Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1921
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    wiesz, szydzisz ale... w aucie za dwieście tysięcy takie rzeczy powinny po prostu działać. Lusterko to nie jest jakieś technologiczne cudo, powinni zrobić to dobrze.
    Wiesz wg założeń to wszystko powinno działać, ale kim są ci oni? Projektant, pracownik w Chinach, w Rumuni, na Węgrzech, w Polsce, we Włoszech czy gdzie tam jeszcze są podwykonawcy elementów w dzisiejszym świecie, kto wg Ciebie jest winien. Lusterko w 99,9% działa, podgrzewanie też, a może tylko przepalił się bezpiecznik, albo wystąpiła jakaś wada materiałowa nic do tego nie ma cena auta ani marka, ponieważ nie ma urządzeń na tym świecie działających w 100%.
    Po to jest gwarancja, pojedzie, wymienią i już.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  2. #1922
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Wiesz wg założeń to wszystko powinno działać, ale kim są ci oni? Projektant, pracownik w Chinach, w Rumuni, na Węgrzech, w Polsce, we Włoszech czy gdzie tam jeszcze są podwykonawcy elementów w dzisiejszym świecie, kto wg Ciebie jest winien. Lusterko w 99,9% działa, podgrzewanie też, a może tylko przepalił się bezpiecznik, albo wystąpiła jakaś wada materiałowa nic do tego nie ma cena auta ani marka, ponieważ nie ma urządzeń na tym świecie działających w 100%.
    Po to jest gwarancja, pojedzie, wymienią i już.
    Tak się właśnie buduje prestiż marki, albo jego brak. Pamiętasz Lexusa LS400? Tam jak zaszło podejrzenie, że coś może się popsuć, to zrobili akcję serwisową.
    Bzdury gadasz, że cena auta i marka nie ma tu nic do rzeczy. Kontrola jakości coś ci mówi?
    Wyobrażasz sobie, że w Bentleyu elementy psują się tak samo często jak w Alfie? Bo to auto różni się "tylko" marką i ceną.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja pierdzielę, lusterko nie grzeję ? To skandal ! Co to za samochód .... Takie awarie nie mają prawa się zdarzyć....
    Strasznie słabo się to czyta... bardzo cenię AR za klimat i niepowtarzalność, ale na szczęście miałem też okazję jeździć w życiu innymi markami. Legendy miejskie o awaryjności nie biorą się znikąd. Wystarczy poczytać takie wątki jak ten. Festiwal drobnych niedoróbek, tak bym to określił. Pod tym względem nic się nie zmieniło od lat '90.
    Dobrze wiem, że nikogo nie przekonam, bo przecież "wszystko się psuje". Tak, oczywiście. Tylko jaki procent nowych aut przyjeżdża do serwisu przez pierwsze 50tys. i ile razy?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #1923
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 206kW Q4 Super
    Postów
    20

    Domyślnie

    W 100% zgadzam się z użytkownikiem "tomaz". Wszechobecna kontrola jakości od samego początku produkcji to coś co wyróżnia (wyróżniać powinno) marki premium. Nie po to kupuje się lepsze auta, aby się o nie martwić jak o 10-letnią Dacię, aczkolwiek mam 2 letnią Dacię Dokker z przebiegiem 45000 i ani jednej usterki do tej pory Wracając do Stelvio - idę obczaić bezpieczniki.

  4. #1924
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Ja też się zgadzam z przedmówcą - festiwal drobnych, czasami śmiesznych wręcz usterek, ale powiedzmy że jestem w stanie to przełknąć, pojeździć do ASO pare razy żeby ponaprawiali to co wyjdzie na gwarancji i cieszyć się dalej samochodem. Według mnie nie jest też aż tak źle w porównaniu do innych marek i w takim BMW czy Mercedesie też są irytujące problemy - wiem bo mam paru znajomych którzy narzekali na trzeszczące plastiki i inne podobne duperele w nowych samochodach.

  5. #1925
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Wiesz wg założeń to wszystko powinno działać, ale kim są ci oni? Projektant, pracownik w Chinach, w Rumuni, na Węgrzech, w Polsce, we Włoszech czy gdzie tam jeszcze są podwykonawcy elementów w dzisiejszym świecie, kto wg Ciebie jest winien. .
    Kontrola jakości. Oraz audyty wewnętrzne i zewnętrzne. Jak podpisujesz umowę na dostawy części czy podzespołów jedziesz do wybranej fabryki i przeprowadzasz tam szczegółowy audyt. Wynik ma pokazać, czy ta wybrana fabryka jest w stanie spełnić Twoje normy jakości.
    Ale Włosi to olewają. Oni wszystko olewają. Pandemia w Europie jest niestety także tego przykładem.
    Na koncu tego łańcuszka zaniedbań jest klient, nabywca, ten co wykłada kasę na zakup auta. W tym przypadku to kwota 200 tysięcy. Lusterko powinno działać i koniec. Nie ma żadnych usprawiedliwień.

  6. #1926
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Na koncu tego łańcuszka zaniedbań jest klient, nabywca, ten co wykłada kasę na zakup auta. W tym przypadku to kwota 200 tysięcy. Lusterko powinno działać i koniec. Nie ma żadnych usprawiedliwień.
    Widać, że masz pojęcie o tym co piszesz. Zapominasz jednak o statystycznej kontroli procesu o ppm produkcji wadliwej itd. Nie ma 100% jakość. Nawet RR się psuje. Różnica jest taka, że klient RR zadzwoni do kierowcy, który zadzwoni do ASO, które przyjedzie laweta odebrać samochód do naprawy. Po wszystkim odwiezie samochód pod dom, a użytkownik VW czy AR będzie bił pianę, że mu się auto zepsuło i że to nienormalne, no ale... w końcu włoskie.

    Auta się psuły, psują i będą psuć. Nie ważne czy jeździsz Dacia czy RR. Jak się zepsuje trzeba naprawić


    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bob@ ; 31-03-2020 o 13:20

  7. #1927
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Wiesz wg założeń to wszystko powinno działać, ale kim są ci oni? Projektant, pracownik w Chinach, w Rumuni, na Węgrzech, w Polsce, we Włoszech czy gdzie tam jeszcze są podwykonawcy elementów w dzisiejszym świecie, kto wg Ciebie jest winien. Lusterko w 99,9% działa, podgrzewanie też, a może tylko przepalił się bezpiecznik, albo wystąpiła jakaś wada materiałowa nic do tego nie ma cena auta ani marka, ponieważ nie ma urządzeń na tym świecie działających w 100%.
    Po to jest gwarancja, pojedzie, wymienią i już.
    Żeby się tylko nie okazało, że winien jest niedoładowany akumulator i BCM odłączył odbiorniki zżerające prąd do czasu podładowania akumulatora na trasie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #1928
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Żeby się tylko nie okazało, że winien jest niedoładowany akumulator i BCM odłączył odbiorniki zżerające prąd do czasu podładowania akumulatora na trasie
    Też się nad tym zastanawiałem, bo podgrzewanie lusterek i tylnej szyby jest na 1 przekaźniku ale kolega pisał o 1 lusterku.
    Jeżeli to BCM odłączył podgrzewanie lusterek to w takim razie nic się nie popsuło i działa zgodnie z założeniami, a to czy te założenia są słuszne to już jest inny temat .


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  9. #1929
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Też się nad tym zastanawiałem, bo podgrzewanie lusterek i tylnej szyby jest na 1 przekaźniku ale kolega pisał o 1 lusterku.
    może kolega nie zorientował się że nie działa też ogrzewanie drugiego i tylnej szyby bo np były wyeksponowane na słoneczną stronę?


    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Jeżeli to BCM odłączył podgrzewanie lusterek to w takim razie nic się nie popsuło i działa zgodnie z założeniami, a to czy te założenia są słuszne to już jest inny temat .
    to już raczej wiemy że algorytm ładowania jest do bani, a bliskość progów odcinania ogrzewań od typowego poziomu naładowania aku dla 80% użytkowników za mała (ok 15-20% naładowania aku). wie to cały świat użytkowników, ale FCA nie przyjmuje do wiadomości
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1930
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    może kolega nie zorientował się że nie działa też ogrzewanie drugiego i tylnej szyby bo np były wyeksponowane na słoneczną stronę?



    to już raczej wiemy że algorytm ładowania jest do bani, a bliskość progów odcinania ogrzewań od typowego poziomu naładowania aku dla 80% użytkowników za mała (ok 15-20% naładowania aku). wie to cały świat użytkowników, ale FCA nie przyjmuje do wiadomości
    Ja tego nie neguję, nie wiem dlaczego tak to rozwiązali nie znam założeń, ja napisałem w kontekście uszkodzonego lusterka tylko tyle, że wszystko może się popsuć i nie ma znaczenia marka i cena.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory