Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1911
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    To ciekawe. Co dokładnie wymagało uszczelnienia? ..... Pod nogami pasażera znajduje się przecież BCM, bezpieczniki, wtyczki i metry kabli.
    Zarzekali się, że to coś innego... Ale o klimie nic nie mówili. Poza tym, obawaiam się, że uszczelnienie słupka A może się rozszczelnic podczas pokonywania serpentyn w górach gdy dochodzi do skręcenia struktury nadwozia. My jechaliśmy 30km/h na wysokości ok. 1800mnpm podczas urwistego deczszu i mocnego wiatru a woda sobie kapała na buty Żony. Nigdy wcześniej, nawet przed akcją uszczelnienia nie kapało, nawet podczas jazdy w deszczu po autostradzie ok. 150km/h.
    Możesz zgłosić swoje obawy na infolini, wilgoć jest niepożądana a jak już się pojawi to jej skutki mogą się pokazać w bliżej nieokreślonej przyszłości. Niestety nieszczelne nadwozie albo inne usterki powodujące pojawienie się wilgoci w środku obniżają zaufanie i do auta i do Alfy co ma duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo podróżowania. No i dlaczego my mamy pokrywać koszty doprowadzania auta do stanu jaki mialo mieć po opuszczeniu fabryki.

  2. #1912
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    czy wcześniej nie był wymieniany filtr kabinowy?
    Jeżeli tak to zdemontowali rurkę ze skroplin aby dostać się do filtra i ktoś zapomniał jej ponownie założyć stąd lało się na nogi. Ja bym sobie sprawdził czy usunięto tylko przyczynę ale czy też skutki.

    https://www.stelvioforum.com/threads...r-filter.8687/
    post #9 masz PDF-y - looknij
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 29-03-2020 o 17:55

  3. #1913
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Filtr kabinowy wymieniam od zawsze osobiście. W Giulii nie mamy tej rurki jak w Stelvio.

  4. #1914
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 206kW Q4 Super
    Postów
    20

    Domyślnie

    Na Podhale wróciła zima i niestety odkryła usterkę podgrzewania lusterka kierowcy (Stelvio). Auto było miesiąc temu na przeglądzie, a przed przeglądem lusterko grzało. Czy podlega to gwarancji? Czy na tym polega problem Alfy, że będzie się psuło mnóstwo pierdół co chwilę? Auto ma dopiero półtora roku, pocieszcie mnie proszę

  5. #1915
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziuba Zobacz post
    Na Podhale wróciła zima i niestety odkryła usterkę podgrzewania lusterka kierowcy (Stelvio). Auto było miesiąc temu na przeglądzie, a przed przeglądem lusterko grzało. Czy podlega to gwarancji? Czy na tym polega problem Alfy, że będzie się psuło mnóstwo pierdół co chwilę? Auto ma dopiero półtora roku, pocieszcie mnie proszę
    No jeżeli auto jest nadal na gwarancji to czemu miałoby nie podlegać naprawie gwarancyjnej... skoro jest uszkodzone to trzeba podjechać do serwisu, zgłosić usterkę i oczekiwać naprawy.

  6. #1916
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 206kW Q4 Super
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    No jeżeli auto jest nadal na gwarancji to czemu miałoby nie podlegać naprawie gwarancyjnej... skoro jest uszkodzone to trzeba podjechać do serwisu, zgłosić usterkę i oczekiwać naprawy.
    Tak zrobię, dzięki.

  7. #1917
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Wymienią bez problemu.

  8. #1918
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziuba Zobacz post
    Na Podhale wróciła zima i niestety odkryła usterkę podgrzewania lusterka kierowcy (Stelvio). Auto było miesiąc temu na przeglądzie, a przed przeglądem lusterko grzało. Czy podlega to gwarancji? Czy na tym polega problem Alfy, że będzie się psuło mnóstwo pierdół co chwilę? Auto ma dopiero półtora roku, pocieszcie mnie proszę
    Ja pierdzielę, lusterko nie grzeję ? To skandal ! Co to za samochód .... Takie awarie nie mają prawa się zdarzyć.... W VW nigdy by nic takiego nie miało miejsca, tam może silnik TSI się rozlecieć ale lusterko... Wpakowałeś się na minę, sprzedawaj ten szrot jak najszybciej i kup najlepiej Toyotę. Będziesz spał spokojnie, najgorzej że możesz zasnąć nawet za kierownicą, tak będzie nudno to prowadzić po Stelvio


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1919
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    wiesz, szydzisz ale... w aucie za dwieście tysięcy takie rzeczy powinny po prostu działać. Lusterko to nie jest jakieś technologiczne cudo, powinni zrobić to dobrze.

  10. #1920
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    rozumiem Cię, ale im więcej pierdół/bajerów, tym więcej problemów. grzebię trochę w tych autach i naprawdę że to jest dobrze zaprojektowane - dobrej jakości/najlepsi producenci komponentów/wtyków itp, tylko to właśnie tak wychodzi - im więcej sprzętu tym więcej problemów. z drugiej strony np kable są delikatniejsze we wiązkach )odchudzone) - no ale jak chce się mieć auto które waży 200kg mniej niż konkurencja, to nie wystarczy wsadzić trochę alu w zawieszenie/sanki/panele, ale też trzeba cisnąć na mniejsze przekroje wiązek. nie wiem czy akurat to jest problemem w przytoczonym problemie z lusterkiem, ot takie na szybko przemyślenie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory