się kiedyś z problemem z wylotami powietrza na tylną kanapę? Nieważne na jaką temperaturą nastawię klimatyzację, z Auto, bez Auto zawsze z wylotów leci ciepłe powietrze. Czytałem trochę tutaj o tym w wątku i z tego co opowiadają, to będzie wymagało całkowitego rozebrania deski rozdzielczej w przypadku awarii :/
    https://www.giuliaforums.com/threads...hot-air.15449/
    Ja tak mam u siebie. Zgłaszam to od roku i nic - za każdym razem "resetują system" i dalej nie ma efektu. Dzięki za linka będę zgłaszał znowu.

  10. #1900
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekw Zobacz post
    Ja tak mam u siebie. Zgłaszam to od roku i nic - za każdym razem "resetują system" i dalej nie ma efektu. Dzięki za linka będę zgłaszał znowu.
    W którym ASO próbowałeś to zgłaszać? Ja spróbuję w Krakowie jak się sytuacja uspokoi trochę. Rozbiórka deski rozdzielczej odpada w moim wypadku, nie zgodziłbym się chyba w obawie przed późniejszym spasowaniem

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory