Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1981
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przecież masz przycisk wyłączenia systemu jeśli warunki na drodze nie są sprzyjające - trzeba było go użyć w korku a uruchomić ponownie jak z niego wyjechałeś, co to za problem.


    Przecież w każdym samochodzie masz akumulator i rozrusznik, które też trzeba wyprodukować. Różnica dla środowiska nie jest jakaś znacząca, jeśli zrobisz te podzespoły wytrzymalsze.
    Za to dla środowiska jest różnica czy wyprodukuje się Pandę czy Stlevio - te drugie spowoduje dużo większe obciążenie dla środowiska podczas procesu produkcji.... Czy w takim razie namawiam dla dobra środowiska, żeby wszyscy kupowali Pandę a Stelvio gniły na placach? Nie, każdy niech kupuje co mu się podoba, tylko niech optymalizuje wpływ tego samochodu na środowisko.



    W upale system wcale się może nie załączyć jak klima ma co robić. Jak się załączy a komfort termiczny spada to po prostu wciskam sprzęgło. Przy mniejszej różnicy temperatur klimatyzacja może chwilę podniesie prędkość wentylatorów ale nawet w tak słabym samochodzie jak Lancia nie czuć wielkiego obciążenia silnika o którym piszesz.
    Zasada ogólnie jest taka, że ten system nie lubi zimy i upałów. W takich warunkach po prostu go dezaktywuję. Jednak tak lubię ciszę na światłach oraz poczucie, że chociaż przez tą minutę na czerwonym moja jazda samochodem jest neutralna dla środowiska, że jak tylko warunki są sprzyjające to aktywuję go ponownie.
    na wszystko masz gotową odpowiedź - tylko różnica jest taka że przy systemie s&s nie działa on jakbyś sobie tego życzył co Ci tu wiele osób pokazało a druga rzecz to taka ze akumulator ma każdy samochód z tym że bez systemu s&s wytrzyma 5-6 lat a ze s&s czasem 2 sezonów nie może przeżyć- widzisz różnice? Nie pisz mi proszę o wytrzymalszy podzespołach w dobie wszechobecnego gównolitu który 2 letniej gw nie może przeżyć, bo ze śmiechu jak to przeczytałem brzuch mnie rozbolał.

  2. #1982
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Zrozum, że nie urodziłem się wczoraj, ale ostatni raz miałem do czynienia z doładowywaniem, wyjmowaniem aku z auta do doładowania przed rokiem 1990
    Przepraszam, ale to akurat właśnie chyba jest dokładnie odwrotnie jak mówisz. Właśnie kiedyś, auta nie pobierały prądu w spoczynku, gasiłeś silnik, wyjmowałeś kluczyk i z bańki. Obecnie każde auto coś tam sobie ciągnie i to wcale nie tak mało, przynajmniej przez te 15 - 20 min od wyłączenia silnika i zamknięcia samochodu. To doładowywanie okresowe w nowych samochodach nie dotyczy jedynie Alfy, a jeżeli uważasz inaczej to chyba naprawdę urodziłeś się wczoraj. Odnosząc się jeszcze do tego gówna jak piszesz, mam od lutego 2019 Stelvio, przebieg obecnie jakieś 15 500km, jeżdżę głównie po mieście i to krótkie dystanse, częste gaszenie silnika i po naładowaniu akumulatora jakiś miesiąc po nabyciu samochodu bo padł, zapewne niedoładowany po placu u dealera, to od ponad roku nie mam żadnych problemów, jak zapomnę wyłączyć S&S się załącza i nie ładowałem akumulatora ani razu

  3. #1983
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Przepraszam, ale to akurat właśnie chyba jest dokładnie odwrotnie jak mówisz. Właśnie kiedyś, auta nie pobierały prądu w spoczynku, gasiłeś silnik, wyjmowałeś kluczyk i z bańki. Obecnie każde auto coś tam sobie ciągnie i to wcale nie tak mało, przynajmniej przez te 15 - 20 min od wyłączenia silnika i zamknięcia samochodu. To doładowywanie okresowe w nowych samochodach nie dotyczy jedynie Alfy, a jeżeli uważasz inaczej to chyba naprawdę urodziłeś się wczoraj. Odnosząc się jeszcze do tego gówna jak piszesz, mam od lutego 2019 Stelvio, przebieg obecnie jakieś 15 500km, jeżdżę głównie po mieście i to krótkie dystanse, częste gaszenie silnika i po naładowaniu akumulatora jakiś miesiąc po nabyciu samochodu bo padł, zapewne niedoładowany po placu u dealera, to od ponad roku nie mam żadnych problemów, jak zapomnę wyłączyć S&S się załącza i nie ładowałem akumulatora ani razu
    Ja nie wiem co tam sobie "auta ciągną", ale nie rozśmieszaj mnie... "Doładowywanie okresowe"... Chyba ci się coś pomyliło... Gdzie? kiedy? Jakie to niby marki i modele aut to mają i dlaczego producenci nic nie piszą w instrukcji o "doładowaniu okresowym"? Jeśli inne marki to mają to są tak samo gówniane jak Alfa w tym zakresie. Mam w domu Renaulta Kadjara z roku 2015. Ten samochód do starych nie należy. Wyobraź sobie, że ma S&S i nie jest wyłączany, bo nie można go wyłączyć na stał i nic, absolutnie nic nie dzieje się z aku. A Auto ma najechane tylko 42000 km, a więc raczej niedużo jeździ. Raczej jeździ z rana "po bagietkę i dwa wina", a nie w trasy po 1000 km dziennie.
    Jeśli auto "sobie coś ciągnie" na postoju to mnie to zupełnie nie interesuje. Auto ma mieć tak skonstruowany system ładowania aku, że może sobie i "ciągnąć" całą noc, ale rano auto ma odpalać nawet na mrozie minus 20 stopni, odszranianie szyby tylnej i lusterek ma działać od razu i bez niespodzianek. Powtarzam. Samochód to nie jest prom kosmiczny. Można skonstruować ładowanie aku tak, żeby wszystko działało jak należy. Żadnych doładowań co tydzień czy dwa. Nic z tych rzeczy Aku ma być wymienione po 5-7 latach jak padnie. I tyle mam wiedzieć o obsłudze aku w nowoczesnym aucie.

    Ja widzę, że Alfa idzie z duchem czasu. Może niech się reklamuje hasłem "Nasze auto to od dawna elektryki. Raz na dwa tankowania, podładuj se akumulator!".

  4. #1984
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie miałem Cię zamiaru rozśmieszać. Pisze przecież że też pomimo tego że używam auta na krótkich odcinkach nie muszę nic ładować i wszystko działa.Natomiast problem niedoładowanych akumulatorów nie jest odosobniony. Sorki, ale nie będę z Tobą dyskutować, gdyż widzę że to zadanie z góry skazane na niepowodzenie. Pozdrawiam

  5. #1985
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Pozdrawiam

  6. #1986
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] nie kop się z koniem - 1. [MENTION=80414]XJ6[/MENTION] wie lepiej a nawet jak nie wie i pisze głupoty to patrz pkt.1

  7. #1987
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    na wszystko masz gotową odpowiedź - tylko różnica jest taka że przy systemie s&s nie działa on jakbyś sobie tego życzył co Ci tu wiele osób pokazało a druga rzecz to taka ze akumulator ma każdy samochód z tym że bez systemu s&s wytrzyma 5-6 lat a ze s&s czasem 2 sezonów nie może przeżyć- widzisz różnice? Nie pisz mi proszę o wytrzymalszy podzespołach w dobie wszechobecnego gównolitu który 2 letniej gw nie może przeżyć, bo ze śmiechu jak to przeczytałem brzuch mnie rozbolał.
    Pisałem już wcześniej, że mój drugi samochód używany głównie w mieście z aktywnym s&s zrobił już 110 tys. i ma 6 lat - akumulator bez zastrzeżeń i rozrusznik też - ten drugi tylko dzięki temu, że jest mocniejszy niż w wersji bez s&s. W Giuliach może akumulatory i się sypia ale to nie z winy s&s tylko pewnie z inteligentnego systemu ładowanie albo co jest bardziej prawdopodobne - jakościowo za słabych akumulatorów lub źle dobranych do tego systemu ładowania.

  8. #1988
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION] że też o tym wcześniej nie pomyślałem, wszystko śmiga jak należy 0 błędów dzięki.
    Ostatnio edytowane przez sory89 ; 04-04-2020 o 20:46

  9. #1989
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Pisałem już wcześniej, że mój drugi samochód używany głównie w mieście z aktywnym s&s zrobił już 110 tys. i ma 6 lat - akumulator bez zastrzeżeń i rozrusznik też - ten drugi tylko dzięki temu, że jest mocniejszy niż w wersji bez s&s. W Giuliach może akumulatory i się sypia ale to nie z winy s&s tylko pewnie z inteligentnego systemu ładowanie albo co jest bardziej prawdopodobne - jakościowo za słabych akumulatorów lub źle dobranych do tego systemu ładowania.
    polifotwą Giuliettą tego nie zrobisz bo już też jest " ładowanie inteligentne".

  10. #1990
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Ja nie wiem co tam sobie "auta ciągną", ale nie rozśmieszaj mnie...
    Bo Ty ciągle odnosisz wszystko do prostego autka jakim jest Giulietta. W Giuliach/Stelvio większość użytkowników ma dostęp bezkluczykowy, nowsze modele (właśnie te które tu padały) Alfa Connect, czyli czały czas działa system monitoringu, lokalizacja auta, stan, podstawowe parametry, transmisja dwustronna. Wszystkie auta po zatrzymaniu jeszcze uruchamiają elektryczną pompę obiegu chłodzenia intercoolera/turbiny na kilka minut. Najnowsze firmwary ECU uruchamiają jeszcze wentylator chłodnicy na kilka minut. Wyzwanie pod kątem energii jest duże, ale system nie daje rady, tym bardziej że jest średnio mądrze zaprojektowany - sprawdza się u ludzi którzy coś tam jeżdżą wiecej.
    Cena auta tu nie ma nic do rzeczy - kup Ferrari czy Aston Martina, Range Rovera, te auta wiecznie jeżdżą do serwisów. Kup wypasionego Niemca, też. Net wystarczy poczytać.



    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Auto ma mieć tak skonstruowany system ładowania aku, że może sobie i "ciągnąć" całą noc, ale rano auto ma odpalać nawet na mrozie minus 20 stopni, odszranianie szyby tylnej i lusterek ma działać od razu i bez niespodzianek.
    tak powinno być. ale Kajar o którym wspomniałeś, no sorry, to kolejne proste autko. Probelm z akumulatorami jest taki że nie przyjmą szybkiego ładowania tu mam na myśli kwasowo-ołowiowe bo cena się liczy - jakieś lepsze systemy - od razu kilka tysi do ceny auta - to nie przejdzie jak trzeba oferować modele dla klienta od 130tyś brutto. te auta za 200 czy 400 różnią sie tylko skórami, audio, alu, carbonem itp, ale szkielet i podstawowe systemy są te same. Bądź też fair, pewnie da sie skonfigurować Kajara za 140tyś jak poodznaczasz wszystko w konfiguratorze. Poza tym weź pod uwagę że cenę Giulii nie robią te systemy podstawowe, tylko alu panele zewnętrzne, alu zawias, alu sanki, carbonowy wał, 4 tłoczkowe hamulce od basic itp itd, reszta technologii standard tylko większy aku i alternator. to nie wystarcza jednak ciągle. przekombinowali, nie zorientowali się wcześniej bo testują auta na dużych dystansach codziennie, a wiele osób nie koniecznie jeździ codziennie, ich auta stały w salonie pół roku, trafili na gorszą partię aku (bo z tym też problem, choć niby aku w miarę dobre VARTY wzmocnione pod S&S) itp.

    PS> żona jak nie jeździła Giuliettą (problemy w ciąży) to auto też padało mimo że raz na tydzień/dwa przejechałem się nim trochę - aku trzeba było doładowywać parę razy za kilka miesięcy, potem chodził dobrze przez kolejne 2 lata i dopiero padł (po 5 latach od prod, auto ze stocku które stało przed sprzedażą 8mcy).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 04-04-2020 o 21:07
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory